Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 08.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: аспержинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.03.23 14:45



Четох линка и аз, ама на практика как да спазя всичко - едногодишния разсад нито го сортирам ("месести бели корени с ясно оформени 3-4 пъпки), имам 10 броя и каквото-такова, оборски тор къде да търся (има къде, ама егати разправията и време), върхът на разсада да бъде 15 см под повърхността - е тва съм го объркал, оставил съм 2-3 см да са над повърхността.
Канавка дълбока 40 см не съм копал, тия разсадчета са целите 10 см ... Май всичко съм объркал, като се върна след 2-3 седмици освен да ги пренасадя, егати.

Просто не стига времето за тия неща.





Тема Re: аспержинови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.03.23 15:31



То правилата всеки може, номерът е да стане както ти си си искал


Остави ги, голееееееееееми да пораснат.
Пък за мерак, 2-3 по правилата. Нека се съревновават



Тема Въпроснови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.03.23 15:32



Чета и не разбирам: червено цвекло, семена

"засява се на две- или три редни ленти при разстояние 50 см между лентите и 25 см между редовете"

Какво значи лента и какво значи ред, ако може някой да ми го нарисува, щото нещо склерозата... нали. Не вдявам.





Тема Re: Въпроснови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.03.23 15:59



Според мен лента е дължината, а реда е разстоянието между два корена.

Т.е. две ленти трябва да имат разстояние 50 см, а като садиш зеленчука разстоянието между два зеленчука да е 25 см.





Тема Re: аспержинови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.03.23 15:13




Вчера чета на Карамфилов твоето писание и онова за правилата на садене. Щото канавка аз изкопах, ама била близо до сребърната ела, пък аспержите, видиш ли, трябвало да си седят на едно място, а корените на елата щели да стигнат до аспержите. Аз с овен се споря. Съгласих се да зарови моята канавка и да направи две нови : едната за 4 годишните коренища, другата за едногодишните. Направи ги човекът, даже и рамка имат, ама пък забравих да снимам.
Другата седмица ще засея семената, имам вече две отделни рамки за тях.
И...докато садях им говорех : растете милички, станете големи и красиви, хрупкави и хранителни, витаминозни, за радост на баба, дядо и де що има мало и голямо около нас. Много ви обичам, усмихвайте се като баба и дядо години наред!
Чули са ме, сигурна съм! дали ще изпълнят, времето ще покаже!

Скапах се от садене, ама пък ми е кеф!



Тема Re: аспержинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.03.23 15:54



Не разбрах кой се скапа от копане и кой - от садене

Аз съм one-man-show,..
Чакам да се позатопли и ще отида да видя какво става, този път заедно с госпожата, шеф-надзора де. Ако няма забележки, ще е чудо.
Преди време местих не друго, както ти аспержите, а самото борче (смърч), таман се беше развихрил... щото не другото било на кофти място, а дръвчето. Виж какви противоположни решения при аналогичен случай Дип че се закрепи отново, милото, шансът да го убия беше голям.

Преди това бях местил една тригодишна кайсия, ама в София де, оцеля и тя. Страда първата година след местенето, пък после взе, че се разви. Сега, не знам с кой акъл, съм намислил да преместя една 5-6 годишна смокиня от Сф на село - ако и това оцелее, ще заслужа медал.

Кеф ми е, че ти е кеф да си там за по-дълго време. За съжаление не мога да си го позволя засега, по-нататък ще видим. Доста харча за бензин... както и да е.



Тема Re: аспержинови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.03.23 16:26



E как кой? Аз, разбира се. Той два дни обикаля лятната кухня и търси : откъде, мамка му, влиза котка? Ясно личат лапи върху керамичния плот на печката. В събота оставих нарочно един пакет с кифлички върху плота. Вчера - пакета на пода, раздърпан, кифлите на мифли по пода



Да ти кажа, ти си добре-имаш си шеф надзор, който ти показва грешките и подобряваш. Аз нямам такъв шеф, още като направя нещо идва, казва, че не е така и го преправя. После... чукам сол на главата, нека му е

Това с местенето ми е голям проблем. От мерак купих доста дръвчето, храсти... садих тук-таме с идеята, да ги местя, ако не са на точното място. Вчера садих Ерика и Блестящ нокът, без идея, щото седят от два месеца в парника, все трябва да ги садя. Ще ги местя, ако се наложи.

Засадихме и колонни дръвчета вчера, ще видим.


Аз мога да си седя на село, мога и от Луната да си работя. Но... все още не мога да ... се престраша да спя сама на село То пък, кво могат да ми направят? Баба на 60, ама страх ме е да не се мъча, иначе... прежалвам се



Тема Re: аспержинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.03.23 16:57



Моята не я е страх, миналата година си беше взела три седмици отпуска и си ги изкара почти сама, аз идвах през уикендите (обикновено е обратното). Беше в необичаен за отпуска месец, април, аз не можех да съм с нея. Нейната отпуска е доста голяма, но трудно ги пускат, сложно е при нея. С транспорта е зависима от мен, понеже не шофира, макар да има книжка, в смисъл - маниакално не иска. Иначе има някакви рейсове, но веднъж до Радомир или до Дупница, на каквото се качиш, а там на късмет межуселски някакви... не си е работа, и аз не ги знам.

По ми е смешно, че като влиза в банята, се заключва.

Викам й - нали след малко ще те видя, и то не за първи път... ами ако се развали нещо бравата, вратата ли да къртя. Не, било й навик, вика. Му хубаво, кво да праим.



Тема Re: аспержинови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.03.23 17:09



Не знам, не съм била сама на село, но ... съседът е на 3 метра. Карамфилов каза, че ще инсталира "канапче", ако имам зор да го дръпна и ще се включи аларма при съседа. То пък, защо да не си легнем заедно със съседа, ся ще дърпам канапче



Ще видим този сезон, вече имаме аларми, сотове, дивотиии, шуротии. Някой пък умрел за баба на 60. Само да си каже веднага какво иска: паре немам кеш, ако е за друго-ще си дам доброволно, само да не ме мъчи

Това с банята е неразбираемо и за мен. Карамфилов също се заключва-не знам защо. Но в София, на село не се заключва-това си е за психолог. Питам го защо, отговор : навик от детски години. Човече, ако искам да ти направя свирка, така, изненадано, какво... да чукам? Изпускаш си късмета Пренастройва се))) и в София



Тема Re: аспержинови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.03.23 17:22



е много сте се обзавели, затова и сотове... Ние сме или на ретро мебели, или на уреди, станали излишни от Сф, наши или от родата. Който реши да хвърля нещо, първо го предлага на нас

Това е заради концепцията, лятна вила, не къа за живеене.
Казаха ни за един баровец в съседно село, че като го обрали му изпочупили вратите, вкл. вътрешните, понеже и те били заключени и... кой ще ти се занимава да ги отключва, направо ги трошат. Съответно реших, понеже не вярвам някой да се подлъже да взима нещо от нас (примерно телевизори по 20 лв ли ще ги продава или хладилник за 50 лв ли, за транспорт ще даде повече), - та само една елементарна ключалка на входните врати, дето с поглед се отключва, и това е. Да взимат каквото щат, само да не трошат! И за външния входен портал и врата вече не ползвам катинари, стои си отключено. Никой нищо не пипа, впрочем, вече шеста година.

Като няма никого цяла зима, комшиите се оказва, че дебнат Чакали да светне и да се уверят, че съм аз, егати. Много мило, всяка година се трогвам. Имам от двете страни постоянно живеещи, и двете семейства с бебета между другото. От друга страна и без това се чудя какво правят там през зимата, имат време - гледат. И те така. Етносът е монолитен, нямаме и такива притеснения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.