Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Как да очистя комшиитенови  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.12.22 18:27



Преди месец се скарахме в групата, половината вход не ми говори. Аз не съм умряла да си говоря с тях.
Тази вечер същата работа. Целият вход мирише на чесън, моят апартамент също целия.
Аз разбирам, че не мога да им забраня да готвят, ма и аз не ща да ми мирише на чесън. Колко чесън трябва да набухаш в една манджа, че да стане това? Аз също готвя понякога с чесън, но не се получава така.
Дали имате някакви идеи или да им загрея месинджърите, да не скучаят



Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: Albena l]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.12.22 18:41



Навремето една от пловдивските ми братовчедки, много умна, остроумна, хитра и уста на заем не взема, успя да си отвори тротоарно кафене с една будка и три маси пред тях - точно в КАршияка до моста.Когато я попитах каяк е успяла да получи разрешение от комшиите ми отвърна, че просто ги е насъскала един срещу друг.



Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.12.22 19:05



Аз толкова социална не съм. Стигат ми контактите в офиса. Тия тук да правят квото щат. Искам както аз не ги занимвам с нищо, така и те. Даже познавам само хората на моя етаж, туй то.
Но да се прибера и да заваря това, е прекалено.
Не мога да разбера и кой го прави. Целият вход мирише. Всички етажи.



Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: Albena l]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.12.22 23:23



Инициирай общо събрание. Подготви се документално, залепи обява и сложи дневен ред - 1. Боклука, 2. Чесъна, 3. Други по инициатива, подлежащи на вписване в протокола.

Плахо кажи за киселото зеле - тва напролет като се хвърля бие чесън и боклук заедно



Ти с какъв парфюм ходиш в общите части? Подготви се към чесъна да се обясниш И да те насмотат що не си чистиш след ремонта - редно е да го правиш ти, а не всички чрез чистачката.

А най-добре само тема в клуба и после пас. Щото ако си ми комшийката с боклука, която реве за чесъна, ще я оскубя. Който се нааква, мълчи после. Така знам аз.



Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.12.22 23:31



За какъв боклук говориш?



Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: Albena l]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.12.22 23:43



Нали им правеше боклук и те недоволстваха? А ти твърдеше, че няма да го чистиш. След теб и друг ще прави, пък ти ще недоволстваш. Просто коментирайте регулярните казуси. Може и шум нощем или разрешения за къртене, може и кой ще чисти при извънреден сняг (и ти, и ти) и квото друго ви тежи - съберете се и бавно си кажете кой какво, бройте си гласовете, подпишете се и после - няма не искам. Решено е на общо събрание.

Имаше един с мушкатите по стълбите, които му бяха неестетични. Има начин да си гласувате еднотипни щори или сенници, ако искате. Или да си сложите солари на покрива.

Нормативната уредба позволява всичко. Да ги очистиш, щото те дразнят е вариант също, но е само клубен, за да си по-интересна





Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.12.22 00:01



Никакъв боклук не съм правила. Беше прах и ми качваха тухлите. Какъв боклук от тухли? Изметох си праха.
Мушкатите пак ги изнесоха, мда.
А да чистя сняг некой друг път, просто никога. Да се оправят там. Има си домоуправител.
Кво събрание да правя аз бе. Че аз не искам да ги виждам.
Мисля в събота да им пусна едни чалги и да отида в Букурещ





Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.12.22 00:09



Понеже напомни за мушкатите, ся чета за мушкати и белина. Може да измия входа с белина





Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: Albena l]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.12.22 00:43



С белина е ок - нека е дезинфекциран входа. Даже може да минеш парапетите и дръжките на вратите на асансьора.

Мушкатите с нищо не ти пречат. При нужда - носилка, пожарна стълба, ковчег се махат/сритват за секунди. Говорим за малки селски скасии със селски цветя. Модерните тежки кашпи обаче биха пречили. Е, може да не отговарят на естетиката ти, но това е твой проблем - у вас са същите пластмасови саксии, вътре едва ли портокали гледаш





Тема Re: Как да очистя комшиитенови [re: 2biri]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано15.12.22 00:51



Моите саксии не са у входа, но пък що да не си простра гащите на един сушилник






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.