Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 02.07.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:30



Апартамента си остава за мен. Т.Е. за едно от децата. Каквото правим е за тях. Ние си направихме нашето доволно. Нито покрив ни липсваше, нито пари, нито пътувания нито партита, нито удобства нито автомобили. Всеки от 5-те члена има собствен автомобил. Скоро всички ще имат и по един апартамент. Пък който се погрижи за нас в дъртите ни години ще вземе къщата с басейна, която е на стойност вече 400 000 евро.
Днес трябваше да ми капарират апартамента, но семейният съвет реши да не продаваме защото няма какво да купим в района. Щях да спечеля 65 000 евро, но кел файда като няма нищо на пазара. Инфлацията ще ни изяде парите. По-добре имот отколкото пари без покритие в банкова сметка.



Тема Re: Teма за алиса понеже ги разбира нещата.нови [re: MilaO6]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 17:31



Има разни неща. Нямам усъвременени снимки.



Тема Re: Тинови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 18:39



Интериорен дизайн се учи много, сериозно и задълбочено, както и всяка друга специалност. Моята е друга. Туй, че съм попрочела туй-онуй, поназнайвам едно друго и разбирам от рисуване, не ме прави дизайнер. Пак съм си чист аматьор, който може да изкаже мнение от обща култура, да даде някой и друг съвет, но не и да проектира и изпълнява интериори за пари. Изхвърля ли се така, отивам право в кюпа на пишманмайсторите.


Ако не ме домързи да запиша ново образование на дърти години и да си го завърша, може.

Един дизайнер по вътрешен интериор се отказа да ме обслужи щото му казах, че си падам по минималистичния скандинавски стил.

Всичките му клиенти с пари искат мутробарок.


Муахахаха! А ти, бедна ми църковна мишко, се надяваш да минеш тънко с твоя изчистен скромен вкус.
Заобикаляй ги такива оядени, дето бръчкат нос пред по-малки, съответно по-евтини поръчки, щото станали 2 метра високи кат си седнат на портфейла. Пък може и други основни стилове в интериорния дизайн да не ги може човекът. Като сей специализирал веднъж в мутробароковото...

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор laure16O672 ()
Публикувано21.11.22 18:40



Така е, Гърки. Болницата е преди всичко търговец.
Във френско е още по-зле, по болничните паркинги. А на летището в Люксембург да не ти говоря.
20 евра за някакви минутки.

Редактирано от laure16O672 на 21.11.22 18:45.



Тема Re: Може линови [re: laure16O672]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:07



На софийското летище за 15 -тина минути ми взеха 4 лева.
В търговските центрове за толкова време е безплатно. До 4 чАса ако си на кино прожекция.
В болниците е безумие.



Тема Re: Може линови [re: laure16O672]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 19:17



Може болничните паркинги умишлено да ги правят платени, за да не се задържа излишно народът. Все пак, обичайно са в застроена градска среда, няма много пространство за огромни паркинги, а през болницата денонощно се извървяват пълчища народ - пациенти, придружители и посетители. Че апе на джоба, апе, ама поне има къде да си паркираш колата, ако водиш болен. Защото на нас ни се е случвало пред 1-2 софийски болници, ИСУЛ, например, да няма кьораво паркомясто за пациенти и върти като идиот по съседните тесни улички, докато намериш къде да се паркираш. После - куцук-муцук превита на две до болницата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Може линови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.11.22 19:18



ти кажи каква я свърши с болницата, всичко наред ли е или си още там и ти точат ножа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT


Тема Така денови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:32



дерзая сама и се допитвам до такива като теб.



В Гърция добре се справих. Направих егати етажния апартамент.
Тогава купувах тонове списания за интериорен дизайн.
Беше ми първото. Уникално се получи и го продадох много на сметка.

После в България ми беше по-лесно. Знаех какво искам, как да го направя. Случих и на майстори. Винаги от втория път. Първите задължително оакваха нещата и ги гонех. После плачех на рамото на разни хора и ми довеждаха читава бригада.
Все пак мъжът ми е у дома само три месеца в годината. Аз се оправям с всичко.
Сега за сефте го пуснах сам да си закара колата в сервиза след като съм уговорила всичко което трябва да се направи. И пак на мен звънят щото имали проблем.
Научете английски и се оправяйте с гръка. Не ме занимавайте. Аз съм в Пловдив.

Хайде Лека Нощ.
Изкъпах се. Приготвих си багажа за утре под ножа.
До скоро.



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:33



Утре сутринта.



Тема Re: Може линови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано21.11.22 19:42



Така е в Пловдив около болницата на Енчевите. Кошмар ако водиш дете със счупен крак. Отделно, че самата болница е лабиринт и много трудно се минава с инвалидна количка. И нямат обслужващ персонал.

Аз съм лежала с месеци в атински болници. Навсякъде като трябва да ходиш на изследвания, идва санитар и те взима с инвалидна количка и закарва до съответна лаборатория или ЯМР или скенер, каквото там е предназначено. Отделно, че има безплатни паркинги към всяка болница.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.