Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 15.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема нови климатицинови  
Автор NUT (член)
Публикувано12.12.22 17:32



сменяме климатиците в хола и спалнята
утре трябва да идват монтажистите и да се обадят от колко часът
никой не звъни И с Нутчо побесняхме - плащаш бесни хилядарки И никой не ти обръща внимание!!!
и по личен интерес - ние се обаждаме...и кожодерите преди празниците отговарят...
ще дойдем в 09.00ч!
аз съм леко скептична дали ще са точни - а ние трябва да станем поне в 08.00ч за да преместим леглото в спалнята И от там да почнат монтажа!
Нутчо иска да ме остави сама с тези техници - аз му викам АМА трябва да се изкючът бушони...той ми отг те ще се справят...
аз побеснявам и викам - ама всичките са общи работници какво разбират от ток?
ще направят късо съединение и ще останем без ток по време на празниците!:(((
направо съм едно кълбо от нерви И Нутчо няма да му се размине...да ме остави сама да следя ще стне ли всичко свързано!!!





Тема Re: нови климатицинови [re: NUT]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.12.22 17:40



Какви са тез радини вълнения, бре?
За първи път ли ще присъстваш на монтаж на климатици?
Щото на "общите работници" сигурно им е за 1000-ен път.
Знаят си работата, не се тръшкай толкова.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нови климатицинови [re: NUT]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.12.22 17:43



Ще се оправят наистина, споко. Не са общи работници.
Твоята "работа" е само да им кажеш къде точно да сложат вътрешните тела и къде - външните. После ако искаш може и да те няма у дома, дори ще по-добре за хората


(леко съм изненадан, че слагате в спалнята, но така сте решили - значи така).

Тези дни правих профилактика на моите машинки, за един час свършиха работа и са като нови. Препоръчително е веднъж годишно, ако се ползват нон-стоп, при мен казаха, че и веднъж на две години може. Едните филтри, дето сам можеш да си свалиш, се мият веднъж на всеки 2-3 месеца и това е.

Да си ги ползвате с кеф Каква марка предпочетохте?



Тема Re: нови климатицинови [re: alisalisa]  
Автор NUT (член)
Публикувано12.12.22 17:47



винаги съм била сама
но сега имам лошо предчуствие
а за климатика в спалнята - трябва да са с висока стълба отвънка да сменят външното тяло на 2рия етаж
а в хола за подобна смяна - трябва да преместят 2 мн тежки кашпи...за да сменят външното тяло



Тема Re: нови климатицинови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (член)
Публикувано12.12.22 17:52



ама ние от години се топлим с климатици - но почнаха мн да шумят и не се трае...
клиенти сме на "дайкин"!:)



Тема Re: нови климатицинови [re: NUT]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.12.22 18:04



а за климатика в спалнята - трябва да са с висока стълба отвънка да сменят външното тяло на 2рия етаж
а в хола за подобна смяна - трябва да преместят 2 мн тежки кашпи...за да сменят външното тяло


Спокойно, не са от захар, нито им е за сефте да се катерят по стълби.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: нови климатицинови [re: NUT]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.12.22 18:21



Айде стига глупости бе, аз им отворих и после излязох. Кво да вися с тях


Ти знаеш ли колко време е туй
Да не съм луда да стоя там



Тема Re: нови климатицинови [re: NUT]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.12.22 18:50



Аз лично съм предубеден за спалнята, има рискове за здравето, ако не се внимава - и като място на монтаж, и по принцип (настинки, сух въздух, схващания, спазми, алергии, хронична умора и т.н. плюс бактериите). Трябва много добре да се познават функциите на машината, както и поддръжката да бъде железна, без компромиси.
И понеже съм мързелив...



Но пък марката е от високия клас, вярвам, че ще сте доволни.



Тема Re: нови климатицинови [re: Crrafterr]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано12.12.22 20:48



Обясни ми за сухия въздух, че ние пък имаме дертове с конденза.
След тотално изчегъртващ ремонт в последните 4-5 месеца и подновяване на някои компрометирани дограми, сложихме хиперинверторни нови тошиби (какво му е хипер на хиперинверторния или това е нов търговски трик-термин?, това като тема в темата

) в три стаи, и ... пак има досаден конденз тук там ...
Сега в хола съм го сложила на режим dry, ама пък не топли ...
Въпросът ми е, как си контролирате влажността, де Това исках да питам ...



Тема Re: нови климатици [re: e ta]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.12.22 22:24



Нямам представа, eta - само като се сблъскам с проблем, почвам да проучвам, а с конденз не съм се борил. В техниката ме няма никакъв, а в теорията на конденза - съвсем никакъв.
Ако тук не се появи някой, който да каже нещо, бих тръгнал да питам от човек на човек. Примерно почвам с този, които е доставил изолацията или дограмите. Той каже две думи и се сети за друг човек - и така по веригата. Или може да се почне с някой от сервиза на тошибите, пак от дума на дума... та някой каже или предположи нещо.

Редактирано от Crrafterr на 12.12.22 22:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.