Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 10.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Нещо ме прихвананови  
Автор pishmangreek ()
Публикувано23.02.23 02:03



да отида в Италия. Да работя там и да науча езика.
Говорих с моя приятелка от детството дето е там и може да ми съдейства.
Парите не са ми проблем. Даже се чудя къде ще си паркирам колата в тесните им улички.



Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.02.23 10:43



Ми давай, моята майка замина на 52 в чужбина и остана там 30 години. Макар да знаеше езика (немски) слабо в началото, брат ми й помогна на място и тя с медицинските си дипломи много бързо си намери работа (в една голяма болница в Берлин, "Шарите"), буквално за седмица-две. Беше много решителна и целеустремена.
Малко й взеха здравето, в смисъл - беше в едно от тежките отделения (онкология), взимаше много нощни смени и всички възможни празници. Като се пенсионира, продължи да работи в някакъв старчески дом.
Искам да кажа, че никога не е късно за промяна.





Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.02.23 12:38



Никога не е късно за голям завой.
Приятелка на моята счетоводителка, която развиваше успешен бизнес със собствена счетоводна къща с доста мастити фирми-клиенти.

В един момент каза : аз съм до тук. Беше накъм 50-55. Купи си къща на село, отвори магазин и до сега, вече 10-ина години си е продавач в селския магазин. Подмлади се, освежи се и си чука главата защо по-рано не го е направила.

Тя ми е нещо като пътеводна светлина. Аз също се замислям : да оставя на младите работата, а аз да си шетам из градините и селото. Акълът на 30 годишен, не е като на 60, поне в нашата област. Всеки ден нещо ново да уча, някак ми се иска да направя Формат : и... да изчистя диска на раменете си.

Днес имах три инсталации на три уиндоуса : 7, 10 и 11. Не че е бог знае каква разлика, но ми отива повече време от едно време))
Да не говоря за офис пакетите, къдете вече ми иде да се предам


А всеки клиент с различни характеристики и конфигурации : кои истински, кои почти, кои...хич, и чакат от мен да знам всички версии на всичко. Вече се губя.


Действай каквото ти душата иска.



Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.02.23 14:49



Пък аз ръчкам Липарски да местим в Занзибар. На вечно лято, райски плажове, ще си вземем едно бунгало със сламен покрив и ще си джиткаме само по къси гащи и жапанки.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.02.23 15:08



Добра идея, минахме и през нея. Но.... имаме възрастни родители, за които полагаме грижи, дай боже колкото може повече и с този акъл.

Като го мислехме това за бунгалото със сламен покрив, не съвсем сериозно, намерихме в България и спахме две нощи в такава къща, някъде към Търново, мамка му, не се сещам, имам снимки, но трябва да се сетя годината.
Та, сламена колиба, в двор около 2 дка, собствен микро язовир с рибки. Самата къщурка с всичкото необходимо и на отлична хигиена-спалнята, банята..., отвън пазач, щото през нощта Карамфилов видял диво прасе, аз съм си спала.

Хубаво беше, но някак моето днес ми е по-хубаво





Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.02.23 15:57



Каква колиба в Търновските джендеми, бе!
Стане ли студено, с Липарски почваме да точим лиги по плажове и палми.
Майната му на доматиту и копането! Искам



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.02.23 16:24



е, не, с лодка? или с пеща през водата. Ами... отивай в Тора Бора в Сапарева Баня



Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.02.23 17:21



ТЦ! Искам палми, риби, банани, маймуни и негри пък!


В Занзибар било голяма беднотийка, обаче, дружелюбен благ народец, евтинийка, дивотийка и фраш от тропически плод-зеленчуци и подправки. И рибоци на корем, ох, мамоуууу /прясна риба тон, 4-5кила, за 8лв/. Едно къщЕ с ток, вода и интернет, даже щси наема лична икономка да ми шета и готви и ще се обличам като местните мадами,


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано23.02.23 17:31



Aз, по стечение на обстоятелствата, спрях да работя на 55. В началото бях убедена, че заводът ще спре без мен. Е - не спря. Не стига, че не спря, ами след 2-3 години успях да убедя да ме последват още двама колеги... И заводът още си бачка с пълна пара.


Сега ме благославят, Шило, то било много хубаво...

А бе - ще уча, ще тичам по спешни задачи, оперативки, технически съвети, пробни изпитания и проблемни износи след работа... и кърската работа не ме влече. Всичко с времето си!

Спокойствие и силна храна и спокойствие...

Щастието идва при веселите!

Тема Re: Нещо ме прихвананови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.02.23 17:53



Нямах интернет, но хубави хора имах:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.