Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 02.07.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Teма за алиса понеже ги разбира нещата.  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано06.11.22 22:09














Втората спалня да си я боядисат според пола на детето.
[image][/image]



Банята



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 22:36



Ами много джиджано станало, ко да кажа. Семпло, неутрално, малко оскъдно откъм мебели, но така е по-добре, ако ще се дава на наематели за постоянно, защото като си накупят и напримъкнат, каквото им харесва, тъкмо ще има къде да го слагат. Апартаментът под наем на Липарското като го наеха, си беше хем обзаведен с всичко нужно, хем просторен. За 2-3 години с толкова свои нови неща го претъпкаха, че сега е дядовата ръкавичка.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано06.11.22 23:00



Не е оскъдно. Във всички стаи има всички необходими мебели за семейство с едно дете. Даже и в повече.
Поръчала съм и пердета за всички стаи. Семпли и ефирни. Да създават уют. Има външни щори, които правят апартамента нощ и през деня.
Аз съм фен на скандинавския минималистичен модел в обзавеждането. Мутробарока не ме радва.
Благодаря, че се включи в темата ми с мнение.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.22 23:18



Под оскъдно имам предвид само най-нужното, без да се претрупва с мебели и вещи, дето ако хората искат да си донесат или купят неща според техните потребности и по техен вкус, да се чудят къде да ги сместват. Пък ако ти ревнат, че столовете им малко или им трябва я още гардероб и шкаф, винаги можеш да купиш допълнително.
Аз като знам по нас си какви сме вещосъбирачи, ей сега, ако трябваше да ти наемам апартамента, го предпочитам в този вид, отколкото претрупан. Хем, тоналната гама е толкова неутрална и универсално се съчетава с всякакви цветове тъкани и вещорляци, да си го доукрасяват по свой вкус.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано07.11.22 23:34



Благодаря. Очаквах критики, че да си поправя недостатъците. Видя, че се уча лесно.
Там по едни недобре форматирани снимки като ми каза какво що уж се получиха нещата.
Та и това тук ако нещо не е ок, казвай.
Аз се радвам на градивни критики.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.11.22 10:02



Ами то няма кой знае какво за критикуване откъм интериорни решения.
Кухнята ти си мина по реда в специална тема в другия клуб, там вече няма какво да се пипа. От другите помещения, според каквото се вижда на снимките, като цветно решение и дизайн подборът на мебели ми харесва. В стаята с телевизора са много приятни дървените акценти на скрина и май в същия цвят дърво гардероб мярнах в края на снимката. Белите в детската стая също. Ако са от серии от конкретни мебелни фирми, добре се вързват и сега като те убедя да дообзаведеш още малко, можеш да набавиш липсващото от същите серии или поне в същия стил и тоналности.

Така. Сега вече оглеждаме апартамента като бъдещи дългосрочни наематели, щом си се спряла на този вариант - профил: семейство с едно или две деца. Представи си се наемателка, която идва с децата от Гърция или от другия край на България и търси обзаведен апартамент под наем и го огледай пак добре с практично око дали покрива основните ти нужди. Имай предвид, че хората идват с няколко куфара и кашона дрехи и лични вещи и искат веднага да се нанесат и да си ги подредят, а не тепърва да се занимават с довършителни дейности. Също така, не са склонни да купуват дообзавеждане на апартамент под наем, особено такова, което си върви към пространството и интериора точно на този апартамент и като се изнесат, не могат да го натоварят в един лек автомобил, нито върви да разнасят обемисти мебели насам-натам. Ако апартаментът се дава като обзаведен, а не полуобзаведен или хич, трябва да покрива основни изисквания, затова и наемът обичайно е по-висок.

1. Не оставяй довършителни строителни работи на наемателите - удари една бяла боя на стените във втората детска стая, пък ако наемателите искат да си я пребоядисат в цвят по техен вкус, то не пречи. И намекни, че ако искат да си пребоядисват в предпочитан цвят и други помещения отпосле по своя инициатива, то или да се съобразят да не избират твърде интензивни и тъмни цветове /всякакви ги има/, или при изнасянето си от апартамента се задължават да го върнат в първоначалния му вид - бели стени. Туй е вържигащи в твоя изгода, защото една е цената на освежително пребоядисване и може и да е двойна, ако трябва да се препокриват до бяло стени, вапцани в яркооранжево, тъмносиньо или отровнозелено. Със светлите пастелни цветове е пренебрежимо лесно и на същата цена като бяло върху бяло.

2. Основно изискване, разход за обзавеждане и масраф са мебелите и местата за съхранение на вещи. Колкото повече, толкова по-добре, без да се прекалява, разбира се. Значи, достатъчно на брой и площ гардероби, стенни гардероби с надстройка от пода до тавана, скринове, модулни библиотеки, рафтове, етажерки, шкафове и чекмеджета. Във всяка стая в зависимост от предназначението й - отделни гардероби и ако трябва, скринове във всяка спалня, рафтове или модулни библиотеки и поставка за телевизор в хола, портманто и мебели за съхранение на обувки и връхни дрехи в коридора, настенни или подвижни рафтове и етажерки в банята. /не щеш да ти дупчат стените и плочките в банята, щото им трябват повече етажерки и да шляпат, каквито си щат/.

Легла, маси, масички, столове, меки табуретки /към холното канапе/, работни маси, ученически бюра, легла. Вече има едно бюро в едната детска, но освен едно легло, гардеробче и бюро, не виждам друго. Обикновени, избрани по твой вкус към обзавеждането столове за сядане, освен 4-те към масата за хранене, не виждам. Пък си трябват и за всяка спалня и работен кът, по-добре набави няколко стандартни и удобни да има, на практика издържат с десетилетия, пък никой пресен наемател няма да е щастлив, ако от първия ден хукне да се охарчва за столове. Офис столовете са друга бира - тях всеки си ги избира и купува сам по предназначение, вкус и джоб. Но, поне обикновен стол за ученическо бюро си трябва.

Холна ниска масичка пред канапето ми липсва, също и не виждам дали има някаква мебел за телевизор и вещи на отсрещната стена, където се предполага народът да си подреди телевизор и други работи - каквото е у вас. Най-добре е да ги избереш и купиш ти, защото това е основен елемент точно за този интериор и трайна мебел, която си годинясва в апартамента. Отколкото да рискуваш наематели да си нашляпат какво ли не, особено, ако изисква монтаж върху стените.

Винаги мисли практично - доволно си се постарала с обзавеждане в определен стил и цвят, когато е качествено и дай Боже, не случиш на мърлячи, на практика ще върши работа с десетилетия, без значение колко наематели ще се извървят оттам.
Евентуалните мераклии веднага ще отчетат, че имат всичко осигурено като обзавеждане и няма да ти пълнят апартамента с неподходящи допълнителни мебели, дето да си ги чукаш в главата, преди да дойдат следващите. Или по-скоро, няма да го наемат, защото малко хора са склонни да дообзавеждат чужд имот, в който пребивават временно.

3. Прозорци - пердета, щори и подобни. Идеята ти за ефирни пердета е добра - придава завършен вид и уют на интериора. Но нуждата от по-плътно закриване на прозорците от пряко слънце, дневна светлина или кириз от съседи, си остава. Щом не си предвидила щори на прозорците, поне монтирай двурелсови корнизи - ако наемтелят държи на засенчване, да си купи и да има на какво да си окачи и плътни пердета. Ако предпочете щори, требе да ти дупчи дограмата. Не му ли разрешиш, трябва да има резервен вариант. Помисли добре върху засенчването на прозорците - за всеки обитател е важно, пък ти продаваш хубаво временно обиталище, по-разумно е като собственик сама да го доизпипаш откъм практични детайли, отколкото да береш ядове отпосле с неудачни за теб самоинициативи от страна на хора, на които не им пука за твоята собственост, щото си плащат наема.

4. Осветление и осветителни тела.
Наемали сме ги всякакви - и на гола крушка, и на гола жица без крушка даже в центъра на тавана. И после купуваме и монтираме основни и допълнителни осветителни тела по наш вкус и джоб. Но това - в необзаведени или евтинджос обзавеждани с мебелите от баба им апартаменти. В нов, стилно подхванат и с претенции за приличен наем, който да хване окото на прилични и платежоспособни наематели, осветителните тела са черешката на тортата. Избери и постави поне по едно централно във всяко помещение предварително. Те си остават като вечната мебел в твоя си апартамент, без значение колко народ ще се извърви през него. А хващат окото и привличат наематели с отношение към обитанието и поддръжката му. Трябват ти такива, а не палачори, хванати от гората, на които им е все тая къде ще се нанесат и дали ще ти освинят жилището.

5. Огледала - настенни или подвижни и в другите помещения, освен едно в банята - поне в коридора/антрето едно голямо и в спалните, концерт по желание.

6. Ако не даваш апартамента със сушилня за дрехи, освен с пералня и има поне един балкон, помисли за постоянно място за простиране. Знаеш колко е важно за всяка майка на деца. Има монтирани се между две балконски стени издърпваеми при нужда и прибиращи се въжени простори, монтирани на балконския таван пак свалящи се при нужда и прибиращи се към тавана простори. Има си и сгъваеми и подвижни, дето всеки може да си купи такъв за 20лефа от магазина, но те са доста непрактични за обемисто пране - спално бельо, хавлии, купища дрехи. И, ако семейство с 1-2 деца требе да пере и простира огромни количества всеки ден /знаеш как е/, неизбежно ще има нужда от проветрив балкон при липса на сушилня. Компромисният вариант - да се оправят, както могат, не ти е изгоден. Някой провинциал ще ти надупчи балконските стени да си опъва въженца, а някоя провинциалка /здрасти, Нути/ ще ти разпъва подвижни сушилници или дори ще провесва по столовете ти мокри пранета през зимата навсякъде, като само от водните изпарения ти ебава майката на обзавеждането и кани мухълите на гости.
Пресечи из основи тези практики /и в най-добрите семейства може да се случат/ като предвидиш и осигуриш евтина и стилна алтернатива на електроуреда сушилня /ако не е монтирана/.

На първо време, толкоз. Ако аз бях на твое място, бих обърнала сериозно внимание на тези неща. Свършила си толкова много и хубава работа откъм качество и стил на подготвеното за рента жилище, вече си на финалната права, трябва само да се доизпипат детайлите.
Ако имаш въпроси, пиши, ще ги дообсъдим.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Благодаря,нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано08.11.22 23:39



че си отделила време за толкова обширен коментар.
Попивам думите с точките и запетайките, защото в други подобни теми видях, че ги разбираш нещата. Всъщност снимките които публикувах (постнах) бяха много малко.
Съвета ти да вляза в обувките на наемателите е най-ценния. Донякъде съм се справила. Ще споделя с кои точка по точка като си го направила.
1. за цвета на детската. Целият апартамент е шпаклован и боядисан в бяло един тон към сиво. На наемателите не са оставени никакви довършителни работи.
2. Много обширна. Предвидила съм някои от нещата, които споменаваш:
Шкафче за обувки и закачалка в коридора:


Места за съхранение на вещи има. Това е много раздвижено жилище със статут на апартамент с подпокривни пространства на 50%. Нищо, че е 4 от 6. По документи 5/7. Усвоих две такива пространства. Едното го направих сух килер и изведох ток за сушилня. На вратичките сложих решетки топлината която отделя сушилнята да влиза в стаята. Миризми няма. Там могат да се съхраняват и прахосмукачки и друг инвентар. Друго "неизползваемо" пространство заради скосявания е това зад леглото в "мастер" спалнята. Там може да се затвори и ползва за куфари и сезонни атрибути - килими, дрехи и пр.
Има мебел за телевизор в хола от същата гама:

Изглежда сухо но след седмица ще сложа и телевизор и ще се разбере за що иде реч.
т.3 Писах, че има външни щори, които правят деня НОЩ в апартамента. Много плътно затварящи висок клас. Всички снимки са правени през деня при спуснати щори.
т.4 Навсякъде има осветителни тела, които не съм снимала. Като отида на 20.11 в апартамента ще ги снимам. Навсякъде наслагах плафониери. Нищо висящо. Дребно и елегантно с две опции за светлина - по-силна и по-слаба.
т. 5 Огледала има на вратата на банята, която е изцяло огледало в коридора. Вижда се на снимката:
В мастер спалнята гардероба средната врата е изцяло огледало. Няма огледала в детската и хола/кухня, каквото там се нарича.
т.6 Особено ще държа да ползват сушилнята в килера. Няма къде да я сложа. Там е най-удобно.
Има балкони към всяка стая, но е неудобно за простиране.
Както е направена кооперацията е на 40% последен етаж, а има още два етажа нагоре.


Благодаря за съветите.



Тема Re: Благодаря,нови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.11.22 02:27



Ами след години в апартаменти под наем вече имам бая представа на какво държат наемателите и какво хваща окото. Особено, по-платежоспособните и спретнати хора, а предполагам, предпочиташ такива.

Но ти повечето неща си ги направила и набавила, остава ти малко.
За външните щори не съм разбрала, значи само едни ефирни перденца за разкош и уют.
И добре, че има сушилня за пране. А където може да се затвори пространство за съхранение, го направи, това винаги се оценява. Добрите домакини са претенциозни, знаеш, и имат око рентген за практични неща и удобства.

Като доизпипаш всичко, пусни пак снимки, че ми стана интересно.
А, за пердетата - не знам дали вече си избрала, но ако не си, вкарай малко цвят в тях, да не са сивкавобежовобозави някакви, че на къщЕто му липсват цветни акценти, ще светне.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.11.22 10:01



Еее, алигатор, готино написано, направо глава от наръчник за наемодателя:-))))

Аз бих добавила дребните аксесоари, които довършват картината, като декоративни панерчета, купи, клубове, дребни или по- едри украшения, пана или модернистични абстрактни картини, въобще не скъпи и забавни предмети, разхвърляни по къщата, които дори и да са кич в известен смисъл, създават уют, намигване и грабват окото...



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.11.22 11:30



Аз бих добавила дребните аксесоари, които довършват картината, като декоративни панерчета, купи, клубове, дребни или по- едри украшения, пана или модернистични абстрактни картини, въобще не скъпи и забавни предмети, разхвърляни по къщата, които дори и да са кич в известен смисъл, създават уют, намигване и грабват окото...

Ами тя е добавила тук-там - приятни картинки на стените, часовник, декоративни фенерчета пред прозорец, като довършва декорирането, преди рекламните снимки и клиенти за оглед, сигурно ще добави още аксесоари - хем полезни, хем красиви - тук-там ваза, свещник, купа, някоя чаша за четки за зъби в банята, ако иска и леки подвижни етажерки за баня и стая, някоя сапунерка, барем 2-3 кърпи за бърсане и мъничко посуда, ако рече да почерпи оглеждачите с чаша вода, кафе или да ползват тоалетната - туй си е по подразбиране, не е голям масраф, Гъркинята е "стара къща", сигурно и на нея й пращят шкафовете и килерите от накупено и неостанало ред да се ползва и накичва, жена е, знае какво хваща окото, ще си го доподреди.

Хубавото в този апартамент е, че се придържа от начало докрай към единна тонална гама и стил на обзавеждане и затова апартаментът изглежда толкова приятно дори и в този вид. Пък за огледи от наематели няма нужда да го режисира чак като за снимки в модно списание - нацвъкано и подредено до последния детайл - купа плодове и свежи цветя по вазички. Апартаментът от една страна печели с това, че всичко е чисто ново, не е обживян и ако разполага с ней-необходимото - легла, мебели за съхранение, холна масичка!!!, повечко столове, някоя допълнителна етажерка, стенни закачалки и все неща, необходими, ама не наемателят тепърва да ги купува и бучи, където му падне, защото му трябват, е все тая дали ще има купи с плодове, вази за цветя и разни украшенийца прахосъбирачки. Те, женорята, особено семейните, мрат да си ги избират сами и да си ги влачат с кашони навсякъде /аз, срам!

/.

Претенциите на паричните наематели - пък този нов апартамент си държи цена на наем и има защо - сега са ориентирани основно към наличие на базови удобства: ако потенциалната клиентка реши, че няма маса пред канапето, столове и недостиг на гардероби, все неща, които отгоре на наема трябва тепърва да си набавя, хич няма да ти оценява килимчета картини и вазички. Като знам Липарското и приятелка що хубави и изгодни апартаменти отхвърлиха при 3 месеца огледи, щото тук липсвало едно, там друго, пък в холокухнята настилката била гранитогрес или керамични плочки, а не поне ламинат... щяла да им държи студено на копитата...
И не мирясаха, докато си намерят обзаведен апартамент баш по вкуса. Ама и чак откъм естетично обзавеждане и цветни решения ги пробираха. Накрая наеха едно с поне 50 евро отгоре на първоначалния им таван за наем, ама - баш. И с много точен хазаин, който насреща и за най-малката дреболия, ако има нещо повредено или липсващо. Смени им с поръчано още по време на огледа чудесно откъм дизайн и цвят разтегателно холно канапе, щото 1 година преди да го пусне под наем, пуснал роднини да живеят в апартамента и те разбрицали разтегателния механизъм - нещо запирал, не можело да го даде в този вид.

Та, мисълта ми е следната - ангажиран и загрижен за удобствата хазаин привлича ангажирани и загрижени да пазят имуществото му и да са изрядни наематели.
Онези от типа "с трици маймуни да наловим" и "кво ми дреме за наемателя и битовите му нужди, да се оправя, не стига, че съм го пуснал в къщата си" си намират точно от същата порода майстори. И после реват, че ги прецаквали.

Пък Гъркинята не дава вид да е от тези, които ще сескъпят и ще цепят стотинката от чист пинтилък и сакън да не се минат да инвестират някой лев отгоре, за да предложат стандарт, но и да изискват стандарт и коректност насреща, щото вече има на какво отгоре.

Та, аз само и помагам да си върже гащите максимално добре и обмислено,
пък дай Боже, да случи на хора, които няма да й съсипят инвестицията.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.22 13:08



Гърки, на каква сума възлезе от акт 16 до това състояние?



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано09.11.22 14:43



Гърки, на каква сума възлезе от акт 16 до това състояние?

Около 50 000 лева с обзавеждането.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.11.22 16:17



Отлично си се справила в тази сума.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано09.11.22 22:22



Благодаря.
СОМО ме спаси с интересните си мебели на прилични цени.
Но техниката си е сравнително висок клас.
За довършителните наех строителя на кооперацията с неговите бригади защото видях няколко довършени от тях апартамента и ми хареса качеството. А и ме устройваше. Дадох ключ и не се налагаше да отсядам по хотели до довършване на апартамента.
За 2 месеца ходих два пъти да му покажа какво да купи. Парите по банков път и много неща поръчвах от интернет и той ги приемаше и монтираше.
Дето се бъзикахме - да строиш онлайн.



Сега останаха дреболии. Когато имам друга работа в София ще дооправям.
Иначе си имам и брокерка с ключ да води клиенти.



Тема Тинови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано09.11.22 22:53



що не се занимаваш и с интериорен дизайн бе?


Не знам с какво точно се занимаваш, но и това. Има пари в тази дейност.

В целия апартамент в двете спални има скосявания. В "детската" го овладях като сложих вратички и стана прекрасен килер в който е сушилнята. Има декоративна решетка на вратите да излиза топлия въздух.

В "мастер-а" зад леглото също може да се затвори и обособи като килер за сезонни неща.
Сега ще ти пусна снимка дето е психоплакома дето му казваме гърците.
Не получавай психическо разстройство от светлината и ъглите.
Съвсем нормална спалня си е. Леглото има накъде да се дръпне още и скосяването зад нея става още едно помещение за "времянаки" - куфари, килими дето лятото ги махаме перем и съдържаме до есента като застиламе пак. Пакети със зимни дрехи през лятото и летни през зимата и т.н.


сега е с истински нощни лампи.

Относно цветните акценти мислех да наблегна на жълти възглавнички и аксесоари в жълто да се вържат с парижкия пейзаж. Малко и ненатрапчиво.



Тема Може линови [re: pishmangreek]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано09.11.22 23:18



да кажа нещо...
За банята

)!!


Тема Re: Може линови [re: spunk]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано09.11.22 23:30



Можеш да кажеш каквото искаш.
Не намирам актуална снимка да публикувам. Онова с тоалетната чиния е в много ранен етап. Още силикона стои.

Малка е, но практична. Аз предпочитам да се къпя там отколкото удома.
В двете бани искам да си изхвърля антуража и да ги префасонирам. Имам концепция. Не намирам майстори.
Всички искат да изкъртят всичко и да започнат от начало.
Е! Няма да стане!



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано09.11.22 23:46



Да кажа тогава. Проектирането
на баня ми е най-льобимата част
На двете снимки виждам
мивката, отделно чинията
и непосредствено душ
Щом казваш, че е ранен етап
може би има вече
липсващата стъклена
преграда??
Не е необходимо
да се затваря цялото
душ-пространство
Достатъчно е само 1,2-1, 5m
Освен това, извинявай,
но считам, че тоалетна
с казанче стои не добре,
структурите за окачване
дават по олекотена визия
и възможност за игра с пространството
Висящите връзки са недопустими,
може би не е довършено...

)!!


Тема Re: Може линови [re: spunk]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано10.11.22 00:11



Щом казваш, че е ранен етап
може би има вече
липсващата стъклена
преграда??

Има и е за цялото пространство. С вратичка и силиконова лайсна.

Освен това, извинявай,
но считам, че тоалетна
с казанче стои не добре,
структурите за окачване
дават по олекотена визия

Окачените тоалетни с вградени в стената казанчета са най-безумните решения.
Изглеждат красиво, но много бързо се амортизират. ;)
Да не изпадам в подробности и да ти казвам на какво съм се нагледала.
Висящите връзки са недопустими,
може би не е довършено...

Предполагам, че пишеш за меките връзки на бойлера и казанчето на тоалетната? (онези кадаифи)
Да! Безумно и излишно дълги са. Измърморих, но никой не ме чу и не ги смени.
Вероятно съпругът ми ще го направи.



Тема Re: Тинови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.11.22 02:31



що не се занимаваш и с интериорен дизайн бе?

Как да не се занимавам, бе! Нали някой като пусне снимки от къщата си, съм първа наредена да намирам кусури и да давам акъли?


Като ме хванат крастите, започвам да чета упорито всичко, каквото намеря в нета, в някоя сфера. За интериорния дизайн, основни принципи, основни грешки и всякакви полезни съвети има купища статии и нагледни снимки. Та малко по малко, от любопитство все нещо ми е влязло в главата и ми е кеф да си говорим за това.

Спалнята със скосяванията е баш за долапи за съхранение. Преди много време бях наела едно мансардно студио в баровските кооперации около ул. Латинка. Било ергенската бърлога на синчето, преди да се ожени, добре изпипано и обзаведено. В единия край завършваше с точно такова скосяване. И хазаите го бяха усвоили като го затворили с плъзгащи се вратички, освободиха ми една част за мои вещи, в останалата хазайката държеше нейни на склад. Много удобен долап, бяха го направили бая дълбочък, от порядъка на поне 80см дълбочина. И, като пренебрегнем факта, че за да прибираш и вадиш неща оттам, клечиш, даже лягаш на пода, побираше сума ти натурии. Непременно поръчай и направи едно такова в спалнята. Неудобството е, че тя е обемна и тежка и ако я долепиш до долапа, достъпът до пространството точно зад нея е затруднен. Не знам какви са размерите на стаята и колко градуса е ъгълът между пода и скосения таван. Та, ако има достатъчно място, аз бих завъртяла спалнята тъй, щото да гледа към прозореца, а вграденият долап да остане от едната й страна на 60-70см разстояние за свободен достъп.

Дори затварянето на скосения ъгъл може да бъде направено не с вратички от тавана до пода, а да бъде оставено пространство отгоре между долапа и наклонения таван, затворено с хоризонтална поставена плоскост. Тъй, щото да се получи нещо като дълъг рафт за разни нещица. Просто затвореният долап ще бъде по-нисък, но ще си имаш една удобна лавица за вещи на скосената страна. Стига да има достатъчно пространство, де. Най-добре мога да ти го илюстрирам със снимки, каквито съм гледала, но по-нататък, че сега няма за кога да ги търся в нета.

Идеята за жълти възглавнички и аксесоари, дори защо не и пердета, е добра.
Дори в два тона жълто - лимонено и топложълто ще стои добре.
Пак утре ще постна каталог с цветове да ти илюстрирам какво имам предвид.

Пък ти дай размерите на стаята, леглото и свободното от други мебели пространство, ще ги поумуваме тез долапи.

ЗАБРАНА ОТ: Albena l UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано10.11.22 10:34



А така!!
вярвам в теб и креативността ти)))
Ще ме заведеш да видя на място като си тука - комшии сме, все пак!))
После - в Суита!!))))))

)!!


Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (новак)
Публикувано10.11.22 15:52



не се заяждам НО в подобен апартамент с вид на болнична стая - не бих живяла!
защо не внесе топъл уют поне в хола и спалните - с ламинат или паркет?
целият апартамент е само огромни плочки - които и дизайнерски не са наредени...





Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано10.11.22 17:28



В спалните е ламинат. Не са плочки.





Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (новак)
Публикувано10.11.22 18:16



ама защо не се разврихри цветово?
всичко е толкова еднакво...



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано10.11.22 20:46



Има време.





Тема Re: Може линови [re: spunk]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано10.11.22 23:28



Обезателно. На 20.11 идвам по работа и ще останапоне до 22.11.
Ще се чуем.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор pishmangreek (непознат)
Публикувано19.11.22 22:36



Некоректно!
Няма да остана до 22.11 в София.
На тази дата трябва да съм в 7.30 сутринта неяла, непила в Пълмед Пловдив.
Имам нещо дето ми прави цикъл, пък аз нямам цикъл от 5 години.
Ще режат да видят за какво иде реч.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.11.22 01:31



Стискам палци...



Тема Re: Може линови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:04



Благодаря! Дано е нещо доброкачествено. Не е спуката киста, не е миома, не е полип. Нещо като нищо е, но се вижда на видеозона.
И добре, че родих три деца, че поне едно да се погрижи за мен и да стане в ранни зори, да дойде до Белащица в 7 без петнайсе и ме закара в болницата дето трябва да съм в 7.30 сутринта.
То и аз мога да се закарам,
но паркинга на болницата е 2 лева на час. Ако остана едно денонощие и повече, смятай за какви кинти говорим.


Не, че са ми проблем, но защо?
Защо паркингите на болниците трябва да са платени?
Това не е МОЛ (търговски център) в който ходиш за удоволствие! Това е болнично заведение, което посещаваш по принуда, при нужда! Брутално е да се искат такива пари за паркинг в болнични заведения!



Тема Re: Тинови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:14



Как да не се занимавам, бе! Нали някой като пусне снимки от къщата си, съм първа наредена да намирам кусури и да давам акъли?

Пиша за професионално. Има много пари там.
Да даваш безплатни съвети не ти води до ползи.
Трябва максимално да си използваш капацитета от наученото в Худ. Академия!

Един дизайнер по вътрешен интериор се отказа да ме обслужи щото му казах, че си падам по минималистичния скандинавски стил.

Всичките му клиенти с пари искат мутробарок.





Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:30



Апартамента си остава за мен. Т.Е. за едно от децата. Каквото правим е за тях. Ние си направихме нашето доволно. Нито покрив ни липсваше, нито пари, нито пътувания нито партита, нито удобства нито автомобили. Всеки от 5-те члена има собствен автомобил. Скоро всички ще имат и по един апартамент. Пък който се погрижи за нас в дъртите ни години ще вземе къщата с басейна, която е на стойност вече 400 000 евро.
Днес трябваше да ми капарират апартамента, но семейният съвет реши да не продаваме защото няма какво да купим в района. Щях да спечеля 65 000 евро, но кел файда като няма нищо на пазара. Инфлацията ще ни изяде парите. По-добре имот отколкото пари без покритие в банкова сметка.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: MilaO6]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:31



Има разни неща. Нямам усъвременени снимки.



Тема Re: Тинови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 18:39



Интериорен дизайн се учи много, сериозно и задълбочено, както и всяка друга специалност. Моята е друга. Туй, че съм попрочела туй-онуй, поназнайвам едно друго и разбирам от рисуване, не ме прави дизайнер. Пак съм си чист аматьор, който може да изкаже мнение от обща култура, да даде някой и друг съвет, но не и да проектира и изпълнява интериори за пари. Изхвърля ли се така, отивам право в кюпа на пишманмайсторите.


Ако не ме домързи да запиша ново образование на дърти години и да си го завърша, може.

Един дизайнер по вътрешен интериор се отказа да ме обслужи щото му казах, че си падам по минималистичния скандинавски стил.

Всичките му клиенти с пари искат мутробарок.


Муахахаха! А ти, бедна ми църковна мишко, се надяваш да минеш тънко с твоя изчистен скромен вкус.
Заобикаляй ги такива оядени, дето бръчкат нос пред по-малки, съответно по-евтини поръчки, щото станали 2 метра високи кат си седнат на портфейла. Пък може и други основни стилове в интериорния дизайн да не ги може човекът. Като сей специализирал веднъж в мутробароковото...

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано21.11.22 18:40



Така е, Гърки. Болницата е преди всичко търговец.
Във френско е още по-зле, по болничните паркинги. А на летището в Люксембург да не ти говоря.
20 евра за някакви минутки.

Редактирано от laure16O672 на 21.11.22 18:45.



Тема Re: Може линови [re: laure16O672]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:07



На софийското летище за 15 -тина минути ми взеха 4 лева.
В търговските центрове за толкова време е безплатно. До 4 чАса ако си на кино прожекция.
В болниците е безумие.



Тема Re: Може линови [re: laure16O672]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 19:17



Може болничните паркинги умишлено да ги правят платени, за да не се задържа излишно народът. Все пак, обичайно са в застроена градска среда, няма много пространство за огромни паркинги, а през болницата денонощно се извървяват пълчища народ - пациенти, придружители и посетители. Че апе на джоба, апе, ама поне има къде да си паркираш колата, ако водиш болен. Защото на нас ни се е случвало пред 1-2 софийски болници, ИСУЛ, например, да няма кьораво паркомясто за пациенти и върти като идиот по съседните тесни улички, докато намериш къде да се паркираш. После - куцук-муцук превита на две до болницата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 19:18



ти кажи каква я свърши с болницата, всичко наред ли е или си още там и ти точат ножа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Така денови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:32



дерзая сама и се допитвам до такива като теб.



В Гърция добре се справих. Направих егати етажния апартамент.
Тогава купувах тонове списания за интериорен дизайн.
Беше ми първото. Уникално се получи и го продадох много на сметка.

После в България ми беше по-лесно. Знаех какво искам, как да го направя. Случих и на майстори. Винаги от втория път. Първите задължително оакваха нещата и ги гонех. После плачех на рамото на разни хора и ми довеждаха читава бригада.
Все пак мъжът ми е у дома само три месеца в годината. Аз се оправям с всичко.
Сега за сефте го пуснах сам да си закара колата в сервиза след като съм уговорила всичко което трябва да се направи. И пак на мен звънят щото имали проблем.
Научете английски и се оправяйте с гръка. Не ме занимавайте. Аз съм в Пловдив.

Хайде Лека Нощ.
Изкъпах се. Приготвих си багажа за утре под ножа.
До скоро.



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:33



Утре сутринта.



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:42



Така е в Пловдив около болницата на Енчевите. Кошмар ако водиш дете със счупен крак. Отделно, че самата болница е лабиринт и много трудно се минава с инвалидна количка. И нямат обслужващ персонал.

Аз съм лежала с месеци в атински болници. Навсякъде като трябва да ходиш на изследвания, идва санитар и те взима с инвалидна количка и закарва до съответна лаборатория или ЯМР или скенер, каквото там е предназначено. Отделно, че има безплатни паркинги към всяка болница.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 19:55



стискам ти палци всичко да мине добре.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:59



И за Атики има три детски полипрофилни болници.
В България и столицата няма нито една.

Аз много се радвам, че имах щастието да ме следят и раждам в Гърция. Голямата износих в Германия и там се погрижиха много добре за нейното износване. Отидох в Гърция за раждането.
В България доколкото разбирам още ги шият при цезарово сечение.
Което е в ущърб. Конци и белези. Мен ме лепиха и нямам никакъв белег.
Раждат се деца в България със синдром на Даун и с други проблеми, които лесно биха открити с амниоцентеза (пренатест) който се прави в петия месец и ако ембриона не се развива нормално и има аномалии да се премахне.
Не го правят и се раждат купища деца с недъзи.
Което тежи на здравната система!
Мая Манолова и мамите на деца с отклонения да си гледат работата! Никой не им е длъжен! Да не са раждали недъгави деца! Да са си направили необходимите изследвания и да са правили аборт!



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 20:09



Благодаря ти.

Да разведря или още натоваря обстановката, не знам.
Моят го бих. Раздадох му шамари и тупаници и ритници.

Приятелка в Лондон си изгорила лицето и обезобразена покрай запалване на камина.
Мен не се знае какво ме чака с този кръвоизлив.

Нашия се тръшка за някакви химикалки, моливчета, линийки и лупички дето му казах, че съм изхвърлила, а аз бях прибрала.
Сякаш не ме познава. Изкара ми акъла. 6 часа го нямаше, а беше без кола. Непривично за него. Пуснах го за издирване.
Като се прибра го набих.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 20:13



Аз съм лежала с месеци в атински болници. Навсякъде като трябва да ходиш на изследвания, идва санитар и те взима с инвалидна количка и закарва до съответна лаборатория или ЯМР или скенер, каквото там е предназначено. Отделно, че има безплатни паркинги към всяка болница.

Липарското се беше опулило преди 2 години. Понеже му изписали лекарство за нещо си със страничен ефект разраняване на стомашната лигавица и си видял кръв в изпражненията, айде в Александровска болница. Веднага го приели за изследвания и наблюдение за 3 дни, насадили го в инвалидна количка и го разкарвали така по лаборатории и кабинети из цялата сграда, че и по съседните по-отдалечени. Защото намсиквоси, ако бил имал някакъв вътрешен кръвоизлив, не бивало да ходи сам на два крака. Беше очарован, че го возят като вип персона по алеите. Зер, де сме виждали тук такова отношение.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 20:32



По европейските страни е нормално отношение към пациентите. Тук в България се възприема като VIP.
И аз и голямата дъщеря и сина и съпруга сме се влачили по болници тук в България и в частни и в държавни. Обгрижването е под всякаква критика! Дори да си плащаш допълнително.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 20:29



Да разведря или още натоваря обстановката, не знам.
Моят го бих. Раздадох му шамари и тупаници и ритници.

Изкара ми акъла. 6 часа го нямаше, а беше без кола. Непривично за него. Пуснах го за издирване.
Като се прибра го набих.


Кого, бре? Двайсгодишния мъж за женене ли?


Ти си луда за вързване, ма, жена. Ох, смея се с глас като си представя картинката.

Значи, Липарски ще да е бил колкото твоя, когато излязъл един късен следобед из Хасково с приятели, събрали се у единия на купон, той уж за малко, но откарал до среднощ. Забравил да се обади на майка си или май у приятеля нямало стационарен телефон. Като се прибрал към 11-12 часа, ухилен до уши - майка му полуприпаднала гълта хапчета за кръвно, суматоха, шаш и паника. Не стигало това, ами била звъняла в милицията /тогава/ да го обявява за издирване.

Провела следния разговор:
- Детето ми изчезна, не се прибра в къщи, не се обади, а вече е 11часа вечерта!!!
- Добре, другарко, успокойте се и ни кажете как се казва детето, кога излезе от къщи, как беше облечено и на колко години е.
- Казва се еди-как си, излезе към 6 вечерта, облечено еди-как си, на 20 години е.

И милиционерът отсреща избухнал в смях. Като се съвзел, я попитал "другарко, вие луда ли сте! 20-годишен коскоджамити мъж не се прибрал до 11 вечерта и вие го обявявате за издирване??? Муахахаха."

Дали го е набила, семейната история мълчи, обаче от тази случка излезе чуден разказ за пред приятели на маса.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 20:37



Кого, бре? Двайсгодишния мъж за женене ли?

Не! Съпругът ми.
20-годишният е в Германия и работи.

–––––––––––––––
И ти май не схващаш мен като геврека теб.





Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 20:41



Кого, бре? Двайсгодишния мъж за женене ли?

Не! Съпругът ми.


Ееее, не! Вече ритам от смях!
Гърки, чисто си луда, какиното.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 21:18



Ам луда съм.
Може ли човек 63 набор да се тръшка за такива неща?.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 21:28



А ти, коскоджа ми ти дърта магарица да го издирваш с полиция, че се поразтъпкал из селото и да го набиеш за капак???



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 22:53



Такова си изпроси и го получи.

Мен още ме боли, но пита ли някой?
Утре влизам в болница и ще ме закара дъщерята голямата.
Мъжът ми се занимава с поршето си дето му подарих.
Малката ангажирана с работа в София.
Среден синковец бачка в Германия.
Само голямата е на линия и не е отказала никога нищо.
Пък и тя е човек и има собствен живот.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.11.22 01:16



Утре влизам в болница и ще ме закара дъщерята голямата.
Мъжът ми се занимава с поршето си дето му подарих.


Това е гадно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано22.11.22 14:14



Стискам ти палци, знам и това ще мине!!



)!!

Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано22.11.22 15:42



Гърки стискъм ти палци - всичко с манипулацията да мине успешно!
И аз ако бях на твое място - щях да пребия гърка!


ще те дебна тук И мн се надявам скоро да се обадиш с хубави новини!:)



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано22.11.22 20:30



Определено ми беше неприятно, че трябваше да вдигна детето в ранни зори да ме вземе и закара в болницата.
Ако знаех, че след пълна упойка ще съм кукуряк, нямаше да занимавам никого. Щях да се закарам и прибера сама. Щях да платя за паркинг колкото платих за такси от болницата до дома на дъщерята за да си взема ключа от къщата.

Сега чакаме резултатите от скопията. На какво се дължи кървенето?
Много е тегаво. Боли като при мензис какъвто нямам от 5 години.
Добре, че ме пуснаха да си отида у дома.
В четвъртък трябва да отида да ме изпишат. Пък аз се изписах сама с помощ от главната сестра.
Много ни е сбъркана здравната система.
Какви са тези таблици дето ме принуждават да платя две денонощия в здравното заведение за съответната инвазия, пък ме пускат да се прибера на четвъртия час след инванзията?



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.11.22 11:23



Определено ми беше неприятно, че трябваше да вдигна детето в ранни зори да ме вземе и закара в болницата.
Ако знаех, че след пълна упойка ще съм кукуряк, нямаше да занимавам никого. Щях да се закарам и прибера сама. Щях да платя за паркинг колкото платих за такси от болницата до дома на дъщерята за да си взема ключа от къщата.


Не се прави зорлем на мъжкар-железар-Скалата.
В такава ситуация няма нищо нередно да поискаш от което и да е от пълнолетните ти деца да те придружи до болницата, дори би било в пъти по-гадно да скриеш от тях, че имаш здравословен проблем и нужда от съдействие. Ако който и да е родител - моята майка или тези на Липарски не беше споделил, не бих им простила до живот. И, напълно естествено най-близкото като локация дете да хукне и да се погрижи за теб. Нито сме джелезни, нито сме безсмъртни, Гърки - като закъсаме, сме вече длъжни да уведомим децата си за това и да им позволим да бъдат съпричастни - което, с каквото може и е готово да помогне. Иначе, умишлено и прекомерно жестоко ги обричаме да изпитват чувство на безпомощност и вина заради нашите решения да не им се доверим навреме. Вярвай ми, в пъти по-зле съм се чувствала, когато родната ми майка и родителите на мъжа ми от криворазбрана прищипня "сакън, да не разтревожим децата" прикриват от нас здравословен или друг проблем от болната амбиция да не се покажат слаби и уязвими.

В случая, доколкото разбрах от предишните ти постинги, не си била сама вкъщи със съпруг някъде си далеч на работа. И, при положение, че мъжът ти си е у дома и покрай теб в момента, а ти разчиташ на съдействие от децата си за внимание и чисто логистична подкрепа при спешен здравословен проблем... абе, стана ми много гадно. Не ви знам, нито ми е работа да ви съдя съпружеските отношения, но просто не се прави така. Нито като съпруг, нито като баща, нито като мъж по отношение на жената, която му е родила деца, в каквито и отношения да е бил/е с нея.

Там няма да ти се бъркам, но определено тъй нареченият ти съпруг и баща страшно ми падна в очите. Беше негова работа, щом се е прибрал в дома, който сама стопанисваш И за него, отглеждаш и възпитаваш цял живот децата МУ и се грижиш за цялото ви семейство, той да те хване за ръчица и да не я изпуска и за минута, щом си засъсала със здравето. Да ме прощаваш за грубата приказка, ама за чий муй ти е такъв, дето му е през оная работа жива ли си, умряла ли си, по корем ли се влачиш, докато му слугуваш из къщи, за да си гледа кефовете!

Такова - от къв зор да го издирваш с полиция, сакън, да не пукяса някъде и после от яд да го биеш!!! Ти го мислиш, то тебе - не. Ай, сиктир!

Оф, много се ядосах.

Ти сега си гледай спокойствието, не се насмитай толкова да слугуваш на неблагодарници и постави най-после собственото си здраве и комфорт за приоритет. Ето, имаш си деца като слънце, пък най-голямата щерка си ти е реална морална и всякаква подкрепа. Поне децата ти те обичат истински, за онова недоразумение с кинтите, не знам. Ама не си му длъжна с нищо, само това искам да ти кажа.

Пиши пак как си, що си и още стискам палци всичко около здравето ти да мине добре. НЕРВИТЕ, най-вече, щото оттам тръгват и другите ти проблеми.
Цунки.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано23.11.22 21:21



Много съчувствен пост. Благодаря за който.
Чакам резултатите. Даже няма да се тръшкам ако са негативни.

Не го упреквай много гръка. Имахме записан час за сервиз дето е единствения в София за тази марка автомобили за цяла България. Принципно аз вкарвам колите в сервиза, но този път го изпратих сам, защото се съмнявах, че ще свършат работата за един ден, а аз на следващия трябваше да вляза в болницата. Както се и случи. Забавиха колата и се прибра след свършен факт на следващия ден. Звъняха ми на мен в болницата да се обясняват, щото се оказа, че никой там не знаел английски.

Аз съм такава. Пренебрегвам здравословни проблеми и не искам да занимавам никого от семейството.
Не искам децата ми да се чувстват длъжни да ни гледат, защото сме им осигурили някакъв стандарт на живот и много грижи.
По-скоро бих платила на чужд човек да се грижи за мен, отколкото да ангажирам близките.

Децата да си направят техни семейства и да се грижат за децата си. Да се порадваме на внуци. Дъртите, кучета ни яли. Сериозно го мисля това.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.11.22 08:59



Не го упреквай много гръка. Имахме записан час за сервиз дето е единствения в София за тази марка автомобили за цяла България. ... но този път го изпратих сам

Е, щом решението той да се ангажира с ремонти, вместо да те заведе в болницата, е изцяло твое, тогава наистина човекът няма вина. Подведох се по начина, по който ти сама представи нещата завчера - той си гледал поршенцето, пък ти се молиш на детето за помощ. Като описваш картинка, съвсем различна от реалността, сама злепоставяш мъжа си пред хората.

Вземам си назад всички лошави думи и съмнения относно гърка.
И кво - човекът без вина виновен и наклепан от жена си? Язък ми за съчувствието.



Звъняха ми на мен в болницата да се обясняват, щото се оказа, че никой там не знаел английски.

Да не би да казваш, че мъжът ти над 10г. живее в България, макар и по за 3-4 месеца в годината, но още не е научил поне малко български, колкото да се оправя сам в ежедневието???

Аз съм такава. Пренебрегвам здравословни проблеми и не искам да занимавам никого от семейството.
Не искам децата ми да се чувстват длъжни да ни гледат, защото сме им осигурили някакъв стандарт на живот и много грижи.
По-скоро бих платила на чужд човек да се грижи за мен, отколкото да ангажирам близките.

Дъртите, кучета ни яли. Сериозно го мисля това.


Тогава що не нае болногледачка и шофьор да те возят и връщат от-до болницата, ами ангажира дъщеря си?
Човек като мисли нещо сериозно, не го оставя само на приказки, а действа според убежденията си. В противен случай е позьорство.

Много отрано си прожектираш в главата разни филми на паднала на легло безпомощна майка героиня и всеотдайна до смърт родителка, цял живот посветила единствено на добруването на децата си, пък нея - кучета я яли. На думи звучи много героично. На практика - няма по-тънък гадничък начин да внушиш на децата си чувство за вина и да ги унижиш. Като отрежеш правото им на избор как да постъпят и как да прояват обичта и благодарността си към теб.

Звучи патетично като за пред хора, но на практика си е тънък психотормоз. Над родните ти деца, с нищо невиновни, че предварително си ги отписала или нарочно им залагаш капани да провериш доколко са на свой ред благодарни и отговорни към майка си.

В наистина задружните семейства, в които цари любов, принципът е друг: един за всички, всички за един. И такива театрални постановки, монолози и арии като твоите от завчера, просто не се случват.

Успешно възстановяване и майната му на съчувствието ми.
За пореден път някой ме подвежда да повярвам на режисираните му психодрами и хич не е приятно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано24.11.22 17:19



Стига ве, гърки. На 56 кучета ни яли! Недей така!
Ако са добре възпитани децата, с личен пример, дори сами трябва да се включват, без молби и намеци.



Тема Re: Може линови [re: laure16O672]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.11.22 20:32



Личен пример има, не ли





Тема Очакванонови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано24.11.22 21:40



крайна си в критиките.
Няма шанс да ме объркаш.
Знам си материала около мен и каквото пиша е факт.

Не очаквам съчувствие. Не пиша неща дето да очакват такова.
Аз на мястото на гръка нямаше да отида да си оправям поршето, а щях да си гледам жената. Точно както го описа ти. Ми той се злепостави. 1. Изпратих го сам да си ремонтира колата. и 2. няма гаранция, че ще стане на същия ден. Можеше да го предвиди, както го предвидих аз.

Да не би да казваш, че мъжът ти над 10г. живее в България, макар и по за 3-4 месеца в годината, но още не е научил поне малко български, колкото да се оправя сам в ежедневието???
Да. Това ми е големият кошмар! Купих му и учебници за чужденци да учи български. Дадох куп пари! Събирам го с българи да контактува, да учи. НИЩО БЕ! Не вдява!
Питаш ли ме 13 години откакто сме в България как се оправям с всичко?
И плащам на преводачи щото каквото да купя и продам, особено продажбите са семейно имущество и трябва лицензиран преводач, като твоята приятелка дето не знае, че съпругата дори да има сертификат за лицензиран преводач не може да превежда в сделката поради конфликт на интереси.

Ако бях в Гърция, както е ставало, щях да си наема болногледачка с шофьорска книжка. В България, в частност Пловдив е проблем.
Няма желаещи за такава работа.
Мен като ме напусна чистачката дето имах осем години, едвам намерих една (след десетина дето пробвах), дето върши читава работа.
А заплащането не е малко - 100 лева за 8 чАса един път в седмицата.

Не знам какво имаш предвид "задружно семейство".
Моята мисъл е, че никой не ми е длъжен, въпреки, че съм го родила, отгледала и създала стандарт. Децата трябва да си гледат техния живот и техните семейства. Не трябва да се загробват с грижи за дъртите.
Моите наблюдения са, че стабилни семейства са тези, които се откъсват от влиянието на родителите си. От двете страни.



Тема Re: Очакванонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.11.22 22:13



Аре бе, дала си куп пари за учебници хаха.
Ти мноо бедна стана. Едни 50 лв немаш за паркинг



Тема Re: Очакванонови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано24.11.22 22:33



Имаш ли идея колко струват учебниците по български за чужденци?

120 лева
Ти мноо бедна стана. Едни 50 лв немаш за паркинг


Това не вдянах в каква връзка е.



Тема Re: Очакванонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.11.22 22:41



Да, имам идея. И речниците даже, специализираните, които не ме интересуват по никакъв начин.

Ми колко е паркинга на час, нали 2 лева пред болницата. Нямаш ли 50 лв



Тема Re: Очакванонови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано24.11.22 22:46



Имам много банкноти по 50 лв в потфейла. И дебитни и кредитни карти имам.
Не в това се състои въпроса.



Тема Re: Очакванонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.11.22 22:46



А в кое. Начи за вино може 700, а 50 за паркинг не



Тема Re: Очакванонови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано24.11.22 23:12



Нещо не си схванала за приоритетите.



Тема Re: Очакванонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.11.22 00:49



Аз не разбирам що нямаш 50 лв за паркинг. Обясни ми



Тема Re: Очакванонови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 09:03



Не става дума за 50 лева, а за това, че след интервенцията (инвазията според нейното писание))), вероятността да не може да шофира е голяма.

Дано всичко мине добре при Гърки, за останалото нямам думи, затова си и трая.





Тема Re: Очакванонови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.11.22 09:12



крайна си в критиките.
Знам си материала около мен и каквото пиша е факт.


Ставам крайна, когато изловя някого в противоречиво излагане на случки и свои чувства, които сам ми е споделил, да. Веднъж така, после онака - не става. Първо гъркът наруган и набит, щото си гледал колата, а не жената, После не бил виновен, щото жената записала час за колата и го пратила да я оправя, сега пак виновен, че нищо не предвидил, ами направил, кот казала жената... Ами и на най-състрадателния слушател ще му писне, когато някой си сменя версиите през ден и го прави на глупак. Тъй че, повече хич няма да вземам отношение към личните ти и семейни драми. Защото фактите са си факти, но противоречивия начин, по който ги интерпретираш, ме обърква.

Да не би да казваш, че мъжът ти над 10г. живее в България, макар и по за 3-4 месеца в годината, но още не е научил поне малко български, колкото да се оправя сам в ежедневието???
Да. Това ми е големият кошмар! Купих му и учебници за чужденци да учи български. Дадох куп пари! Събирам го с българи да контактува, да учи. НИЩО БЕ! Не вдява!


Има хора, които много трудно учат чужди езици, пък българският си е шибан език и няма нищо общо нито с гръцкия, нито с английския. Нормално е на стари години гъркът да се дърпа, защото му е труден и като има на кого да разчита - кога ще ти научи той български в такива тънкости, че да се оправя пред нотариуси и с договори за покупко-продажби! Най-лесно е да беше му говорила само на български, докато започне да вдява поне от малко. За нотариални сделки забрави, ако не изкара ниво С2 по български език, требе да луд, за да подписва договори без преводач. Но поне един умен телефон можеш да му купиш - от онези, дето им говориш на английски, пък те автоматично превеждат и изписват текст на български - така поне ще го разбират какво говори.

Не знам какво имаш предвид "задружно семейство".
Моята мисъл е, че никой не ми е длъжен, въпреки, че съм го родила, отгледала и създала стандарт. Децата трябва да си гледат техния живот и техните семейства. Не трябва да се загробват с грижи за дъртите.
Моите наблюдения са, че стабилни семейства са тези, които се откъсват от влиянието на родителите си. От двете страни.


А моята мисъл е, че в семейството всеки по-важен проблем, особено здравословен, се споделя открито и обсъжда с всички. И туй не означава "ти си ми длъжен да ми оправяш проблемите, защото си ми задължен за еди-какво си". Означава доверие и че цениш мнението и гледната точка на всеки друг от семейството си. Особено на децата, особено, когато са достатъчно големи, за да разберат и да изкажат мнение, да дадат своето решение и виждания относно даден проблем. Как да станат самостоятелни, когато не ги тренираме за това вкъщи? Само с папкане не става, не са ли съпричастни към проблемите в семейството си, не са ли информирани, изслушвани, с право на собствено мнение и обучени да предлагат решения, ако щеш и помощ, пуснеш ли ги сами в жУвота, ще се оплетат като пате в кълчища. А не искаме това, нали? "Отгледах те, изучих те, накупих ти имоти и това-онова, айде сега се оправяй самО." Ами то вкъщи непривикнало да се оправя самО, като не му разрешават да поема отговорности за другите, особено за родителите си, щото "сакън, ще крия от него, то не ми е длъжно", пък очакваш да се социализира в обществото и да поема отговорности за други хора - неизбежно, щом си се размечтала да се оженят и да народят деца.

Изясни си разликата между "не очаквам реална помощ", и "не изисквам реална помощ на всяка цена". Второто е неприемливо, но първото означава в превод: кой си ти, че да чакам нещо от теб! Обидно е, ако нямаш насреща си 100% завършен егоист. И не е израз на обич. Обичта си върви за ръчичка с доверието и с приемането на помощ, не само с даването на всичките ти изброени екстри от списъка.

Аз страшно бих се засегнала, ако разбера, че майка ми или родителите на мъжа ми се изцепят пред нас или пред хора: "направих всичко за децата, сега да си гледат работата, пък мен кучета ме яли". Все едно са ми зашлевили шамар. Какво иска да каже майка ми - че съм безчувствен неблагодарен изрод и не може да се разчита на мен, затова се е примирила, че ще я ядат кучетата, но аз няма и пръста да си мръдна за нея, когато е в нужда ли? Отписала ме е от живота си, защото ме мрази ли? Или защото си е изпълнила родителските задължения и вече не иска да й се пречкам ли? Или внушава на хората, че съм я разочаровала ли?

Много грозна и унижаваща достойнството реплика е тази. Аз никога не бих я причинила на сина си - нито пред него, нито зад гърба му, защото знам как ще се почувства детето и как ще я преживява. Ние не изискваме нищо от него за себе си, най-малкото, да се чувства длъжен и притиснат до стената да ни е на разположение и да се ангажира прекомерно с нашите проблеми и страдания. Макар, многократно да ни е предлагал реална помощ и намеса. Винаги сме намирали начин да излезем от ситуация без негова помощ. Но, най-безценното е, че той винаги е имал възможността да участва в обмислянето и обсъждането на ситуацията, да прецени възможностите си и да излезе с реално предложение и готовност за помощ. В някои по-леки случаи дори умишлено сме я приемали - като част от домашната тренировка "как да се справи с реален проблем, когато му дойде до главата и трябва да действа". Много, ама много е доволен, когато му се даде възможност да помогне. Направо възмъжава пред очите ни и става все по самоуверен в личния си живот.

Не очаквам да разбереш, щом предварително обръщаш всичко на критика, но да си кажа като за последно.

Защото повече не ми се предъвква тази тема.
Всеки да се оправя според акъла си.
Толкоз.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 09:49



Дъртите, кучета ни яли....................
Няма да пиша фермани, вече са ти писали и то неща, с които съм съгласна. Ще добавя само едно : не е необходимо с твоето семейство да се повтаря картинката от отношенията с майка ти. Има връзка, убедена съм, но тази зависимост може и трябва да се промени. Това, че не си помолила гръка да те закара до болница означава, че не го чувстваш близък. А след като си го отупала той не смее да ти предложи помощта си, дори и да иска. Ако моите деца разберат, че съм болна и Карамфилов не ме е закарал, бая ще си помислят какво правя при него и ще има семеен съвет.
Пък ако разберат, че чужд човек някъде ме карал, боже... не смея да си го помисля какво ще стане. Революция, защото не съм им се доверила и ги нямам за близки хора. Айде, бъди здрава и по-леко с рогата, на дърти години трудно ще се промениш, но опитай. Това, че ти не си се грижила за майка си по разни причини, не означава, че трябва да се предава в поколенията.



Тема Re: Очакванонови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.11.22 10:45



За 50 лв става въпрос. Не си чела.
Другото си е друго.
Всичко да е наред пожелавам!



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.11.22 10:50



И да. 50 лв са куп пари. Колкото 1 граматика и 2 речника. Да не говорим, че никой не ползва хартиени.
Абеееее

смехории



Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.11.22 11:41



Ама и на теб здравата са ти сритали байлявия гъз, горката.


Ще ми се роди на мен преди 3 дни внуче и няма да се разпърхам около него и щастливите си деца в радостна суматоха, емоции и ангажименти, ами ще се чудя по кого да сипя хейт в дира. Щото са ме натирили в трета глуха и требе да си излея някъде отровичката.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 12:38



Не знам, може и да не съм изчела всичко, но за мен е нормално човек да не си оставя колата пред болница, ако предполага, че няма да може да шофира като излиза от там.

За речниците не си права. Все още има хора, които си предпочитат хартиения носител. Пък той като е на кораба не винаги, предполагам, може да ползва интернет, може да не иска електронна книга или прост файл. Това не е смехория, Карамфилов за нищо на света на иска електронна книга, макар че имаме две у дома. Вчера пак се прибра с хартиена книга.



Тема паркингнови [re: Albena l]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.11.22 12:55



На мен в Токуда (София) ми взеха 5 лв за 40 минути паркинг. Откровено ми се видяха много. Това е разглезване заради цените на други паркинги: като в центъра на София (до 5 лева за 120 минути, примерно на "Солунска" или в уличките покрай "Стамболийски" близо до пл. Св. Неделя), да не говорим за летище София или за паркингите по моловете.

Малко си прилича на рекет тая работа с болничните паркинги, както и да е - понеже дори при тези цени са full в работно време. Местенца се намират, като в моя случай, в 07:10 ч. сутринта.



Тема Re: паркингнови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 13:04



Хич не е рекет. Така трябва. За да може само най-належащите случаи да паркират. На мен ми се е случвало на ръце да ме носят с бъбречна криза, защото няма места за паркиране наблизо.

Да, покрай сухото гори и мокрото, хора, които са в критично състояние, но нямат възможност да платят.

Но пък видах в Горна баня-тичат близките, взимат количка, връщат се, натоварват човека, който не може да ходи и пак бегом бутайки количката.

Истината е някъде по средата. Както в Пирогов-колата с болния до входа и изчезваш където ти видят очите. Всъщност, това важи за всички болници



Тема Re: паркингнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.11.22 13:46



При цена 2 и половина пъти над пазарната, пак няма места.
Явно въобще не зависи от "належащността", която - предполагам - всеки определя сам за себе си.

За критичното състояние има съвсем отделен вход към спешното, може би знаеш. Там има бариера с човек, два пъти са ме пускали без проблем, щом съм за там.

Пирогов е трагедия, така просто не се прави. Наследено от миналото.



Тема Re: паркингнови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 13:51



Не знам за коя бариера говориш.

Пирогов : тази година 4 пъти, за съжаление, се наложи да ме карат там. Удивена съм от отношението в отделенията по нефрология (И неврология, защото втория път се оказа не бъбреци, а неврологична история, мускулен спазъм) и токсикология. Преди това : колата до входа, без проблем. С придружител влизам в Пирогов. И там... колкото и да чета гадни неща за пироговци, аз не видях през тези четири пъти намръщени хора, лошо отношение, непукизъм... Напротив. Невероятни хора, мога да цитирам имена на лекари, ако е необходимо.



Тема Re: паркингнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (минаващ)
Публикувано25.11.22 16:32



майната им на скъпите паркинги!
по-стряскащото е ЧЕ няма образован медицински персонал който да лекува!!!



Тема Re: паркингнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.11.22 16:50



От самото начало на включването говоря за Токуда.
Пирогов коментирам единствено във връзка с паркирането.



Тема Re: паркингнови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.11.22 16:52



по-стряскащото е ЧЕ няма образован медицински персонал който да лекува!!!

Не съм на същото мнение, но няма смисъл да спорим.



Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано25.11.22 17:29



Имах предвид личен пример към родители - ти към майка, баща...
И майка ми и баща ми добре се грижеха за родителите си, докрая. Та аз това съм видяла. Не мога да се фръцна и да кажа "оправяйте се".



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 13:16



В Пловдив единствената болница с безплатен паркинг е УМБАЛ "Св. Георги" дето местните и казват "хирургиите". Но тя е брутална!
Посещавала съм на два пъти кардиологичното отделение покрай съпруга ми. Реновирано, но хлебарките се разхождат по стените!
Един път и травматологията покрай сина. Там е брутално! Настаниха го в някаква стая, която е бивша баня. Цялата стая беше в плочки - подове и стени и на тапа по стените бяха тръбите където са били мивки и душове. Мръсотия до шия. Никаква храна. Давах му пари да се храни в магазинчетата пред болницата. Но му взеха 17 лева на денонощие за престоя, въпреки, че е здравно осигурен!
Отделно отношението към пациентите е отвратително!!!



Тема Re: Може линови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 13:25



Чакането на резултати от изледване?
Най-дългото и противно чакане.
Тест ПАП (цитонамазката) трябва да е излязъл, но лекаря не ми го съобщава.
Сигурно чака резултатите от рязането да ми сервира всичко накуп.





Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 13:57



Не се притеснявай излишно. Когато трябва ще ти се обади лекарят. Нямам представа този вид изследване след колко време излиза резултата, но при моята операция на гърдата чаках 10 дни. Трябва си технологично време.
Най-големите щуротии в живота си исках да направя щото си бях решила, че ще мрЪ

, ама бях през цялото време в болницата. Я си свиркай и подивей! Можеш го.



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 14:17



не е необходимо с твоето семейство да се повтаря картинката от отношенията с майка ти.

Моето семейство няма нищо общо с онова, което имах като дете.
Аз бях постоянен свидетел и жертва на домашено насилие!
Баща ми биеше майка ми, а сестра ми пребиваше мен. Ей така за удоволствие.
През далечната 1978 майка ми реши да се разведе. Въпреки, че съда присъди апартамента на майка ми с двете деца, сестра ми подписа декларация, че иска да живее с баща си и върховния съд след обжалване на баща ми отсъди - майката с малката дъщеря в едната стая, бащата с голямата дъщеря в другата стая и общо ползване на кухня и баня. Тогава майка ми ме взе и излязохме на квартира.
От там нататък сагата е много голяма. Трябва да изпиша поне 300 страници за любовниците и браковете на майка ми. За квартирите, които сменяхме през няколко месеца (не знам по какви причини). Не можех да завържа приятелства понеже постоянно се местехме и сменях училища. Такъв беше закона тогава.
–––––––––
Когато сключих брака с гръка и видях, че и той държи да има семейство,
направих така, че децата ми да не изпитат и изживеят това, което изживях аз.
Обгрижих ги, подкрепях ги във всичко, правя го и до днес без да натяквам през какво съм преминала за да сме сега тук и така. Даже малко в повече се получиха нещата. Не виждам у тях самостоятелност и инициатива. Като че ли повече разчитат на мен отколкото на себе си. Това е проблем. Лека полека се опитвам да отрежа "пъпната връв". Само, че гръка не съпортва. Малко да се сблъскат с проблем, веднага е насреща - да им наема жилища в Германия, да ги устройва финансово! Алооу аланколу! Ти не разбираш ли, че ги разваляш по този начин! Те стават не самостоятелни! До кога ще можеш да ги издържаш и какво ще се случи след като спреш да пътуваш и да имаш тези доходи? Аз нямам вече доходите, които имах. Пазара се сви след тази инфлация. Той самият през всичките тези години не разбира грам от естеството на работата ми. Просто вижда, че влизат едни пари в банковите сметки, но никога не е бил деен участник как се стига до тези печалби.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 14:25



Да, Гърки. Всичкото това го знам за твоето семейство. Тъжно е, но го има в живота и на други хора. Друго исках да кажа, частицата от този живот, а именно грижата за родителя. Малката частица. Иначе разликата е Балкан, океан, Космос.
Не разбирам Гръка какво се меси в отношенията с децата, след като присъства в живота им толкова малко. Даже се замислям, като са били малки децата вероятно и не са го разпознавали след 8-9 месеца като го видят. И нямам представа каква е връзката му с децата-приятелска, родителска...? виж ако го ползват само за пари, не е добре, но ти си ги възпитавала.

Не знам, всеки си знае семейството.
Иначе доходите на всички ни се свиха. Но дупе знае 2 и 200.



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 14:27



Толкова ми казаха и на мен. Една седмица до 10 дена резултата.
Гадно ми е, защото се чувствам некомфортно.
Нещо там да ми тече постоянно (не кръв, но с розов нюанс) .



Аз съм активна и искам да си живея живота колкото ми е останал и да танцувам, да си карам колата с превишена скорост и да правя секс!



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 14:31



Добре де, нещо не ти ли дадоха да не кървиш, ако ще прост витамин Це в големи дози? Калции, нещо такова, като на млади години.

Ще чакаш. Поне не си в болница. Живей си активно, но без превишената скорост, защото може и друг да пострада. Нагърчи гръка и секс на екс без почивка дори за кекс.





Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 14:42



Докато бяха много малки всеки път се "запознаваха" с баща си, но той много умело ги подкупваше с играчки. И до днес е така. Мама е лоша щото ни се кара, а татко идва със скъпи подаръци и е забавен и само се шегува.
И да. Ако става въпрос за пари звънят на него. Той естествено се размеква и обещава, обаче парите ги управлявам аз и започвам да му трия сол и да му казвам колко негативно за децата е отношението му. Сигурно продължава да ги глези. Има си една банкова сметка в Гърция дето му влиза пенсията и разполага с някакви пари които аз не мога да контролирам. Ако не иска да разбере, че е в негов ущърб да продължи да ги глези - негов проблем.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 14:51



Ха, нещо като 50 първи срещи, филма



Те са вече големи хора, самостоятелни. Не виждам как да ги глези. А и ти си ги възпитавала, вероятно имаш повече "лостове" за влияние, нищо че си лошото ченге.


То и аз съм лошото ченге, ама както почти сама ги изгледах нямаше начин, иначе щяха да ми се качат на главата. Пуснала съм ги вече по трасето-изучиха, работят, добре платени са. Не ги имам сякаш за деца вече, а сме приятели с тези млади хора. Макар че понякога ги гушкам, мачкам, мачкам.... ама аз съм си такава

Пък вашето-то не е в негов ущърб, а в ущърб на децата.



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 14:55



Нищо не ми предписаха. Нямам болки само дискомфорт с течение бледорозово.

Гърка от снощи е в Лондон при "приятелче". Изпокарах се с това "приятелче" щото много ми късаше нервите докато ми беше съсед и знам какъв използвач и тънкомерен е. И там е дълга и шарена.



Представи си какъв зор имаше "приятелчето", че букна билет за гръка без да го попита. Щото знае гръка колко е наивен и щедър.

Аз насметох "приятелчето" в месинджър и той ме ... блокира!
Гръка въпреки всичко реши и отиде.
Ще се върне на 01.12. 2022.
Дано не си е изпразнил собствената банкова сметка заради гостуването си у "приятелчето".
Живот и здраве.



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 14:59



Дано не си е изпразнил собствената банкова сметка заради гостуването си у "приятелчето".

Ееее, айде ся, едно пътуване до Лондон ако му изпразни сметката



СЛагаш приятелче в кавички, но щом е отишъл, явно за него е приятел.

А онзи като е букнал билета, вероятно го е платил



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 15:56



А онзи като е букнал билета, вероятно го е платил


Онзи го платил, но естествено сумата ще му се възстанови.

Ружа, въпроса е принципен.
Не се прави така!
Какъв е този зор да ти идват на гости след като хората се дистанцират?
Идвали са ти на гости и сте празнували и Нова година заедно. Не е било ОК.
Защо букваш билет само за мъжа от семейството да ти дойде на гости?
Какво целиш? Да ги разведеш както разведоха и теб едни съседи?
Не ме разбирай грешно. Мен не ме е страх от този, че може да повлияе на семейните ми отношения.
Безумно ми е всичко което се случва.



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.11.22 16:03



Ти пред родилния ли искаш да легна


Всичко си е готово, ква суматоха. Друго какво искаш На Марс ли да отида. Ми в София съм. Дира ли да си изключа, щото така ти кефнало



Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано26.11.22 16:46



Ей, Г., толкова ++++положителна
енергия и молби съм ти
изпратила, ще изчакаш
10 дена биопсията
и ще стане ясно.
Не ти знам статуса и
няма нужда тука
да се изповядваш,
подозирам,че става дума
само за една нормална
хиперплазия, има решения
и не е страшно!!
До тогава малко да се засилиш
с фрешчета или С таблетки
Някакъв пробиотици,
Биозин за общо имунна поддръжка
Такива неща! Желателно без други
стимуланти)цунк и споко!))

)!!


Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.11.22 16:47



В тази УМБАЛ "Св. Георги" съм стъпвала преди години, когато водехме свекъра за операция. Но само из паркинга и по етажите, не съм влизала из отделения и стаи. По-късно нефрологът му се преместил в някаква частна в Пловдив и свекърът подир него пак лежа поради камъни в бъбреците, та свеки-придружител беше възхитена от чистота и обзавеждане - като в хотел. И персоналът мил, грижовен, храната хубава. Там и болничният престой на цени - хотелски, преди няколко години беше - 80лв на денонощие за болнично легло. Но тази болница май нямаше договор със здравната каса, и медицинските процедури също бяха платени. Абе, ако искаш качество и стандарт, си плащаш, това е.

Здравно осигурените също плащаме някаква минимална сума за болничен престой.
Последно помня от синковеца, че в Александровска е 5-6лв на ден. Това преди 2 години, оттогава може и да са вдигнали таксата повсеместно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.11.22 16:52



Не, ами се чудя отде толкоз злобица и мерак упорито да ходиш по гъза на някого и да се дрънкаш с него, която и при щастливи събития в живота ти не те пуска.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано26.11.22 17:09



Пък ний се надявахме
на специален купон
По случая....))))))) А

)!!


Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 17:59



Неее, не пред родилния. Трябваше да акушираш.
Абе... нали не ти приеха отмяната на забраната. Пропуснала съм нещо, вероятно, защото все пак ти пишат. Значи си опростена и пак сте дружки. Радвам се!





Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 18:02



Явно за приятелчето и за Гръка е било ок.
Защо само за съпруга? Да, това е важен въпрос, не исках да го задавам... Отговор може да ти даде съпругът ти, който е приел поканата.



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.11.22 18:19



Този не е ВИП, не е и 40-50, забранители, забранени и баннати си говорим нормално.
Кой каквото иска да си каже за някого, му го казва директно, а не на някой друг.
Селските интрижки и фасони - у другия клуб. Там ще ги оценят подобаващо, не разваляй и това място.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.11.22 18:31



Интересно, че тук сме същите хора, а не съм прочела до сега кофти коментари, заяждане на дребно. Да, не бях преценила мястото, благодаря, че ме "светна". Надявам се да продължи така безметежно, лежерно.
Поздрави!



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.11.22 22:10



Мога да умра веднага.

Защо?



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.11.22 23:54



Тя има право да ми пише. Аз нямам


Ама в другия клуб
Лапешки работи



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.11.22 00:10



Що да е злоба бе. Нищо особено не е. Тя колко ходи след мен, пък даже не съм й яла супата



Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.11.22 08:22



Албено, дръж се като възрастен човек, бе.
Вече и баба стана, тъй ли ще го възпитаваш туй внуче?
Аман от тъпите ти заяжданки - ама щото тя първа ми оскуба косата, сега ще й го връщам непрекъснато. Акъл и реакции на петгодишно. Как пък не си намери нещо по-интересно за обсъждане толкова години от това да дуднеш кой какво ти/бил казал и да го намилаш до премаляване.

Гъркинята и други са баннати, пишат си тук спокойно, както виждаш, в тази тема, пък и в другите си обсъждаме някакви интересни неща, а не се дърлим кой на кого кога плюл в кафето. Не ти цапа пространството оттатък. Кой дявол те ръчка сега да й ходиш по темите в други клубове, за да се дрънкаш с нея? Не било от злоба, ама щото тя в онзи клуб те ръчка, дай да й го върнем. И така дрън-дрън-дрън до края на света. Махленски простотий.

Рахатясах като ме забрани оттатък, честно ти казвам. Хич да не ме беше отзабранявала. Много се изморих да ти уйдисвам на акъла, чатърското пръсточесане да се одумва някой и вятърничавите ти настроения. Та, поне там хич не ми и пиши, няма да сваля забраната, докато не ги премахне някой тези тъпи официални забрани. Там стана егати немския театър - то превземки, то фасони, то традикомедия от зор да си лъскаме виртуалния имидж и да се изпояждаме един друг.

В този извънвипен клуб, поне засега, атмосферата е друга. Първо баннатите прописаха, после и други се завъртяха да си разменят по някоя дума с тях, за да не им е самотно, на мен Гърки ми драсна покана на бележки да участвам в темата й. И първото, което ми се наби в очи беше, че никой с никого не се заяжда и никого от пишещите оттатък не одумва. Спокойно местенце с малко пишещи и без разпри и деркане помежду си.

Ама не! На някой посетител му е скучно така и се развършава като слон в стъкларски магазин, щото свикнал само да се дерка, що пъ да не изпочупи обзавеждането - зер, имал да си връща. Ами тъпо е и несъобразително.
Изчакай малко да им върнат ВИП-а, пък си показвай рогата оттатък, където има повече публика, която да го оцени. Няма нужда да цапаш всяко чисто ново и спокойно място, просто защото го можеш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.11.22 18:43



Ма ти верно си изкукуригала. Тоя ферман на мен ли го написа? Щото аз имам нужда да чета в захлас некви мисли?
Прочетох го, от уважение.
За отговор оставам безсилна





Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.11.22 19:16



Ясно. От лявата страна на масата не си говорите, от дясната може. Извини ме, шизофренично ми се вижда, но всъщност е многопластово))


Верно лапешки!



Тема Re: Може линови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.11.22 19:39



Че това са нейните глупости, да не са мои.
Рахатясала като ме забранила, а ми пише



Тема Re: Може линови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.11.22 19:44



да не разваляме микроклимата на боговете!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.