Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 28.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Нутинови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано19.02.24 01:43



Кухнята може да отиде и на балкона.

В панелките Да, но ще има проблем с отводните води.

Аз съм правила такива неща в два панелни апартамента.
И в двата изведох кухненския бокс в коридора който граничи с банята и няма проблем с правата и обратната вода.

Единият път превърнах гарсониера в двустаен.
Вторият път превърнах двустаен в тристаен.

И двата ги продадох на драстични цени.



Тема Re: Нутинови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано19.02.24 08:19



Аз не съм го правила, но съм виждала.
Но специално за гарсониерите, за мен остава по-добър варианта да изместиш кухнята в хола и да го направиш общо, а самата кухня да стане спалня.

Абе всичко става, майсторите за пари всичко правят. Ех тия майстори





Тема Re: Нутинови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.02.24 09:08



на 300 лева вече няма и стаи под наем.

Нали това са пари за дъщеря ти.
Направи едно козметично ремонтче и си актуализирай наема.
Ясно, че е някаква панелка. Не си споменавала гарсониера ли е, двустаен, тристаен?
Явно гарсониера.
Можеш да изнесеш кухнята в коридора да стане кухненски бокс и бившата кухня да стане спалня.
С прилични нови мебели и електроуреди можеш да взимаш по 800 лева на месец.


Не и от сегашния наемател.
А тя си харесва наемателя, и той си я харесва. Носи й наема на ръка и сам си поема разходите по козметичните ремонтчета, плаща си сметките редовно, тя не го притеснява за нищо, той не я притеснява с нищо, 10г. суха пара на ръка без данъци, ядове, разходи и ангажименти си е чиста печалба.

Стари и новоизпечени наемодатели масово укривате доходите си от наеми и като не попълвате данъчни декларации, сигурно не знаете.

10% от годишната рента от жилищен или друг обитаем имот са нормативно признатите разходи по имота - те са необлагаеми. Включват компенсация за естественото стареене и износване на боя, настилки, ВиК елементи, ел уреди, мебели и други, с които е обзаведен. При обичайното ползване на имота от наематели. Тоест, разходите, които наемодателят се предполага да прави по поддръжката на имота си за своя сметка.

Останалите 90% от годишната рента се облагат с 10% данък. Така реалната нетна печалба на наемодателя следва да е 81% от годишната рента.

Като не плаща и лев за редовна поддръжка, нито данък, на практика, наемодателят си прибира 100% от наема в джоба. Отделно, дължимите суми за управление и поддръжка на общите части в жилищните блокове с повечко апартаменти, които всеки собственик плаща, без значение дали апартаментът му е обитаем или не, обичайно ги плаща наемателят, отгоре на наема. Наемодателите икономисват и оттам.

Така че, всеки сам си прецЕня дали да рискува с ежегодно актуализиране на наем спрямо актуалните искани наеми в градъ и квартала и да си причинява голямо текучество на наематели, след които да мете и пребуйдисва, пази Боже и неплатени сметки да му оставят,
или да се кротне с един, който си плажа редовно и поддържа за своя сметка, макар и на нисък, отпреди 10 години бил адекватен наем.

Ти още си в режим лаком гъз, сефте нов имот за даване под наем, да се напечелиш, колкото може повече.
Но, старите кучета като Нута, патили и от мизерници с неплатени сметки, и от ядове по ремонти, си предпочитат спокойствието и 100%-товата печалба, дори и вече да е ниска, със сигурен човек, отколкото да поемат нови рискове и да се набълбукват с големи инвестиции с неясен резултат.

Някои хора са наистина практични и си ценят спокойствието повече от парите, особено, ако не са опрели до тях, за да не мизерстват.





Тема Мда,нови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано19.02.24 11:45



и да остъкли терасата нали... да се познава, че е в БГ :) Незаконно, разбира се.
Аз освободих през 2022ра гарсониера в Дървеница на 200 лв месечен, така си беше 10+ години и я ползвах за склад и преспиване веднъж месечно.



Тема Re: Нутинови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.02.24 12:11



Можеш да изнесеш кухнята в коридора да стане кухненски бокс и бившата кухня да стане спалня.
Гърки,ти ме смайваш. Как кухня в коридора? Това е най-голямата простотия. Да се бута човек в коридора, да готви без естествена светлина, да смърди на манджа целият вход

До нас в апартамента точно така са направили, всеки ден им знам менюто. Няма аспиратор, без комин, само на въглен, който да поеме миризмата, отвратително е. Даже се събираме съседи да вдигаме стачка, това е терор.

Да ти имах вижданията на вътрешен дизайн




Тема Re: Нутинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.02.24 13:03



Кухня на остъклената тераса или в коридора е мечтата на всеки селянчук, бей!
Найш какви хубави просторни спални стават от освободените кухни, хеле пък, стандартните панелни!





Тема Re: Нутинови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.02.24 13:24



Много мразя такива преустройства. Хеле пък и кухнята да стане спалня, с идеята : че ко, влизам там за едно спане


Ама нали точно за спане ти трябва пространство, въздух, а не да дишаш нещо не знам кво си на метър на два
и новите спални, от вратата за краката

Спалнята трябва да е просторна, да има въздух, пък да се разметкаш вечер и сутрин, пък да си видиш суратя, даа се тунинговаш, светлина да струи

Тия дни с Карамфилов дебатираме за новата спалня, размери 10 Х6. Дали да е спалня, баня и тоалетна, или да има освен свързваш коридор между спалнята и вецето и нещо като гардеробно, будоарно. Ще го градим с нещо, за да видим реални размери, само да не стане спалня кутийка



Тема Re: Нутинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.02.24 15:30



Тия дни с Карамфилов дебатираме за новата спалня, размери 10 Х6.

Баси физкултурния салон!


И с ролери ли ще ходите от кревата до банята, бе?
Едно легло е 2,20Х2 максимум. Залепи го за едната стена, напълни с канапенце, лежанки, фотьойли, масички за кафе, тоалетка, гардероб - и пак остава място с кон да ходиш. Размерите на спалнята, все пак е интимно място, бива да са ергономично съобразени. Че и за отопляване да е по-практично, токът не е без пари.
60 квадрата си е цял апартамент, бе. Кралска спалня.

А за чий ти е отделен коридор? Вътрешна баня и вътрешна стая-гардероб, в които да си влизаш направо от спалнята и си рахат. Даже две отделни бани можеш да си преградиш. Не ви знам за какво ще я ползвате тази спалня, в нея ли ще живеете, но ако е само за спане, кипрене, сутрин да си изпиеш кафето и даже да си туриш някой фитнес уред, без дрешника и банята, половината от тази площ ти е предостатъчна, и за мръсни танци ще остане място.




Тема Re: Нутинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано19.02.24 19:06



Ох, 60 квадрата спалня.
Къде сме ние, къде си ти



Тема Re: Нутинови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.02.24 20:15



Що, бе, туристическите спални са по толкова.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.