Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 21.05.24 
Музикални
   >> GOTHIC&INDUSTRIAL
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Laibach  
Автор insane (negative)
Публикувано02.11.03 01:34



За ценителите на LAIBACH и NSK:

We Are Time (2003)







Тема Re: Laibachнови [re: insane]  
Автор Juck (krokodazabar)
Публикувано03.11.03 04:55



WOW

Не го очаквах след нещата от последните години.
СИЛЕН Е.

Ако знаех къде си губя времето, нямаше да го губя.


Тема Re: Laibachнови [re: insane]  
Авторgorgon (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 22:09



Силно.
Край с денс кавърите и връщане към старите неща: безкомпромисна музика. Както те казват в песента WAT ”We are no ordinary type of group. We don’t seduce with melodies.” Но казват и друго “We are time”.

Това ме навежда на мисълта, че WAT е абревиатура както от War Against Terrorism, но и от We Are Time.
Отделен въпрос е каква е тази война срещу тероризма? Войната на САЩ срещу арабите? Войната на арабите срещу САЩ?

Войната на Laibach?
В песента си “Now you will pay” се казва:

“Barbarians are coming from the East
with in their pockets
and knifes in their hands
they burn your cities
and your Disneyland…”

Впечатли ме и девизът им: “Tempus edax rectum.” (Времето, което яде черва). Игра на думи с латинската фраза “Tempus edax rerum” (Времето, което яде нещата/държавите).
Дошло е времето за тотална война.

И конника от Апокалипсиса в буклета... страшно близко чувствам това, което са направили. Защото същите теми ме вълнуват и мен...
Ето нещо, което съм направила в тази връзка. Част от видео/фото колажите, които ще въртя на 30/11/03 в О!шипка, както и мнооого Laibach.






Тема Re: Laibachнови [re: gorgon]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано07.11.03 12:10



Ами, идеята за "варваризма" на Балканите, която ще спаси света е доста стара, прокарва се още от края на 80те....
Май дойде с падането на тоталитарната система,което и ние и Лайбах май трудно преживяхме.Само не знам, и ние ли сме част от тоя варваризъм?

Да догоним Америка на съветска скорост!


Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: Bgpunk]  
Авторgorgon (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 15:07



"варваризмът" идва етимологически от старогръцката дума за "говоря неразбираемо, бърборя" - т.е. отнася се към чужденците изобщо. А не-гърците през античността са възприемани (от гърците) като не-културни и не-цивилизовани.(Оттам и поговорката:"Щастлив съм , че съм се родил елин, а не варварин, свободен, а не роб, мъж, а не жена".)
Та така и балканският варваризъм, според мен, не нещо негативно само по себе си, а само спрямо стандартите на някой друг...на някой, който се мисли за еталон за цивилизованост към момента.
Обаче Войната в Ирак в момента разкрива в реално време, че май великите ценности на САЩ са се стопили и са се свели до прословутото "Зуб за зуб, главу за главу". (Като говорим за зъби, спомняте ли си как показваха по телевизията ренгенови снимки от зъбите на синовете на Саддам, за да убедят света, че наистина са ги убили. Те, великите хуманисти!! Тоя акт е достоен за "ловците на глави" и прочее "варвари".)

Колкото за пост-тоталитарната държава:
Бе ние българите сме все с победителите. Все СЛЕД победителите вървим и приемаме техните ценности за наши. Дори и да не ги разбираме тези ценности. Ето и сега вървим към Европа, към Европейските ценности. Ама кви са аджеба тия ценности? Никой не се занимава да ни ги обясни, а 2007г. е близо. Избрахме си за Премиер Цар Европеец, който дойде с нашенчета, живяли в Европа и отъркали се в тия ценности, да ни научи на Нов Морал. Ама нещо като гледам тоя Европейски морал за нула време беше побългарен.

От друга страна имаме ценностите на NSK, чиито проводник е Laibach. Аз лично чувствам тези ценности доста по-близки от Европейските. Защото съм възпитавана в едно тоталитарно, колективно общество и знам каква сила притежава едно подобно общество. Защото не чувствам принадлежност към българските традиции (които в най-добрия случай се изразяват с някакви църковно-езически практики. понеже не пазим и уважаваме традициите си).
Защото се дистанцирам от поп културата. Защото искам да съм част от една Държава от себеподобни, която няма физически граници.



Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: gorgon]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано07.11.03 15:37



NSK е красива приказка, като приказките от онова време...
Естествено, варваризмът ни не е лош...все едно да сравняваме домат от хипермаркет-голям, красив, лъскав, кух и отчаяно безвкусен...и домат от село...леко окалян, но истински и вкусен. Това ни е "варваризма".
Прилагам малко снимков материал от ..ще видите....







Да догоним Америка на съветска скорост!

Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: Bgpunk]  
Авторgorgon (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 16:22



готско.

но не забравяй и другите:





А какво е приказка и реалност-всеки сам решава. И доколко ще допусне заобикалящата ни реалност т.е. битието да определи съзнанието му.
Или ще избере нещо друго.



Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: gorgon]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано07.11.03 16:31



The Other Side...не ми харесва естетически...Много малко време са имали да се развият и затова нямат оня така "щастливо-мрачен" вид...
А и ако знаеш как отчаяно искам да повярвам в нещо...

Да догоним Америка на съветска скорост!


Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: Bgpunk]  
Авторgorgon (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 17:23



естетически са си ок, мен ако питаш. дори стоят много стилно и "модерно". и студено. още един начин да се прослави силния дух!:)

а за вярата - мисля, че ти специално си си изградил вече твоята си Утопия.



Тема Re: Laibach/пропаганданови [re: gorgon]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано07.11.03 17:51



добре, не усещаш ли някаква разлика между двата стила?
Единият е мрачен и студен, другият топъл и даже романтичен..защо се получава така?
А за моята Утопия, сам не знам..някога ще разбера..

Да догоним Америка на съветска скорост!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.