Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 29.09.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.11.22 11:15



мили хора!

От 10 години не съм се занимавала с основни строително-довършително и прочие дълготрайни и хич не евтини проекти, но човек и добре да живее, неизбежно му идва до главата да опре до Майстори и специалисти. Ако ще кълна някого от злост, ще го прокълна с култовата клетва "майстор да ти влезе у къщата, дано"!

В Аскуу, прованса е тотал щета работата. За 2 дни човек къса нерви като за 2 години.
Гърки и други печени в комуникацията и неизбежната война с неизбежния вездесъщ "майстор-разбирач", как се справяте с туй племе, ве?


Аз имам чувството, че като си изложа проекта и условията, ме гледат като идиот и си правят, каквото си знаят. А, като им зависна на главите, за да не си правят, каквото си знаят, а това, което искам и е договорено, ама ненаправено както си требе, хептен ме правят на идиот.

Много ми писна да ме гледат като ходещ банкомат, който хабер си няма от нищо.
Щото и джобът, и времето, и нервите са все за моя сметка.

Какъв работещ подход прилагате, когато ви е постигнала клетвата "да ти влезе майстор в къщата?

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано17.11.22 12:31



Зачислявам към "майстора"
Баш майстора, наречен
съпруг и заминавам
за .. Момин проход)))

)!!


Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: spunk]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.11.22 12:54



Туй не ми върши работа. В наща основна семейна клетка аз съм Баш майсторът, съпружето е технически неграмотен в пъти по-малко, мека мара и доверчив, мятат го на джанката, после ни излиза през носа.

Блазе ви на миндер-коконите, ама темата не е за вас, а за старило-патило с полезни съвети.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: alisalisa]  
Автор trum (непознат )
Публикувано17.11.22 13:04



Бъди по-конкретна.
Кое от проекта /намерението/ не са изпълнили.



Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано17.11.22 13:45



Лигавя се, ама ний сме двама
техничари и разбирачи.
Но И имаме изпитани
"Придворни" Майстори.
Лошото е, че и те си остаряха
с нас. Страх ме е да си помисля
кой ще ни свърши нещо
специализирано, ако се наложи.
Не почвай
ако не ти е препоръчан
някой изпитан от познати..
В коя област на строителството
ти е зора, ако споделиш..

Стискам палци

)!!


Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: trum]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.11.22 15:13



има ли значение?
в случая, една 4,5м двукрилна врата за автомобили на ограда монтирали накриво, та провисва и не се отваря, както е зададено по проект, ще я премонтират, ама оправданията бяха безумни, та ходене по мъките и разправии с изпълнителя. Изпълнителят е инж., специалист с фирма, не е някакъв прос селянин. Направи ме на две стотинки, че теренът бил виновен. Теренът - 70см дълбок бетонов пояс с арматура.



ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано17.11.22 19:02



4.5 м, следва, че всяко крило
2.25.??
Какво да е окачването,
за да не увисва, баси..
Ако материала е хартиен
Пак е много голяма
и увисването сигурно
Да не би все пак не е
на релси ??!)))

)!!


Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: spunk]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.11.22 19:45



кат си заварил колците, на които са окачени вратите и не си предвидил денивелацията на терена - улицата е с наклон, нито, че зад портата ще се лее 10см бетонна плоча за паркинг и требе да вдигнеш портите по-високо, за да не запре горната в настилката, а да се отвори докрай, каквото и да е окачването, не става. после идват майсторите да ми леят бетона за паркинга и псуват. после аз псувам инженера с вратите, щото лично ги монтирал и уж, съобразил. после инж. идва на обекта и обяснява, че тя почвата в квартала целокупно мърдала и слягала /2 месеца/ барабар с дълбокия бетонов пояс, затова съоръжението му се било килнало. после аз аха да запсувам, ама ме изби на смях, щото на всичките съседи наоколо портите им същите и земните пластове същите, а от десетилетия никоя не се е килнала. после инж. ме напсува наум и вирна нос - санким, какво ти разбира главата, кокошко.

разгеле, ще ги оправи като стегне бетона на паркинга, ама от вчера целокупно му псуваме майсторлъка със сегашните майстори и изгубихме сума ти време, докато го домъкна за ухото да си оправя почуденията.

отделно, като ги поръчвах - двукрила порта на панти, исках двете крила да са сгъваеми, за да не хабят излишно място при отваряне - нямало да стане, щели да увиснат, цели било най-сигурно. /сегашният майстор се фана за главата, защото той и от порти разбира/ и сега правим 2м по-дълга бетонна площадка.
отделно, ми турил едни пластмасови панти, вместо железни, че да прегорят по-бързичко на слънце.

абе... 2 месеца чаках тези, които сега освен паркинг ще ми правят и други неща из градината и дано да са читави, че отсега ме втриса, ако и с тях ще бера ядове.

и най ме е яд, че Липарски нищо не разбира от такива строителни и конструктивни дейности, само кима и вика, както кажеш, майсторе, та хващат него за канарче да му разказват приказки под шипковия храст и той се вързва и плаща без гък, горкият. после ме ръчка да не ги гледам под лупа и да не им правя забележки, че се дразнели. веднъж го оставих той да се оправя с таз порта и да виси там при монтажа - и пак беля!



ти си пей сърце, като има кой да се оправя с майстори, ама аз не мога да си позволя лукса, че после ни апе по джоба и ми призлява вече.
как се комуникира с вироглави майстори, без да си скъсам нервите, а?


ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано18.11.22 02:18



Освен да проявя съчувствие, друго няма.
Аз бера ядове с майстори 20 години. Къде покрай имотите дето купувам, реновирам и продавам, къде в собствения ми дом.
Аз не съм с "кунки у гъзунки", правя много неща, но се улавям, че не ми се занимава повече.
Сега ми е наред да си премахна две душ кабини от баните. Искам да се отворят пространствено и да се затворят със стъклени паравани. Имам концепцията как да стане. "Майсторите" искат да къртят из основи. Ненужно.



Тема Re: Пухтя, не спя, псувам и беснея,нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.11.22 11:41



Като потребител и клиент на малкия и средния бизнес, вече се смея с глас.
Държавата им го убивала - грънци, дръжки и таратанци.
Сами си го убиват от селска тарикатщина и чиста проба некадърност.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.