Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 13.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема тичайте за спанак...нови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано23.04.01 21:17



Здравейте !!!

Случайно да се чудите какво да сготвите. Ето ви една страхотна идея, която иазпробвах тази събота, всички вкъщи бяха очаробани, защото идеята от одавна изчезна....Става въпроса за спанак с макарони на фурна... става бързо...
Изчиства се и се измива 1/2кг спанак; нарязва се и се задушава с 2 с.л олио, докато омекне( тук можете да си сложите подпрваките, които ви харесват, аз ползвам риган, но не всички го харесват). Сваряват се в 300гр вода макарони( по добре да са от цилиндърчетата, но да са дребни). Изсипват се част от макароните в тавичка, отгоре се слага спанкът и отгоре останалата част от макароните. Сега тук вече има два варината... за тези, които предпочитат ястието да е здравословно( както си го направих за мне в отделна тавичка) заливат ястието с водата от макароните, а пък тези, които нямат проблеми с храненето... си приготовят заливка от 3 яйца и 1и 1/2-2 чаши прясно мялко, леко подсолена, заливат ястието.... и от тук на сетне и двата варината се пекат в умерена фурна до зачервяване.
Приятен апетит !!!



Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: Лyничka]  
Авторgastronoma (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 21:33



Ami sirentseto, sirentseto. Koi go zabravi????????





Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: gastronoma]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано23.04.01 21:38



леле, покрай моите мании заразделно хранене съм лишила семейството от възможността да си го хапнат със сирене.... нищо следващия път ще им сложа малко... а аз иначе млечни продукти не ям...





Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: Лyничka]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано24.04.01 17:05



Какво нездравословно има в млякото и яйцата от заливката, не разбирам?
И изобщо в млечните продукти, че ги избягваш?



Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: burkanche]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано24.04.01 17:45



Ами по принцип съм крайно насторена към лечните продукти. Те образуват най-много слуз в организма. На всичкото отгоре млякото съдържа казеин, от койъо се прави обущарско лепило. А пък и кравето мялко е предназначено за храна на телета, ане на хора. майчиното мялко е много по различно по съдържание от кравето. А пък и на всичкото отгоре няма някакви вещества в мялкото, които да не могат да бъдат набавени от плодовете и злеленчуцитеТи да си виждала някоя крава да пие мялко, яде трева, нали.Сега, ако кажеш, че бебетата пият мляко щв ти отговоря, че в техия организъм има един белтък, които е проспособен да разгражда казеина от мялкото. Обаче този белтък го има само при малките деца.
А пък мялко и чйца е недопустима комбинация. Ех сега някой ще каже врели не кипели. Но това си е моето мение. Надявам се да няма много полемика по въпроса, не си налагам мнението на никого. Аз лично съм доволна от тозо си начин на живот. И не се оплаквам.





Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: Лyничka]  
Авторburkanche (Нерегистриран)
Публикувано25.04.01 11:38



а калций откъде си набавяш, като не ядеш млечни продукти?



Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: burkanche]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано25.04.01 12:29



Може би и не предполагаш в колко много други продукти се съдържа калции...
например: в житните продукти, овесени ядки, ориз, орехи, лешници, бадеми, сусам ( всички салати, които правя от маруля редовно ги поръсвам със сусам), соя, бобови растения, маруля, спанак, коприва( знчителна концентрация), магданоз, целина, моркови, червено цвекло, ряпа, кромид лук...

Като най-знчителна концентрация има в ядките... , за това ям по малко ядки всеки ден...и така си го набавям калция.
Поздрави !!!!





Тема Re: тичайте за спанак... [re: Лyничka]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано27.04.01 06:57



Аз пък поне през ден пия мляко. А киселото мляко изобщо не го споменавам , защото то си е "a must have" за всеки , на който не му е безразлично собственото му здраве. Ако искащ ми вярвай , но още не се чувствам като ходеща тубичка обущарско лепило.



Тема Mlechni produktiнови [re: Kontra]  
АвторNevesha (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 10:43



Ami as sam biolog i shte vi kasha, che vsichko,koeto Lunichka pishe sa kraveto mliako(che satrudniava hranosmilaneto i t.n., che niama kak da se rasgradi v hranosmil. sistema i t.n. ) e viarno. Obache ot dr. strana pak sam chela mnogo po vaprosa kolko polesni sa sa organisma mlechnokiselite bakterii ot kiseloto mliako. Smiata se che te prochistvat hranosm trakt. I osven tova dori v dietite sa rasdelno hranene spezialno kiseloto mliako prisastva.(rasbira se pri spezialna kombinazia s dr. hrani) Taka che Lunichka prosto e mnogo prinzipna. No spored men kiseloto mliako si e edno prekrasno neshto. As samata ot chetene ne sdravoslovni chudesa se poobarkah, no spored men idealniat variant e niakade po sredata.T.e. da ne se prekaliava s mlechni produkti a kiselo mliako da se konsumira sashtoto si e polesno.
Tova beshe samo sa informazia po spora. Dano ne sam vi dosadila.





Тема Re: тичайте за спанак...нови [re: Kontra]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано27.04.01 17:24



не знам, аз много мразя прясно мялко.. още от малка... гнус ме е от каймака... по сиренето не се залитам и то ми мирише гадно... кашкавала също... единствено като бях по малка обожавах кислео мялко с бисквити и слако( може от това да съм станала дебела

), ама сега като ям мнооого рядко кисело мялко не се чувствам зле. А пък това с млечните бактерии е вярно, но, ако всичко енатурално призведено... разните истории за разни монаси дето са доживели преклонна възраст ядейки само кисело мялко и хялб.. са достоверни... но тобя мялко, което се продава в магазина... е много по-различно от домашното... ще се съгласите... вуна ми работеше в сердика, сега не знам как се казва, е като видях какго правят и ми ще отщя завинаги да ям кисело мялко...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.