Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 02.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Аз пък започнахнови  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.02.24 22:35



Да се специализирам в бояджийството


Вече имам валяци, четки, ванички, боички, пигменти
Купища неща изчетох и гледах кво ли не.
Ся минавам на практика
Тренирах с едни стенички, много хубаво става Толкова техники са ми в главата, че не знам кое по-напред.

Вие какви хобита имате?



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано17.02.24 08:48



Зеленчукови градини



Това боядисване, тапети, ламинати-не са ми присърце
Успех!
Дай да видим



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано17.02.24 09:55



Тези неща с градините хич не ми се получават, може би и нямам никакво желание и те разбират. Прибрах всички саксии и финито. Ако са останали семки от някоя подправка ще ги насея и това ще бъде, но какво ще стане е ясно



Сега с боите ще се мъча да конкурирам Алиса. Много ме е яд, че не съм го учила това нещо, ма нищо, няма да ставам художник, а прост бояджия. Те да не са учили я
Ходя в едни строителни магазини. Много мъже там бе И едни милички, само ме питат какво искам и ми обясняват кво ли не. Е така се краде занаят, щото има разни неща дето се учат от практика.
Най-хубавото е, че всяка седмица мога да си правя съвсем нова стена Не като пустите треви, да ги чакам аз и да мъкна пръст, че и да я хвърлям



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано17.02.24 12:17



Не ти се получават, защото непрекъснато го повтаряш. Има билки и цветя, които в плюнка да ги боцнеш и растат. Мушкато, телефонче, босилек, магданоз, моркови...

Как ти се боядисва бе, то цапацини, пък чистене



Иначе знам как е в такива магазини, нали ходя с Карамфилов последните 3 години. Има разни заблудени булки, миличките



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.02.24 12:36



Ходя в едни строителни магазини. Много мъже там бе И едни милички, само ме питат какво искам и ми обясняват кво ли не. Е така се краде занаят, щото има разни неща дето се учат от практика.

Ти на оглед за бои или за мъже ходиш по строителните магазини?
Щото масовката бъкел не разбира, рецитират прочетеното по опаковките, ама и една стена не са буйдисали сами вкъщи. Пази боже от продавачите да крадеш занаят.





Тема Re: Аз пък започнахнови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано17.02.24 12:54



Аз отдавна минах през това.
Боядисах си целия етаж от къща в Атина.
Боядисах и на брата на мъжа ми.
Няколко пъти пребоядисвах детските стаи в различни цветове.
Беше ми мерак. Вече не. Предпочитам да си платя и някой друг да свърши работата.

Евала ти за ентусиазма на тези години да се занимаваш с това!

Виж мъжът ми е от твоята кръвна група.
Всеки път като се приземи от кораба си търси какво да боядисва из къщи.
Пребоядиса цялата двуетажна къща отвън, не със скеле или вишка, а с пожарникарска стълба.
Пребоядиса ми кабинета, няколко пъти! Пребоядиса и стаите на децата, освен това и гаража, зимната градина и бараката за градинска техника и дърва за огрев.

И всичко това се сещаш с какво е свързано?!
То е сваляне на контакти и ключове, то е облепване на дограми с хартиено тиксо да не се нацапат, то е завиване на мебели и местене да не пречат при боядисването.

Хамалогия от всякъде!

За това апартамента в София го направих "болница". Боядисах всичко в бяло, че да ми е лесно като ми го омаскарят. Така се случи. Първите ми наематели му ебаха майката за една година. Сега ще пребоядисват целия апартамент щото ми го омърляха. Отделно мръсотията която ми оставиха!

Редактирано от pishmangreek на 17.02.24 12:55.



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано17.02.24 12:58



Щом и е мерак ще се научи от проба-грешка!
Недей да й се кахъриш.

Радващо е, че й е интересно и й се занимава.



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.02.24 12:56



За това апартамента в София го направих "болница". Боядисах всичко в бяло, че да ми е лесно като ми го омаскарят. Така се случи. Първите ми наематели му ебаха майката за една година. Сега ще пребоядисват целия апартамент щото ми го омърляха. Отделно мръсотията която ми оставиха!

Онова тясно мизерно таванче ли, бе?
Със спалнички като килерчета.
Че кога се нанесоха хора в него, кога ти го омърляха, кога ти оставиха мръсотия и ти кога разбра?

Да не си им висяла през ден кьоркиндил пияна да им заничаш по кьошетата, сакън, да няма прах и драскотина, докато им писне и си оберат крушите?





Тема Re: Аз пък започнахнови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано17.02.24 13:30



Онова тясно мизерно таванче ли, бе?

Ти в ред ли си?

Това е тристаен апартамент по документи 5 от 7, де факто 4 от 6 над магазини!
Ново строителство. Перфектен с всичко необходимо. Отдадох го под наем на 26. 01.2023. Освободиха ми го на 30.01 2024 в отчайващ вид.

Там е проблема, че една година не ме допуснаха до апартамента да видя в какво състояние е! Не са чистили балконите, следствие на което от снега и дъжда влагата прелива и набъбват стените около вратата на балкона. Всичко трябва да се изстърже , шпаклова и боядиса. Мръсотията е повсеместна и навсякъде.
По договор трябва да ме уведомяват за проблеми в жилището! Те не само не ме уведомяват а и не ме допускат. Всеки път като исках оглед се оправдаваха, че не са в София.
Аз имам ключове от жилището, но не посмях да вляза за да не бъда упрекната, че съм им взела нещо.



Тема Re: Аз пък започнахнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано17.02.24 13:52



Ма как ще сложа мушкато беееееее, туй е толкоз просто нещо. Тц.
Цапането е интересно, има миене да. Вече имам и един бял елек боядисан в разни бои, като истински бояджия


Пък ти кво имаш - моркови и магданоз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.