Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 04.07.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: tuzlija-179435]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.12.22 00:03



Религиите за измислени да разделят и противопоставят хората.
Едно е ВЯРА, друго РЕЛИГИЯ!



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.12.22 00:21



християнство и ислям са религии.
кат не щеш да разделяш хората по религии, не си рекламирай сватовете като мюсюлмани, а вас като православни християни и готово.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема А свинскотонови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.12.22 01:37



дето ша артиса - може ли еретик като мен да го получи?
Пък да са живи и здрави и мюсулманите :)



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.12.22 02:57



Оказа се, че въпреки, че "принадлежим" на различни религии, т.е кръстени сме в църкви от наша страна и в джамии от тяхна, сме еднакви и можем да живеем в консенсус.
Вярата е едно. Религията друго.
Вярващи сме, но не религиозни.
Радвам се, че и евентуалните сватове са такива.
Спазват си техните неща (рамазан и каквото там) , но си хапват свинско месо и пийват.
Както ние си правим Бъдни вечер, но не спазваме 40 дена преди Рождество Христово да не ядем животински продукти. Кой спазва пости?



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.12.22 03:07



християнство и ислям са религии.
кат не щеш да разделяш хората по религии, не си рекламирай сватовете като мюсюлмани, а вас като православни християни и готово.


Нали това казХ. нИЕ СМЕ ВЯРВАЩИ, а не религиозни. Затова има консенсус.
За сега се радват на тази връзка вече две години.
Момчето турче, тя момиче с гръцко-български произход.



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано25.12.22 04:02



Постя. От началото на този век се причестявам веднъж годишно след Великите Великденски пости.
Казах ти - гърците и изобщо крайбрежие жители са облагодетелствани през пости поради достъпа до морски дарове, водещи се постни, макар и от животински произход.



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.12.22 10:08



Оказа се, че въпреки, че "принадлежим" на различни религии, т.е кръстени сме в църкви от наша страна и в джамии от тяхна, сме еднакви и можем да живеем в консенсус.

Можем - стига ти да не ги храниш със свинско като са ти на гости, пък те да не ти забраняват алкохола, когато ти си им на гости. Защото, това са религиозни предписания, които твърдо спазват само религиозните хора, не просто вярващите.

Иначе - сега ти се е случило в живота да се сближиш и откриеш колко мили и приятни хора са етническите турци в България. И, че изкуственото разделение да се гледаме изпод вежди: вий сте такива, пък ний онакива, няма да си омешвам капите с вас - е политическо-религиозно-фанатично промиване на мозъци.

За мен туй не е откриване на топлата вода, а потомствено възпитание - в селото /сега град/ на родата ми по майчина линия от столетия са си съжителствали в най-голямо съседско разбирателство заселени още по Турско етнически турци и местно българско население. Та, изкуственото деление и насъскване едни срещу други ме е подминало по рождение, дет се вика.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: pishmangreek]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано25.12.22 10:10



Честито Рождество!

Малеее, страхотно изглеждат!! С очи да се насити човек! Голямо благодарско!

И, да.. явно се икономисват някои съставки. Пробвала съм 2-3 варианта, където орехите са спестени, личи им, а те доста поскъпнаха и нищо чудно да ги икономисват...

За Бъдни вечер и Коледа правих щрудел. За Нова година, ако успееш да преведеш и пуснеш рецептата, ще заменя тиквеника с меломакарона. Ще бъде голяма изненада за малкия ми син и брат ми и снаха ми:-)))



Тема Рецептанови [re: MilaO6]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.12.22 12:05



Първо си избираш една чаша за кафе като тази:



с която ще мериш всички съставки. Важно е!

За една доза - 50-60 парчета.
(аз ги правя по-малки, колкото за 2 хапки и излизат около 90 парчета)

3 (три) чаши слънчогледово олио
1 (една) чаша захар
1/2 (половин) чаша сок от портокал прясно изцеден
1/2 (половин) чаша коняк Метакса
1 (една) чаена лъжичка готварска сол
1 (едно) пакетче бакпулвер ИЛИ 2 (две) чаени лъжички
1 (една) чаена лъжичка с връх сода бикарбонат
1 (едно) пакетче канела ИЛИ 1(една) супена лъжица с връх
Настъргана кора от един средно голям портокал - около 1 (една) супена лъжица
9 (девет) чаши брашно за кекс (София мел)
Около 2 чаши смлени орехи за ръсене. (ако ги поръсваш по-скромно, може и една да ти стигне)

За сиропа:
3 (три) чаши захар
3 (три) чаши мед
3 (три) чаши вода
чевърт лимон с кората

-----------
Приготвяне:

в кухненски робот (щото с ръчен миксер ще ти омалее ръката)
се слага олиото, захарта, коняка, канелата, солта, и в сока от портокал разтвряш содата, но го прави над купата на робота защото шупва яко и се разлива от чашата
Всичко това оставяш робота да го бърка двайсетина минути.

Пресяваш брашното и в първата чаша слагаш бакпулвера.

В кухненско легенче изсипваш течността от робота. Започваш да сипваш брашно по малко и бъркаш само с ръка!!! Като следиш да няма топченца.
Ако си спазвала пропорциите трябва да ти поеме цялото брашно. Накрая се мачка яко с две ръце.
Тестото не трябва да става нито много меко, нито много твърдо.
Ако е меко, когато сиропираш меломакароните ще ти се разпаднат в тенджерата, а ако е много твърдо няма да поемат сиропа.

От тестото правиш малки топчета с размера на голям орех и леко ги одължаваш да не са баш с кръгла форма, а леко продълговати.

В тавичка слагаш хартия за печене и редиш на поне пръст разстояние защото се надуват и да не залепнат и печеш на 180 градуса с вентилатор на фурната за около 30 минути. Аз не засичам време. Следя им цвета.
За по-бързо работя с две тави. Използвам тези плитките, който си вървят с фурната. Докато се пекат първите, подготвям следващите в другата тава. Като се изпекат първите ги прехвърлям в поднос да се поохладят и мятам другата вече готова тава. Тази доза е около 3 и 1/2 – 4 тави.

Междувременно в тенджера на котлона приготвяме сиропа, който завира и после котлона се намалява на 1 да поддържа температура, но да не ври.
Леко охладените меломакарони (да могат да се пипат с ръка и да не парят) се пускат в горещия сироп за около 3-4 минути като се обръщат. Вадят се едно по едно и на момента се поръсват с орехи за да могат орехите да полепнат по сиропа.

Време за приготвяне 4-5 чАса в зависимост дали ще имаш помощ и дали ще работиш с две тави.

Кураж и Успех пожелавам! Дано ти се получат!
Рецептата е изпитана. Правя ги повече от 25 години.
Не твърдя, че винаги са ставали перфектни. Имало е случаи на по-сиропирани. Имало е случаи по-сухички. Това вече е на късмет.
Тази година децата казаха, че са перфектни. Аз още не съм ги опитала.

Весели празници!



Тема Re: Баси! В клюкарника да нямам нито една тема на първнови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.12.22 12:33



Ми те покрай дъщеря ми проядоха свинско, пък бащата на зетя (какъв ми се пада)
пие повече и по-редовно от мен!



Иначе - сега ти се е случило в живота да се сближиш и откриеш колко мили и приятни хора са етническите турци в България. И, че изкуственото разделение да се гледаме изпод вежди: вий сте такива, пък ний онакива, няма да си омешвам капите с вас - е политическо-религиозно-фанатично промиване на мозъци.


Абсолютно вярно! Където из България да съм живяла - Варна(10 години), София(10 години), Севлиево (четири години), Велинград (през ваканциите), Атина (20 години) не си бях имала работа с етнически турци. Даже в София имаше едни съседи турци - жената - зъболекарка, мъжът - с висше техническо образование - инженер. Тогава бях ученичка и се питах "Ама как е възможно?" Така ми е втълпявано, че са по-нисша раса!
Години по-късно като се запознах по-от близо с етнически турци осъзнах, че с нищо не се различават от българите. И между тях има расисти.
Слава богу семейството на кандидат - зета не са такива.
А малките учиха и завършиха в турско частно училище в Пловдив, където повечето учители бяха помаци и турци.
Всъщност кандидат зета е от това училище и на един купон преди три години се запозна с голямата и се сгаджосаха. С осем години и половина е по-малък от нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.