Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 26.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема От новитенови [re: Sarayah]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано09.12.22 17:10



"Мен не ме мислете" не е за пренебрегване! ;)



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано09.12.22 17:14



Аз бих отбелязала като най-голям куцуз озвучаването!



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.12.22 18:17



О, то е наистина трагично - доколкото съм чел, почти всички игрални филми са озвучавани в студио отделно от снимките. Целта била цензурата да реагира навреме ии нещо такова. Обаче в студио звучи по един кабинетен начин, докато "на живо" е по друг, жив начин.
Разбира, постпродукционният звуков дизайн и звуков мишунг (отделни категории на Оскарите доскоро) се развиха през последните двайсетина години. Но все пак се съмнявам западноевропейците да са снимали по този начин, в студио да дебнеш сам себе си, за да се синхронизира говор и уста.



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Sarayah]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано09.12.22 19:54



На мен пък старите бг филми са ми много носталгични и никога не ми омръзват. Дори историите да са наивни и отживели. Но си има и вечни класики, разбира се.
От новите - за мен това са след 1990 - нито един не съм гледала, никакви сериали, нищо. Само заглавията съм чела.
Играят дървено в новите. Когато все пак се насиля да гледам няколко минути. Сюжетите са странни, в един филм искат да вмъкнат много внушения. А историята трябва да е семпла.



Тема Re: Старите бг филми, които...нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано09.12.22 20:11



Не знам как точно го правят, но е ужасно! Особено мъжките гласове с нисък тембър. Чува се само едно гъгнене, но не и реплики. Ако има и музика на фона на диалога става мазало.
Същото се отнася и за дублажите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.