Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 18.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Старите бг филми, които...нови  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано09.12.22 10:25



Бихте гледали пак...и пак...и пак :)

Веднага се сещам за "Вчера", "Маргарит и Маргарита" и "Всичко е любов"... спомени и не само :)

Новото бг кино някак не ме грабва... изключвам двата сериала "Под прикритие" и "Братя".

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Sarayah]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано09.12.22 10:44



Поради непрекъснатите призиви за икономии се сетих за "Топло". Погледнах в ютуб - има го. Довечера може и а го изгледам за пореден път. Много са хубавите стари наши филми. От сериалите съм гледала само "Под прикритие". До скоро често го въртяха из тукашните канали, без последния сезон.



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Asia.]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано09.12.22 11:03



И "Вилна зона"



Времената, когато комедиите си бяха наистина комедии...

Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Sarayah]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.12.22 11:15



При мен е така, че специално не бих отворил стар български филм, колкото и да съм огромен фен по времето на премиерата му от 1970-те години насам, или още по-стар, когато не съм бил роден. Но случайно съм попадал и съм гледал за втори или трети път.
При повторното гледане след години винаги се откриват нови и нови детайли, които не съм забелязвал при първото. Има за съжаление голям недостатък: твърде са ми мудни като развитие на сюжета липсва динамика. Може би е характерно за европейското кино въобще. Нашето е правено така, все едно си на театър, а не на кино. Много се набляга на диалози, на изграждане на образ... в днешната среда това ми стои архаично - не така е било тогава, когато филмът е излязъл. Вторият голям недостатък, който забелязвам, е монтажът: тук прехвърлянето от сцена в сцена е наистина трагично и е масово. След режисурата, монтажът ми стои на второ място като киноизкуство - иначе филмите щяха да бъдат не по 90-130 минути средно, а по 4-5 и повече часа

Българският монтаж е едно лепене, едно наместване, толкова грубо... Настрана твърде често срещаната операторска недодяланост, а и твърде лошото качество на образа въобще, за разлика от други европейски филми от същото време. Самата цветова гама е покъртителна, взета назаем (техника, ленти, химикали и пр. технологии) от Съветския съюз и пр.

Сериалите аз не ги броя за кино. Това е идеята на телевизиите отпреди две-три години, когато се обсъждаха промените в Закона за филмовата индустрия - чрез бюджета за кино се мъчат да набутат там и телевизионните филми и сериалите. Така убиват киното, то няма същите възможности за финансиране чрез реклами преди, по време и след излъчване на епизод. Кинаджии и телевизионери щяха да се избият... както и да е, мина, засега тв-то печели чрез някои текстове.



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Sarayah]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано09.12.22 12:05



Не мога вече да гледам
старите б. филми. (((
Изпитвам съжаление.
Дори комедиите
са мрачни и оставят
неприятен"послевкус".
А в същност харесвам европейско
кино, но и най-добрите
образци вече не повтарян(((

)!!


Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.12.22 12:29



Култовите комедии от 80-те. Е, как да не им се възхитиш! То, цяла плеяда от способни актьори, които ти правят филма, какъвто и да е сюжетът.

Аз/ние не си ги пускаме специално, но по БНТ-тата редовно въртят стари български филми.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: spunk]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано09.12.22 12:29



С европейското кино не се заобичах, пък уж положих старание...

Идват ми наум комедиите с Луи дьо Фюнес например, серията "Сен Тропе"...

Някога обожавах комедии, сега днешните ми се струват някак си по...

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Старите бг филми, които... [re: Sarayah]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано09.12.22 16:25



Много са ...Два дьоптъра далекогледство, Сиромашко лято, Нощем с белите коне, Време разделно, въпреки, че е тежък филм, Адаптация, много са, много обичам старите соц български филми.



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Laugh2O22]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано09.12.22 16:28



"Дами канят" също.


Знаеш ли, че имаш страааашни очи



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Sarayah]  
Автор Laugh2O22 (живеещ)
Публикувано09.12.22 16:50



Жалко, че тези супер актьори вече не са между нас, но това е животът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.