Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 14.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.12.22 09:16



Комплект хлопатари и ние имаме, дузина. Карамфилов отнякъде си ги купи, вече не помня откъде. Тази година се загледа в друга редичка (той нещо като маниак е на звънчета), но нещо се отказа, явно не бяха "неговите".

Всеки си има свой звън. Но... има един, който като звънне и ме стяга сърцето. Започва някак да ми става тежко и на душата. Няколко пъти пробвам, все такъв усет. Той ме е пробвал без да виждам с кое дрънка, същия резултат. Явно честотата не ми действа добре.
Шаманството си е велика наука.



Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.12.22 11:00



Шаманството си е велика наука.

Не е шаманство, а неврология.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.12.22 12:13



Имах предвид, че шаманите лекуват/омагьосват със звуци.
Основно изпадат в транс като пеят, танцуват и удрят по барабани и звънци.
В съвременния свят лечението със звуци набира доста широка популярност. Твърди се, че който познава резонантната честота на вируси, дори на рака, може да ги "пукне" със съответната честота.
Едно време се бях зачела и в Хулда Кларк, д-р Райт, но далечни са ми вече тези познания, не поВня баби





Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.12.22 12:38



Има една отдавна публикувана история от снимките на филма "Мера според мера".
То, има много разкази за това като как се е подбирал актьорския състав и как са заснемали сцените - режисьорът е залагал на импровизации и автентичните реакции на актьорите направо на снимачната площадка. Когато Руси Чанев се подготвял за утрешните снимки на епизод, в който трябвало да изиграе прочувствен монолог на Дилбер Танас пред дружината, мислил, обмислял, пък поканил композитора на филма и го разпитал кои музикални тонове и тонове на човешкия глас са най-въздействащи емоционално тъй, щото да предизвикат разчувстване до сълзи. Вече не помня на къакъв инструмент професионалният музикант му ги изсвирил, но Руситу Чанев тъй бил настроил тоновете и модулациите на гласа, си, че на другия ден на снимките другите актьори спонтанно се разревали от сърце при монолога му.

Не е шаманска раотата, нАучните изследователи на човешкия мозък отдаааавна са в час с тези вълнови дразнители.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.12.22 12:48



Шаманите са предците на науката в тази област. Предава се от поколение на поколение.
Неслучайни са църковните звънци, с удари по барабани и звънци са гонели бактерията на чумата.

За човешките гласове-естествено, отдавна се знае, че определени тембри въздействат различно на хората. По ТВ напоследък не се съобразяват с това-секви пискливи и с логопедични дефекти. Хипнотерапевтите - тембърът е различен.

Целият ми живот мина по конференции. Има гласове, които може да говорят най-големите тъпни, но някак ме приковават. И обратно-интересни факти поднасят, нооо нещо гъгниво, пискливо... предпочитам след това да прочета презентацията.

Аз работих много върху гласа си. Като си чух първите презентации, щях да припадна. СЛава богу, в този ааспект, човещ може да се промени. Абе, дет се вика, Любо Дилов се научи да казва цецка цачева, кво остава за останалите





Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.12.22 13:25



С нАучните емпирични познания е така - предават се само на силно ограничен кръг хора, държат се в тайна от неграмотничкото простолюдие, за по-голяма сигурност се обвиват в табута и заплахи - защото всяко усвоено познание над средното и обичайното е мощен механизъм за упражняване на власт - съответно, дългосрочен статус в обществото и облаги. "Който се учи, той ще сполучи", ама в най- буквалното и първично значение на лична сполука.

Шаманите, та шаманите... в днешно време всеки студент, специализиращ мозъчна неврохирургия, ще ги тури в малкия си джоб откъм фатки и мурафети. Стига да си плюе на суратя и да се развихри.



Аз работих много върху гласа си. Като си чух първите презентации, щях да припадна.

Щом изкарваш хляба си И с говорене пред публика, нормално. За децата, които се пробват с пеене и актьорско говорене на сцена, туй си е задължително обучение. Като азбуката и таблицата за умножение.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.12.22 15:30



в днешно време всеки студент, специализиращ мозъчна неврохирургия, ....

Знания-да, може да ги обясни, по научному, но фатки и мурафети-не съм сигурна.
Не всеки студент, примерно, може да е хипнотерапевт. Да, може да обясни принципите на действие, но не и практически да го направи.

П. П. За говоренето-нещото, което най-много ме озадачи като се чух беше мекането

: говориме, работиме....на един лист хартия А4 с шрифт 72 си написах "НЕ МЕКАЙ", на три реда. И си закачих листа на тоалетката. Сутрин-вечер сядам да си оправя суратя. Да ме бие по тиквата



Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.12.22 16:59



е, за фатки и мурафети - на курсове при лира.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано19.12.22 17:13



Мддаа, за Лира само добро, но нейното няма нищо общо с ефекта на звука.
Обаче, да не й подсказваме, като нищо ще изучи звукотерапията. Може дори да намери начин да купи биорезонансния апарат на Хулда и да се развихри там. Остап Бендер и вечната Амбър 2Х1.

Току виж напуснала хотелчето





Тема Re: Събирам идеи за коледен подаръкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.12.22 17:41



Хотелчето го напуснах още на 12 март тази година. Въобще не си в час с новините.

Таро ми е основно занимание към момента и нямам дет се вика свободен денГледай канала, за над 11 000 души съм отговорна. Като прибавим и групата и профила каде 16 000 души ми дишат енергията



Тук по клубовете стана направо слаба ракия

п.с. за ефекта на звука при менима огромно значение, нали говоря непрекъснато четейки картите, ами на консултациите-там всяка трела е от значение, както и на курсовете. Хипноза отвсЕкАде/преекспонирам, разбира се, но гласът, интонацията са част от бизнеса/

Редактирано от Lira Emerald на 19.12.22 17:42.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.