Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 30.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано06.11.22 22:09














Втората спалня да си я боядисат според пола на детето.
[image][/image]



Банята



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 22:36



Ами много джиджано станало, ко да кажа. Семпло, неутрално, малко оскъдно откъм мебели, но така е по-добре, ако ще се дава на наематели за постоянно, защото като си накупят и напримъкнат, каквото им харесва, тъкмо ще има къде да го слагат. Апартаментът под наем на Липарското като го наеха, си беше хем обзаведен с всичко нужно, хем просторен. За 2-3 години с толкова свои нови неща го претъпкаха, че сега е дядовата ръкавичка.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано06.11.22 23:00



Не е оскъдно. Във всички стаи има всички необходими мебели за семейство с едно дете. Даже и в повече.
Поръчала съм и пердета за всички стаи. Семпли и ефирни. Да създават уют. Има външни щори, които правят апартамента нощ и през деня.
Аз съм фен на скандинавския минималистичен модел в обзавеждането. Мутробарока не ме радва.
Благодаря, че се включи в темата ми с мнение.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 23:18



Под оскъдно имам предвид само най-нужното, без да се претрупва с мебели и вещи, дето ако хората искат да си донесат или купят неща според техните потребности и по техен вкус, да се чудят къде да ги сместват. Пък ако ти ревнат, че столовете им малко или им трябва я още гардероб и шкаф, винаги можеш да купиш допълнително.
Аз като знам по нас си какви сме вещосъбирачи, ей сега, ако трябваше да ти наемам апартамента, го предпочитам в този вид, отколкото претрупан. Хем, тоналната гама е толкова неутрална и универсално се съчетава с всякакви цветове тъкани и вещорляци, да си го доукрасяват по свой вкус.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано07.11.22 23:34



Благодаря. Очаквах критики, че да си поправя недостатъците. Видя, че се уча лесно.
Там по едни недобре форматирани снимки като ми каза какво що уж се получиха нещата.
Та и това тук ако нещо не е ок, казвай.
Аз се радвам на градивни критики.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.11.22 10:02



Ами то няма кой знае какво за критикуване откъм интериорни решения.
Кухнята ти си мина по реда в специална тема в другия клуб, там вече няма какво да се пипа. От другите помещения, според каквото се вижда на снимките, като цветно решение и дизайн подборът на мебели ми харесва. В стаята с телевизора са много приятни дървените акценти на скрина и май в същия цвят дърво гардероб мярнах в края на снимката. Белите в детската стая също. Ако са от серии от конкретни мебелни фирми, добре се вързват и сега като те убедя да дообзаведеш още малко, можеш да набавиш липсващото от същите серии или поне в същия стил и тоналности.

Така. Сега вече оглеждаме апартамента като бъдещи дългосрочни наематели, щом си се спряла на този вариант - профил: семейство с едно или две деца. Представи си се наемателка, която идва с децата от Гърция или от другия край на България и търси обзаведен апартамент под наем и го огледай пак добре с практично око дали покрива основните ти нужди. Имай предвид, че хората идват с няколко куфара и кашона дрехи и лични вещи и искат веднага да се нанесат и да си ги подредят, а не тепърва да се занимават с довършителни дейности. Също така, не са склонни да купуват дообзавеждане на апартамент под наем, особено такова, което си върви към пространството и интериора точно на този апартамент и като се изнесат, не могат да го натоварят в един лек автомобил, нито върви да разнасят обемисти мебели насам-натам. Ако апартаментът се дава като обзаведен, а не полуобзаведен или хич, трябва да покрива основни изисквания, затова и наемът обичайно е по-висок.

1. Не оставяй довършителни строителни работи на наемателите - удари една бяла боя на стените във втората детска стая, пък ако наемателите искат да си я пребоядисат в цвят по техен вкус, то не пречи. И намекни, че ако искат да си пребоядисват в предпочитан цвят и други помещения отпосле по своя инициатива, то или да се съобразят да не избират твърде интензивни и тъмни цветове /всякакви ги има/, или при изнасянето си от апартамента се задължават да го върнат в първоначалния му вид - бели стени. Туй е вържигащи в твоя изгода, защото една е цената на освежително пребоядисване и може и да е двойна, ако трябва да се препокриват до бяло стени, вапцани в яркооранжево, тъмносиньо или отровнозелено. Със светлите пастелни цветове е пренебрежимо лесно и на същата цена като бяло върху бяло.

2. Основно изискване, разход за обзавеждане и масраф са мебелите и местата за съхранение на вещи. Колкото повече, толкова по-добре, без да се прекалява, разбира се. Значи, достатъчно на брой и площ гардероби, стенни гардероби с надстройка от пода до тавана, скринове, модулни библиотеки, рафтове, етажерки, шкафове и чекмеджета. Във всяка стая в зависимост от предназначението й - отделни гардероби и ако трябва, скринове във всяка спалня, рафтове или модулни библиотеки и поставка за телевизор в хола, портманто и мебели за съхранение на обувки и връхни дрехи в коридора, настенни или подвижни рафтове и етажерки в банята. /не щеш да ти дупчат стените и плочките в банята, щото им трябват повече етажерки и да шляпат, каквито си щат/.

Легла, маси, масички, столове, меки табуретки /към холното канапе/, работни маси, ученически бюра, легла. Вече има едно бюро в едната детска, но освен едно легло, гардеробче и бюро, не виждам друго. Обикновени, избрани по твой вкус към обзавеждането столове за сядане, освен 4-те към масата за хранене, не виждам. Пък си трябват и за всяка спалня и работен кът, по-добре набави няколко стандартни и удобни да има, на практика издържат с десетилетия, пък никой пресен наемател няма да е щастлив, ако от първия ден хукне да се охарчва за столове. Офис столовете са друга бира - тях всеки си ги избира и купува сам по предназначение, вкус и джоб. Но, поне обикновен стол за ученическо бюро си трябва.

Холна ниска масичка пред канапето ми липсва, също и не виждам дали има някаква мебел за телевизор и вещи на отсрещната стена, където се предполага народът да си подреди телевизор и други работи - каквото е у вас. Най-добре е да ги избереш и купиш ти, защото това е основен елемент точно за този интериор и трайна мебел, която си годинясва в апартамента. Отколкото да рискуваш наематели да си нашляпат какво ли не, особено, ако изисква монтаж върху стените.

Винаги мисли практично - доволно си се постарала с обзавеждане в определен стил и цвят, когато е качествено и дай Боже, не случиш на мърлячи, на практика ще върши работа с десетилетия, без значение колко наематели ще се извървят оттам.
Евентуалните мераклии веднага ще отчетат, че имат всичко осигурено като обзавеждане и няма да ти пълнят апартамента с неподходящи допълнителни мебели, дето да си ги чукаш в главата, преди да дойдат следващите. Или по-скоро, няма да го наемат, защото малко хора са склонни да дообзавеждат чужд имот, в който пребивават временно.

3. Прозорци - пердета, щори и подобни. Идеята ти за ефирни пердета е добра - придава завършен вид и уют на интериора. Но нуждата от по-плътно закриване на прозорците от пряко слънце, дневна светлина или кириз от съседи, си остава. Щом не си предвидила щори на прозорците, поне монтирай двурелсови корнизи - ако наемтелят държи на засенчване, да си купи и да има на какво да си окачи и плътни пердета. Ако предпочете щори, требе да ти дупчи дограмата. Не му ли разрешиш, трябва да има резервен вариант. Помисли добре върху засенчването на прозорците - за всеки обитател е важно, пък ти продаваш хубаво временно обиталище, по-разумно е като собственик сама да го доизпипаш откъм практични детайли, отколкото да береш ядове отпосле с неудачни за теб самоинициативи от страна на хора, на които не им пука за твоята собственост, щото си плащат наема.

4. Осветление и осветителни тела.
Наемали сме ги всякакви - и на гола крушка, и на гола жица без крушка даже в центъра на тавана. И после купуваме и монтираме основни и допълнителни осветителни тела по наш вкус и джоб. Но това - в необзаведени или евтинджос обзавеждани с мебелите от баба им апартаменти. В нов, стилно подхванат и с претенции за приличен наем, който да хване окото на прилични и платежоспособни наематели, осветителните тела са черешката на тортата. Избери и постави поне по едно централно във всяко помещение предварително. Те си остават като вечната мебел в твоя си апартамент, без значение колко народ ще се извърви през него. А хващат окото и привличат наематели с отношение към обитанието и поддръжката му. Трябват ти такива, а не палачори, хванати от гората, на които им е все тая къде ще се нанесат и дали ще ти освинят жилището.

5. Огледала - настенни или подвижни и в другите помещения, освен едно в банята - поне в коридора/антрето едно голямо и в спалните, концерт по желание.

6. Ако не даваш апартамента със сушилня за дрехи, освен с пералня и има поне един балкон, помисли за постоянно място за простиране. Знаеш колко е важно за всяка майка на деца. Има монтирани се между две балконски стени издърпваеми при нужда и прибиращи се въжени простори, монтирани на балконския таван пак свалящи се при нужда и прибиращи се към тавана простори. Има си и сгъваеми и подвижни, дето всеки може да си купи такъв за 20лефа от магазина, но те са доста непрактични за обемисто пране - спално бельо, хавлии, купища дрехи. И, ако семейство с 1-2 деца требе да пере и простира огромни количества всеки ден /знаеш как е/, неизбежно ще има нужда от проветрив балкон при липса на сушилня. Компромисният вариант - да се оправят, както могат, не ти е изгоден. Някой провинциал ще ти надупчи балконските стени да си опъва въженца, а някоя провинциалка /здрасти, Нути/ ще ти разпъва подвижни сушилници или дори ще провесва по столовете ти мокри пранета през зимата навсякъде, като само от водните изпарения ти ебава майката на обзавеждането и кани мухълите на гости.
Пресечи из основи тези практики /и в най-добрите семейства може да се случат/ като предвидиш и осигуриш евтина и стилна алтернатива на електроуреда сушилня /ако не е монтирана/.

На първо време, толкоз. Ако аз бях на твое място, бих обърнала сериозно внимание на тези неща. Свършила си толкова много и хубава работа откъм качество и стил на подготвеното за рента жилище, вече си на финалната права, трябва само да се доизпипат детайлите.
Ако имаш въпроси, пиши, ще ги дообсъдим.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Благодаря,нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано08.11.22 23:39



че си отделила време за толкова обширен коментар.
Попивам думите с точките и запетайките, защото в други подобни теми видях, че ги разбираш нещата. Всъщност снимките които публикувах (постнах) бяха много малко.
Съвета ти да вляза в обувките на наемателите е най-ценния. Донякъде съм се справила. Ще споделя с кои точка по точка като си го направила.
1. за цвета на детската. Целият апартамент е шпаклован и боядисан в бяло един тон към сиво. На наемателите не са оставени никакви довършителни работи.
2. Много обширна. Предвидила съм някои от нещата, които споменаваш:
Шкафче за обувки и закачалка в коридора:


Места за съхранение на вещи има. Това е много раздвижено жилище със статут на апартамент с подпокривни пространства на 50%. Нищо, че е 4 от 6. По документи 5/7. Усвоих две такива пространства. Едното го направих сух килер и изведох ток за сушилня. На вратичките сложих решетки топлината която отделя сушилнята да влиза в стаята. Миризми няма. Там могат да се съхраняват и прахосмукачки и друг инвентар. Друго "неизползваемо" пространство заради скосявания е това зад леглото в "мастер" спалнята. Там може да се затвори и ползва за куфари и сезонни атрибути - килими, дрехи и пр.
Има мебел за телевизор в хола от същата гама:

Изглежда сухо но след седмица ще сложа и телевизор и ще се разбере за що иде реч.
т.3 Писах, че има външни щори, които правят деня НОЩ в апартамента. Много плътно затварящи висок клас. Всички снимки са правени през деня при спуснати щори.
т.4 Навсякъде има осветителни тела, които не съм снимала. Като отида на 20.11 в апартамента ще ги снимам. Навсякъде наслагах плафониери. Нищо висящо. Дребно и елегантно с две опции за светлина - по-силна и по-слаба.
т. 5 Огледала има на вратата на банята, която е изцяло огледало в коридора. Вижда се на снимката:
В мастер спалнята гардероба средната врата е изцяло огледало. Няма огледала в детската и хола/кухня, каквото там се нарича.
т.6 Особено ще държа да ползват сушилнята в килера. Няма къде да я сложа. Там е най-удобно.
Има балкони към всяка стая, но е неудобно за простиране.
Както е направена кооперацията е на 40% последен етаж, а има още два етажа нагоре.


Благодаря за съветите.



Тема Re: Благодаря,нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.11.22 02:27



Ами след години в апартаменти под наем вече имам бая представа на какво държат наемателите и какво хваща окото. Особено, по-платежоспособните и спретнати хора, а предполагам, предпочиташ такива.

Но ти повечето неща си ги направила и набавила, остава ти малко.
За външните щори не съм разбрала, значи само едни ефирни перденца за разкош и уют.
И добре, че има сушилня за пране. А където може да се затвори пространство за съхранение, го направи, това винаги се оценява. Добрите домакини са претенциозни, знаеш, и имат око рентген за практични неща и удобства.

Като доизпипаш всичко, пусни пак снимки, че ми стана интересно.
А, за пердетата - не знам дали вече си избрала, но ако не си, вкарай малко цвят в тях, да не са сивкавобежовобозави някакви, че на къщЕто му липсват цветни акценти, ще светне.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.11.22 10:01



Еее, алигатор, готино написано, направо глава от наръчник за наемодателя:-))))

Аз бих добавила дребните аксесоари, които довършват картината, като декоративни панерчета, купи, клубове, дребни или по- едри украшения, пана или модернистични абстрактни картини, въобще не скъпи и забавни предмети, разхвърляни по къщата, които дори и да са кич в известен смисъл, създават уют, намигване и грабват окото...



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.11.22 11:30



Аз бих добавила дребните аксесоари, които довършват картината, като декоративни панерчета, купи, клубове, дребни или по- едри украшения, пана или модернистични абстрактни картини, въобще не скъпи и забавни предмети, разхвърляни по къщата, които дори и да са кич в известен смисъл, създават уют, намигване и грабват окото...

Ами тя е добавила тук-там - приятни картинки на стените, часовник, декоративни фенерчета пред прозорец, като довършва декорирането, преди рекламните снимки и клиенти за оглед, сигурно ще добави още аксесоари - хем полезни, хем красиви - тук-там ваза, свещник, купа, някоя чаша за четки за зъби в банята, ако иска и леки подвижни етажерки за баня и стая, някоя сапунерка, барем 2-3 кърпи за бърсане и мъничко посуда, ако рече да почерпи оглеждачите с чаша вода, кафе или да ползват тоалетната - туй си е по подразбиране, не е голям масраф, Гъркинята е "стара къща", сигурно и на нея й пращят шкафовете и килерите от накупено и неостанало ред да се ползва и накичва, жена е, знае какво хваща окото, ще си го доподреди.

Хубавото в този апартамент е, че се придържа от начало докрай към единна тонална гама и стил на обзавеждане и затова апартаментът изглежда толкова приятно дори и в този вид. Пък за огледи от наематели няма нужда да го режисира чак като за снимки в модно списание - нацвъкано и подредено до последния детайл - купа плодове и свежи цветя по вазички. Апартаментът от една страна печели с това, че всичко е чисто ново, не е обживян и ако разполага с ней-необходимото - легла, мебели за съхранение, холна масичка!!!, повечко столове, някоя допълнителна етажерка, стенни закачалки и все неща, необходими, ама не наемателят тепърва да ги купува и бучи, където му падне, защото му трябват, е все тая дали ще има купи с плодове, вази за цветя и разни украшенийца прахосъбирачки. Те, женорята, особено семейните, мрат да си ги избират сами и да си ги влачат с кашони навсякъде /аз, срам!

/.

Претенциите на паричните наематели - пък този нов апартамент си държи цена на наем и има защо - сега са ориентирани основно към наличие на базови удобства: ако потенциалната клиентка реши, че няма маса пред канапето, столове и недостиг на гардероби, все неща, които отгоре на наема трябва тепърва да си набавя, хич няма да ти оценява килимчета картини и вазички. Като знам Липарското и приятелка що хубави и изгодни апартаменти отхвърлиха при 3 месеца огледи, щото тук липсвало едно, там друго, пък в холокухнята настилката била гранитогрес или керамични плочки, а не поне ламинат... щяла да им държи студено на копитата...
И не мирясаха, докато си намерят обзаведен апартамент баш по вкуса. Ама и чак откъм естетично обзавеждане и цветни решения ги пробираха. Накрая наеха едно с поне 50 евро отгоре на първоначалния им таван за наем, ама - баш. И с много точен хазаин, който насреща и за най-малката дреболия, ако има нещо повредено или липсващо. Смени им с поръчано още по време на огледа чудесно откъм дизайн и цвят разтегателно холно канапе, щото 1 година преди да го пусне под наем, пуснал роднини да живеят в апартамента и те разбрицали разтегателния механизъм - нещо запирал, не можело да го даде в този вид.

Та, мисълта ми е следната - ангажиран и загрижен за удобствата хазаин привлича ангажирани и загрижени да пазят имуществото му и да са изрядни наематели.
Онези от типа "с трици маймуни да наловим" и "кво ми дреме за наемателя и битовите му нужди, да се оправя, не стига, че съм го пуснал в къщата си" си намират точно от същата порода майстори. И после реват, че ги прецаквали.

Пък Гъркинята не дава вид да е от тези, които ще сескъпят и ще цепят стотинката от чист пинтилък и сакън да не се минат да инвестират някой лев отгоре, за да предложат стандарт, но и да изискват стандарт и коректност насреща, щото вече има на какво отгоре.

Та, аз само и помагам да си върже гащите максимално добре и обмислено,
пък дай Боже, да случи на хора, които няма да й съсипят инвестицията.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.