Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 10.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не знам какво ми ставанови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.03.23 13:12



Откакто имам фейсбук, 2011 година, приятели са само семейството : син, дъщеря, зет, брат, снаха, братовчеди, племенници, хора, с които съм израснала. т.е. познати, любими, които са някъде и се кефим на снимките си, да си говорим, да си виждаме живота.

До тази "светая светих" допуснах трима колеги, които за мен са изключителни хора, станаха ми приятели.

Всичките други, които ми искат приятелство.... "не ги виждам". В последните 2-3 години виждам още хора, които са ми ...легнали на сърцето, колеги. Хора, с които работя от 20 и повече години, хора, които са ми искали приятелство, а аз не съм "виждала".

От известно време усещам, че тези хора са ми "важни", в смисъл дали са ми нещо като усмивка, закачка, знание.... Не мога да забравя клиентка, която ме посрещна с домашно приготвени курабийки. Друг, който ме изпрати с бутилка ракия. Аз се въртя, суча, не искам да взема... и пъхнато в куфара, някак не разбрах кога.

Остарявам, явно. Но... тези дни хептен нещо ми става, изпратих покана на хора, на които съм отказала покана, а тези хора отдавна са пенсионери, нооо в мен са останали спомени от тях.

Кво ми става, не знам. Остарявам или помъдрявам. Смятам, чее второто, ама кой да ми каже, освен Липари



П. П. Приеха поканата ми. И като се започнаха едни разговори, не само във ФБ, по телефона, в групи на скайпа...Хубаво ми е!



Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано01.03.23 14:01



Може би 2/3 от приятелите ми - състуденти, да не говорим за съученици - въобще не разбраха / не си направиха профили във фейсбук. За съжаление, понеже си изгубихме дирите така.
За един съученик разбрахме, че е починал, година по-късно, когато го каниха на годишната сбирка. Тук Андрюшата, там Андрюшата - нема го, накрая звъннаха на майка му и така разбраха. Иначе с колегите при мен е лесно, почти всички са вътре.
Като нямаше фейсбук, като че контактите бяха по-жизнени, не знам как стана тоя номер. Телефони, мейли, сбирки, срещи - като че поддържахме връзките си по-стабилно, сега по шибан начин разчитаме мързеливо на интернет.

Жена ми също не поддържа фейсбук, ама с нея се виждаме чат-пат

Тя ползва поне месинджър. Брат ми пък е във Вайбър и WhatsApp, първата братчедка само в WhatsApp заради децата си. Във фейсук ги няма. Това УотсАп се оказва популярно на запад от нас, аз го държа на телефона само заради 5-6 човека.



Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.03.23 14:08



Аз нямам УотсАп, нямам Телеграм, нямам инстаграм, нямам туитър... и нямам намерение да имам.
ФБ ми го направи щерката, за да си говоим по роднински





Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.03.23 14:54



Е, какво да ти става, дето не ти е станало досега - превръщаш се в бабичките на пейката пред блока, клюкарства ти се.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.03.23 14:59




Мдааа, аз пък си мислех, че ставам Човек, а до сега съм била кифла



Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.03.23 15:15



Ама те, бабичките по пейките са много полезни, като информационна агенция са.
Винаги знаят всичко за всеки в блока и даже в квартала, че и родословието му до девето коляно. Попиташ ли ги за Пенка от третия етаж, веднага ти издекламирват житието й от игла до конец, даже какво е яла вчера и какво ще готви днес.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.03.23 15:15



Може и така да е, не съм се сетила да ги питам за този онзи. Само за тях, здрави, прави?



Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано01.03.23 15:31



Във фейса са ми всички, които реално познавам - съученици, колеги, приятели, роднини. Дори не се сещам за някой, който няма фейс или не е в контактите ми.
Но не пиша там, няма нужда да ме четат. Вие ми стигате тук

за свободно творчество.
Иначе в групите - да. Но те са затворени и професионални и не се пишат щуротии



Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.03.23 15:31



Whatsapp реално се явява некадърен клонинг на FB Messenger.


Няма особена причина да ползваш и 2-те, е, явно само ако някой с който комуникираш го ползва, де.

Собственикът е един и същ!
Има 2-3 малки странни неща, които във Whatsapp са по-добри от във Messenger, ама май са някакви супер-маргинални функции, дето вероятно ги ползват и знаят само "група съветски учени". Всичко друго е по-зле, или същото!

Преди е могло да има известен, по-голям смисъл, защото тогава Whatsapp си беше на отделна фирма, а не както е сега.




Тема Re: Не знам какво ми ставанови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.03.23 15:34



Но не пиша там, няма нужда да ме четат.
Дет се вика : що да ме знаят колко проста съм станала/останала






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.