Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 29.09.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Нут, зимни домашни пантофинови  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.12.22 10:39



Върти ми се някакъв спомен от лани за подарък на Нутчо кожени зимни пантофи с рунтавата вълна отвътре, беше споменала марката и май онлайн магазина, дето доказано били мн качествени. Можеш ли пак да ги дадеш тази марка и сайт, че на дребното много му мръзнели задните лапички вкъщи кат заседне пред компютъра, искам да му поръчам едни такива.

Ако някой също си има изпробвана марка за топли домашни пантофи, моля да сподели.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.12.22 11:35



Ще разчитам Нут да си спомни, та да си взема и аз.
Май съм същия като "дребното", според мен е нещо от кръвообращението при дълго седене.

Дотук си купих две неща:
а) някакъв електрически уред, в който си пъхаш стъпалата и се грееш. Много е приятен, ама не върви по цял ден, хеле пък като си с обувки, да се събуваш - обуваш и т.н.
Ето така изглежда:


в горната част на опаковката пише марката, трепнала ми е ръката и не съм я хванал - "Medisana". Обаче... нямам никакъв спомен откъде съм я купил. Със сигурност онлайн, може би от ония сайтове дето въртят всякакви боклуци по "телепазарни прозорци" по телевизиите.

б) терлици (тук имах проблем с търсенето, понеже в семейството ги наричаме терлъци, пък то - терлици. Не може да ми се счупи езикът да кажа терлици).

- беше ми проблем да намеря 45 номер, водих и кореспонденция с някаква жена от Шумен, обаче не прави. Накрая съвсем случайно минавам пеша покрай пазара Красно село в Сф, гледам една баба тъкмо заключва магазинчето си за чорапи и гащи, беше тъмно вече. Питам за всеки случай - и о, чудо, връща се и ми продава чифт терлъци за 3 лв., моя номер. Те са от-до като номера де, въпросът е че ми паснаха идеално и сега си ги ползвам от време на време.
Е, не са дебели и ръчни, твърде са фини и прецизно ушити, явно от машина, обаче стават. Най-добре са си ако са ръчни от вълна, според мен, ама де да ги търся, пък и вече си купих.



Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: alisalisa]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано04.12.22 12:14



Пиротска 13. Има още 2 магазина на същата фирма в района.

След като търсих 2-3 години в София и провинция.
Направих ти и снимка на магазина, че имахме път до Женския пазар :)

Щастието идва при веселите!

Редактирано от Шило на 04.12.22 12:16.



Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: Шило]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.12.22 13:13



Да, според Гугъл има "Магазин Парушев" на No.13 и на No.17 - основно за мъжка мода, май и за дамска. Фирмата е базирана, както чета, във Велико Търново (https://paruchev.eu/). Това ли е?



Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.12.22 13:56



Липарски нали е фрийлансър, откакто е проработил, вечно вкъщи на работна маса и на компютър, отдавна е напипал проблема - заседи ли се с часове на работния стол, колкото и да е топло в стаята, краката му с усещане за студ и трепери. Щото, нали, най-близко до пода и в седнало положение оросяването на долните крайници е недостатъчно. На принципа проба-грешка му намери лесното - освен дебели вълнени овчарски чорапи, си подлага на пода и една специално дооблечена да не се цапа електрическа възглавничка. Държи му топло на краката, докато си я подлага под масата, ама Липарски хич не го мързи да й сваля/слага допълнителното ушито калъфче, за да си я ползва и за под кръста и гъжа, когат не е на работен стол, а се търкаля по канапетата. И си чисти като изоглавен и прах под масата, и си го пере калъфчето.
Дребният хем е гнуслив чистофайник, хем го мързи. Зер, няма кой да му слугува, ни баща, ни майка. Та, затова за ефект му трябва нещо по-дуракоустойчиво.

Тоз електрически ботуш за двата крака вече биде предложен и обсъден вкъщи. Неудобството му е, че краката ти са топли, но фиксирани само в една позиция. Събрани един до друг и напъхани в общ ботуш. Което на практика е изключително натоварващо да не можеш да си раздвижваш краката в различни пози, ако требе да седиш завинтен в седнало положение пред бюро с часове. Пробвай го 2-3 часа, без да вадиш крака от ботуша, всичките ти мускули ще изпищят и ще се схванеш.

Според мен не е опция. Тя, и ел. възглавничката е с миниатюрна площ, но поне човек може да мърда долни крайници от подбедрицата и стъпалата в различни пози, дори да ги мести навън от топлото, пък навътре върху топлото, без да събува-обува перманентно някакъв ботуш. Дребничките движения и леката промяна на позата при статична седянка на стол са много важни, спестяват умора и преумора.

В този ред на мисли, изначално топлият домашен пантоф си остава за мен най-доброто решение. В офис е лесно - там висиш с дебели зимни подплатени обувки, докато ти се спарят и препотят краката даже. После лекуваш гъбички. Ама за вкъщи нали требе да е комфортно, а не отнямайкъде!

Терлици - пишмансофянчето у дома и при баба си джитка с такива, вълнени, хем подсилени с дебел шаяк на ходилата. Ама, щото слугинажът стели черги, килими и поддържа чистота на пода и на терлиците. В софийския хапартамент с ламинат по стаите и плочки в коридор и баня, дето всеки влязъл трополи по обувки и няма кой да слугува, ходенето по терлици е ... абе, не е за 25-годишен келеш, дето прахосмукачи и забърсва, когато му дойде вдъхновението.

Овчи пантофи с вълната отвътре, да топлят като в дебел сняг, това съм решила за диването. Човек требе да се съобразява с реалностите.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: Шило]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.12.22 14:03



Пиротска 13. Има още 2 магазина на същата фирма в района.

Благодаря за вкл, но аз живея в Хасково и не търча до София. Няма физическата възможност.
Синковецът посмъртно не обикаля по магазини.
Трябва ми не просто инфо - ей там продават секви пантофи, поразтъпчи се и виж.
Трябва ми категорично изпробвана марка/марки с категорично трайни и от естествена кожа и вълна пантофи, цената е без значение. Които да поръчам онлайн с доставка директно на софийския адрес на детето.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.12.22 14:11





Всичките сме обути от там-от дете до баба



Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.12.22 14:12



Подобни са и моите размишления, пантофът си е пантоф. Ще търся и аз и ако намеря, ще пиша какво - но аз съм много непретенциозен към себе си, марки не гледам, дори OLX ще ми е достатъчен. Пък и толкова се мотая, че докато намеря, зимата ще свърши

Скоро тръгвам и за Ирландия при дъщеря ми, там ще карам Коледа и НГ, тъкмо ще проверя чрез ходилата какъв им е климатът.



Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: Crrafterr]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано04.12.22 14:19





Щастието идва при веселите!

Тема Re: Нут, зимни домашни пантофинови [re: Шило]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.12.22 14:24



Супер, това Vasco ли се чете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.