Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 02.07.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Евровизия  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 18:38



Явно в Бг още не са на ясно какво е точно Eurovision song contest!
И това всъщност е много жалко, защото със сигурност може да се кажер
че това е най-големият европейски форум за съвременна музика.
По-възрастните ще си спомнят за конкурса на ОИРТ - жалък опит да се конкурира музикалния фестивал на Евровизия. Малцина обаче знаеха,
че много СОЦ държави вземаха участие в европейския фестивал
и най-важното - представяха се добре и дори печелеха.
Печелеха - какво?
Престиж и приемственост преди всичко!!!
Говориме си, тупаме се в гърдите за магията на българските гласове.
Къде са, кои са?
Миналата година някакви нещастници се подрускваха неадекватно
в ритъма на недоносена балада.
Тази година песничката си я бива, но риска от кичарско сценично представяне е огроменр (имайки предвид клипа представящ песента)
БТ, ако страдате от липса на специалисти в областта,
добре ще бъде да прибегнете до услугата на консултанти от чужбина!
Що се отнася до музикалния фестивал на Евровизия
това е дългогодишна практика - взаимстване на изпълнители, композитери, стилисти, организатори.
Друго много важно условие за добро класиране е промоцията на песента
или с други думи Мариана трябва да си скъса дупето от обиколки в максимален брой европейски страни и най-вече ДА ПЕЕ НА ЖИВО!!!
Това от мен
УСПЕХ НА БЪЛГАРИЯ!

18.05.2006 - ПОЛУФИНАЛ
20.05.2006 - ФИНАЛ

УСПЕХ МАРИАНА!!!
__________________________

Хайде бре
бугари у чужбина
стига сте си стискАли еврата
ами снесете нещо да влезем поне на финал, баси
въпрос на престиж е!!!



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Автор EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOCМодератор (Адмирал)
Публикувано29.03.06 10:37



Това не беше ли от Днес.бг ? :)



Тема Re: Евровизиянови [re: EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOC]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 17:49



Е???



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Автор EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOCМодератор (Адмирал)
Публикувано29.03.06 22:07



Питам само де





Тема Re: Евровизиянови [re: EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOC]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 01:35



Нема лошо, питай си
Бре у бг-то не е ли време да се съвземете, а?


питам само



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
Автор EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOCМодератор (Адмирал)
Публикувано02.04.06 21:52



в смисъл ?



Тема Re: Евровизиянови [re: EДУAPД ДЖEЙMC OЛMOC]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 18:33



абе Гери отстрани много лесно изглежда всичко ама ти знаеш ли колко струва едно такова явяване на евровизия за един изпълнител ????Ами трябва да се плати на композитор да ти напише песента ,на текстописец и на аранжьор - това ще ти излезе около 1000 лева в най- евтиния вариант - после тази песен трябва да я запишеш в студио- това са още кинти - след това трябвада платиш на балет ,на музиканти - с които да се явиш - щото никой не го прави без пари - всеки иска да изкара някой лев - сложи сценичните костюми на балета ,на певицата - обувки ,грим при професоналист ,хпическа - и сметни колко излиза на един изпълнител явяването на евровизия - и как се изкарват тези пари от музика в БГ ,че да ги дадеш за един такъв конкурс от който нищо няма да спечелиш- просто пари дадени на вятъра !Така че браво на тези ентусиасти ,които въпреки всичко с цената на много лишения се явяват - защото без тези идеалисти съвсем сме заникъде !!!!Така че евала им правя на всички ,защото и аз искамда се явя ама не ми се харчат излишни пари за глупости !Защото много е лесно да се критикува отстрани ,но само тези които се явявят знаят колко им струва това представяне !Така че им се покланям до земи !



Тема и Марианчетонови [re: Гepи]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано20.04.06 20:39



..бих я минал.
нищо, че не е шоколадова като Кондолиза Райс.

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: и Марианчетонови [re: spider4o™]  
Автор 1O7OМодератор (AV16)
Публикувано21.04.06 10:58



хахаха бате :)
стига с тази Курделиза бе :)

това, че ме нарече лицемер ще го запомня


Тема Re: и Марианчетонови [re: 1O7O]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано21.04.06 11:38



аз докато не я видя наживо как прави секс май няма да мирясам
дано Първанов я изнасили

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: и Марианчетонови [re: spider4o™]  
Автор 1O7OМодератор (AV16)
Публикувано21.04.06 12:37



може и павел чернев ! после ще се окаже шофьора на един от хеликоптерите !

това, че ме нарече лицемер ще го запомня


Тема Re: и Марианчетонови [re: 1O7O]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано21.04.06 12:54



кур за Павел Чернев :)
кур за Атака :)

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: и Марианчетонови [re: spider4o™]  
Автор 1O7OМодератор (AV16)
Публикувано21.04.06 15:50



хехехе,
чете ли на ефр праз комиксите в телевизия/политика ?

това, че ме нарече лицемер ще го запомня


Тема Re: Евровизиянови [re: пeвицa]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 16:17



Бре певице, отваряш ме за неща, които са ми ясни, повече от колкото можеш да си представиш :-)
Миналата година, безславното представяне на Белорусия струваше на държавата
7 милиона евро!
безславно и скъпо, защото ТЪП гръцки бизнесмен лансира с парите си
некадърната си съпруга!
Там е работата, че може с много по-малки средства, но с вкус да се постигнат добри резултати.
Песента на Марияна е хубава, лесно запомняща се, има качествата да стане хит. От там нататък всичко зависи от промото.
Колкото за това, че от конкурса на се печели нищо - в грешка си!
Ако в Бг все още не е придобил популярност, в Европа са фанатизирани на темата Евровижън сонг контест.

УСПЕХ МАРИАНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
Автор Бaлиro ()
Публикувано22.04.06 18:26



Амa много скъпо излиза пеенето,малеее........



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
АвторSlavka (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 18:43



Гери,
нещо мога да свържа патриотичните ти изблици с бре-кането. Македонка ли си, сръбкиня, или просто така...
Като апелираш към тези, "у BG-то", защо не се уточниш ти у дека си.
Ако си у чужбината, защо се делиш от тези, дето си стискат еврАта...
Дето има една приказка за сламката и гредата, дай малко личен пример, де...



Тема Re: Евровизиянови [re: Slavka]  
Автор Бaлиro ()
Публикувано22.04.06 19:32



Леле Slavka ,люта чушка си!



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 19:41



да де а сега кажи какво спечелиха тези където се явиха - като толкова се печели ?????по- скоро са се набутали - дано да са имали спонсор - но не всички са имали спонсор така че - питай ги какво са спечелили ????
Отстрани всичко изглежда много лесно - ама никой не дава пари за музика - виж за чалга простотии - и спонсори се намират - абе не ми се говори - що то всички иска т качество ама качеството струва пари- най- малкото за да отидеш на уроци по музика- няма да казвам кдлко струва да се научиш да пееш - за да можеш да пееш на живо - щото на плейбек може всеки - всичко е пари - не е само тра- ла ла- и накрая като нямаш пари - си пееш вкъщи или като Марианчето в пиано бара- а разни фолк - курви друсат меса и в тази помия се изливат маса пари за клипове и ала - бала- последния клип на Каризма - струвал 20 000 евро- е ако нямаш спонсор ще можеш ли да направиш такъв клип?А как да накараш някой да даде тия пари за клип ако не си известен ?????да си продадеш апартамента за да направиш клип ли - от който нищо не печелиш - ичобщо не си навътре в нещата като ми пишеш такива фантасмагории



Тема По-важно енови [re: пeвицa]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 21:24



да се чуе, че Гери е много вътрешна в Евровизията, музикалните състезания и телевизионните неща по принцип. Гери държи за България, ама България нищо не прави по въпроса. Докога може да продължи една подобна едностранчива любов, докога?



Тема Re: Евровизиянови [re: пeвицa]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 19:33



бла бла бла ... смешки - изобщо не ми се коментира :-)



УСПЕХ МАРИАНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: Slavka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 19:43



Славче,
бре-кане, ре-кане, както ти хареса, ма нито е македонско(такава държава НЕМА), нито сръбско.
Не апелирам към тези в Бг-то, щото те нямат право да гласуват за себе си.
Апелирам към тези дето като са си занесли дупетата у чужбинско са се отрекли от всичко българско.
Личен пример?
Колкото и смешно и наивно да прозвучи съм си програмирала от бюджета стотина еврудакия за гласуване. Ще ми се Марианчето да го видя на финал.
Ще ми се да чуя 2 свестни приказки и за нашето представяне. Яд ме е, че румънците примерно са много по-напред от нас с материала ....



Тема Znachiнови [re: Гepи]  
АвторSlavka (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 05:28



не само е скъпо да се пее, ами и да се гласува... Че то малко на търг намирисва това евро-надпяване...
И кой печели от цялата работа? Ти, Гери, какво ще спечелиш ако Марияна спечели - краткотрайна радост може би. България какво ще спечели ако Марияна спечели - същото каквото и ти, а може и по-малко. Да не би някой да обърне внимание на българската естрада оттук нататък заради едната награда?
Марияна може да спечели кратка слава и някое евро, ама каква е вероятността - малка...
Само Евровизията ще се облажи май-май.
Виж, ако вместо да си даваш стоте евро за гласуване ги дадеш директно на Марияна, пък ако и другите българи с еврата направят същото -
цялата България печели и Евровизията пие студена вода.
Защото:
1. Хем на Марияна няма да й пука толкова дали ще й дадат награда или не и ще си пее от сърце,
2. Хем България ще доживее да види българска солидарност,
3. Хем българите ще се радват, че са изработили системата вместо системата тях

А?



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 10:25



то всички ни е яд ама аз ти обясних как стоят нещата - така че няма какво да лаеш по хората ,които дават от собствения си джоб ,за да се явят на тоя конкурс и да има такъв конкурс и в България- защото ти би ли похарчила 5000 лева ,за да се явиш - не нали !!!Пъво помисли преди да пишеш глупости !Аз пак казвам ,че се възхищавам на тези ,които въпреки ,че няма далавера се явяват !



Тема Re: и Марианчетонови [re: 1O7O]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано24.04.06 18:29



маняшки.
ако намериш и следващи броеве, сигнализирай :)

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: Znachiнови [re: Slavka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 22:10



Славче,
има някаква логика в това, което си писала, НО
по същата логика запалянковците, които ходят по стадионите
да гледат любимия отбор (с надеждата за победа разбира се :-))
е по-добре да си дадат десетачката направо на любимия футболист :-)
Какво е живота? Не е ли комплект от моментни радости?
Нима не е радост да се класираме добре на един музикален конкурс?
Нима не се чувствахме добре, когато през 94 българия се спрягаше във всяка точка на планетата?
Това е още един шанс да се чуе името на страната ни ... в положителен аспект.
И тъй като всичко зависи от нас - нека го направим - всеки според възможностите си!

УСПЕХ МАРИАНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: пeвицa]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 22:17



Бре ЗЛОБО,
прочети ми постингите по-внимателно и вникни дали ЛАЯ по някого ИЗОБЩО!
Нама какво да ми обясняваш, защото хич не си наясно (апропо "певица" на бутилка вотка със стаж на хористка я знае само майка и)!
Хубаво е, че им се възхищаваш, но няма смисъл да пишеш простотии след като не ти стига айкюто да схванеш какво се пише всъщност!!!


УСПЕХ МАРИАНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 23:51



твойте постинги са пълни със злоба - а отностно хора- никога не съм пяла в хор -така че ми дреме на оная работа кви ги дрънкаш- но наистина не разбираш за какво става дума -за съжаление си мнооооооооооооооого далече от тази професия ,та да правиш изказвания по темата - опитах се човешки да ти обясня ,ама ти си знаеш товето - много ти здраве - някъде прочетох ,че Марина бил на път да се откаже от участие ,защото нямало спонсори- така че ..............потвърждават се думите ми ...................за съжаление работя в чужбина - знам как се изкарват пари от музика и колко е трудно да ги дадеш за участие в един такъв конкурс- вместо да си направиш рамонт на апартамента например - аз съм озбрала ремонта - признавам - не мога да харча пари за такива изяви - това е - и повечето колеги мислят като мен- за съжаление



Тема Re: Znachiнови [re: Гepи]  
АвторSlavka (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 06:42



Гери,
не съм съгласна с оприличаването на българските певци от днешно време с националния отбор по футбол от годините, когато "още имаше пари". Рискът при едните и другите е направо несъпоставим.
Първо, не вярвам Мариана да е видяла много държавни бюджетни средства . За разлика от футболния отбор, нали?
Второ, ако Мариана не спечели от конкурса популярност, договор или пари, тя губи всичките средства, които иначе е можела да употреби за професионално израстване. При отбора това или-или го нямаше.
Трето, във футбола се броят головете и се вижда кой печели и кой губи. Ако съдията свири неправилно - също се вижда. А в Евровизията, както излиза, победата зависи от това, на кой състезател сънародниците са с по-широки пръсти
И четвърто имаше, но го забравих...
Както и да е, като ти е кеф, дай си стотачката на Евровизията, аз не бих....



Тема Re: Евровизиянови [re: пeвицa]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 15:46



А бре слънце,
алкохола съвсем ти е вбозил мозъка :-)
гладна кокошка просо сънува
Всичко обръщаш в "ремонт на апартамент"
Купи си го първо па после му бери гайлето на ремонта
Ти си у чужбина, колкото аз у Каспичан.

Дерзай моме - съюза е с теб

хахахахахахахаа



Тема Re: Znachiнови [re: Slavka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 15:49



Славче,
явно евровижънски лаф нема да стане
щот всичко обръщате в стотинки
идеята ми беше съвсем различна
хайде със здраве
ще се върна когато българите понатрупат стаж
и стигнат поне албанците баси :-)

целувки

УСПЕХ МАРИАНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 16:30



Гери Герииииииииии интересно дали щеше да ЗНАЕШ ЗА СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА МАРИАНА АКО НЕ СЕ БЕШЕ ЯВИЛА НА еВРОВИЗИЯ нямаше и да подозираш че съществува -
много обичам такива умници като тебе - айде остани си със здраве че много се изложи с глупостите си - кой ,колко ,къде и как не му е мястото да се обсъжда тук- намесих се ,за да си дадат такива като теб ,искащи всоко ниво колко струва едно съвсем неангажиращо участие в този конкурс - много музиканти работят в чужбина ,но малко са тези ,които ще отделят от парите изкарани там за да участват на такива конкурси ,обясних защо - а има много добри певци навън - вялвай ми и те наистина представят България макар и не толкова мащабно - но все пак и правят някаква реклама



Тема Re: Евровизиянови [re: пeвицa]  
Авторoriental (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 16:52



Момичета какво сте седнали да се обяснявате с някаква дето уж е за българите пък прави изявления от рода на- ще се върна когато българите понатрупат стаж
и стигнат поне албанците баси :-) ??????????????????????
Не осъзнавате ли че каквото и да и кажете е безсмислено ?
А като е толкоз ларж да спонсорира някоя певица - ама и тя си брои стотинките - какво сте седнали да и разяснявате нещата от живота - ясно като бял ден е че това е някаква тийн ейджърка дето хал хабер си няма!



Тема Re: Znachiнови [re: Гepи]  
АвторSlavka (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 06:45



Гери,
не става въпрос за стотинките като лицева стойност, а като мерило.
Пълно е в света с разни раздавачи на награди от сорта "мъж на годината", "фирма на годината" и прочее. Колкото по-скъпа заявката за участие, толкова по-престижна наградата. И явно, че все се намират комплексари да плащат защото все нови и нови титли никнат.
Евровизионната награда и тя намирисва да е от този сорт. Защо ще плаща Белорусия 4 млн? Ще си помисли света, че им е скочило жизненото равнище ли? Какво като минем албанците, ей така, за фасон....
А стига, бе, пълни глупости са това...
Кажи ми кой световно известен певец е започнал кариера с класиране в Евровизионното състезаниел
Или, кажи ми името на певеца (певицата), който спечели наградата миналата година. По памет, без да търсиш в Интернета. Кога си го чула или видяла напоследък да пее? Може ли да изтананикаш най-новата му (й) песничка?



Тема Re: Znachiнови [re: Slavka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 14:17



Каква съм само - не си удържам обещанията :-(
По същество:
Селин Дион - до Евровизията си я знаеха само в Канада
АББА - `73 Ватерлото излезе именно от там - в Бг взеха връх 74 - 75г
Нана Мусхури - жената, която е на 5 място в света по продажба на плочи, касети, дискове и какво то се сетиш
Вики Леандрос - оставиле история в музиката, продуцирала на десетина езика
Клиф Ричард, Джони Логан, Кяра и десетки други, които станаха популярни и направиха кариера в Европа благодарение на Конкурса на Евровизия.
Не ми трябва да се ровя в нета за инфо. Аз съм Евровизион зонг контест фен от повече от десетина години, което от една страна е нищо в сравнение с 50-годишната му история, но от друга имам някакъв поглед на нещата. Преди 4-5 години писах в клюкарника запитване, дали случайно някой не знае, защо Бг никога не е вземала участие в конкурса? Естествено - отговор не беше в състояние да ми даде никой (въпреки, че имаше в клюкарския актив кадри на държавната телевизия. С огромна радост посрещнах дебюта на Бг на Евровизията и с огромно разочарование изпратих блудкавото Каффе. Сравнявах дебютите на Албания, Молдова, а и тази година на Армения и се питам - Защо бе мамка му??? Къде се прословутите ни български гласове??? И защото все ми говорите за пари - искате да ми кажете, че някоя от тези 3 страни е в по-добро икономическо състояние от Бг???
НЕ Е ВЪПРОС САМО НА ПАРИ! По европейските канали показаха финала на Бг за избор на песен и коментара беше само и изключително свързан с кича и бездарието на финалистите! Жалко, много жалко ......

ще спомена само последните 2 победителки -
2004 - Руслана! Нима не и помогна победата в кариерата? Кой я знаеше преди това? Домакинството също донесе пари на Украйна (нали в крайна сметка до там довеждате нещата)
2005 - Папаризу! Е тука е безсмислено да пиша каквото и да било, защото Папаризу в Европа НЕ БЕШЕ ИЗВЕСТНА (единствено в Швеция и в България!)
И това е пълен куриоз, защото до явяването и през 2001 като Антик, родната и Гърция нямаше хабер за съществуването и :-) Последния диск да ти го пратя, а? :-)



Тема Re: Znachiнови [re: Slavka]  
Автор O мaй raд! ()
Публикувано29.04.06 14:20



Кажи ми кой световно известен певец е започнал кариера с класиране в Евровизионното състезаниел


ABBA,Kenny Logan,Katarina and The Waves



Тема Re: Znachiнови [re: Гepи]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 14:42



мисля че ти обясних колко струва на едни певец явяването на евровизия и че погледнато отстрани ние не смятаме че си струва да вложим собствени средства в тази конкурс- ако има спонсори - да-ама не се намират лесно - намират се за чалга и за рап - това е - а иначе има много български гласове навън - вярвай ми - това че не са известни- не значи че ги няма - просто не ни се харчат пари за участие в такива конкурси защото трудно ги изкарваме - без пари никой няма да ти напише песен - никой няма да ти я аранжира ,и не можеш да я запишеш както трябва без пари - естествено че ще става думаза пари - ти гледаш като фен - аз ти казвам отвътре в тази професия как стоят нещата !да не говорим за танцьори ,хореография ,сценични костюми- как става това без пари бе ГЕРИ - толкова ли си наивна ???????



Тема Re: Znachiнови [re: O мaй raд!]  
АвторSlavka (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 17:41



Гаш ще е по-точно
Пет за 50 години... Това са 10 процента шанс за тези, които вземат наградата.
Като го умножиш по шанса да се вземе наградата, ще получиш едно безкрайно малко число представляващо вероятността даден участник да стане световно известен чрез участие в Евровизионния конкурс.



Тема Re: Znachiнови [re: Гepи]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 17:49



Гери,
извинявай, явно подцених познанията ти
Само колкото да върви приказката, кажи ми от какво значение е националността на участниците. Защо когато певец от Армения например се представи добре, Арменците трябва да ликуват а останалите да се хапят отзад?
Ако един талант е успял да пробие, не е ли това радост за света като цяло?



Тема Re: Znachiнови [re: Cлaвka]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 18:58



и аз съм си задавала този въпрос за певческите конкурси- може ли да се каже че те са състезание - това не е спорт - не може да кажеш - този глас е най- хубавия - тази песен е най- добрата - защото на всеки човек се харесват различни жанрове и звуци и точно това е хубавото на изкуството ,че има разнообразие - тук няма някакакви норми и правила - - както в спорта - изобщо винаги съм се питала защо се правят такива състезания като оценката е твърде субективна в изкуството ...



Тема Re: Znachiнови [re: пeвицa]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 20:43



По моето скромно мнение – тези конкурси са просто една от телевизионните манджи с типичните съставки – реклами и забавление (или пълнеж, но никога – изкуство). Рекламните бюджети на някои корпорации са далеч над Белоруската саможертва от 4 млн.
Та като стане въпрос за участие на страни, в които няма такива корпорации, идват ми на ума някои нашенски приказки като "Барабар Петко с мъжете" и "На гол корем чифте пищови"...
Като пък се заговори и за национален престиж, жално ми става




Тема Re: Znachiнови [re: Cлaвka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 21:39



Славче, радвам се, че поне с теб успяхме да завържем някакъв разговор по темата. Очаквах да се включат и момичетата от Германия, които също бяха пускали коментари по темата преди няколко години в клюкарника.
Нейсе, това не е клюкарника и посещаемостта е много по-ограничено (от към потребители, не от към качеството им).
Та в Бг миналата година от 100 запитани (на възраст между 14 и 65г)само 8 отговориха, че са гледали конкурса. Изводите са ясни - при липса на интерес не може да има амбиция. Все още не е асимилиран смисъла на този конкурс. А смисъл ИМА. За това и има правила - точно както в спорта.
Не разбирам защо трябва да се прави разграничение между тези неща. И в двете трябва ТАЛАНТ и ТРУД.
Изкуство? Че кой прави изкуство през последните 15-20 години. Има ... наистина има някакви последни мохикани, самотни в творчеството си ...
Кой го е грижа? Комерсиалното е на власт.
А ти ако искаш вслушай се в песничките на евровизията - сигурна съм че ще откриеш и бисери в тинята.
А всъщност на Бг би и се отразило добре едно добро класиране ... все пак :-)



Тема Re: Znachiнови [re: Cлaвka]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 22:51



хе хе сори,
сега видях кой коментар е бил отправен към мен
Ами националността няма особено значение (това го доказва и историята на конкурса - канадка за франция, гъркиня за люксембург, латвийки за швейцария, един мургавичък не си спомням националността му в дует с естонец за естония.
има значение само и единствено цвета на флагчето на представителя.
И обикновено точно това се получава - ликуват страните влезли в десятката и останалите си хапят дупетата и се питат къде сгрешихме ...

Този конкурс е И политика. На конкурса през 2003г въпреки доброто си представяне Великобритания завърши с 0 точки! Никой не гласува за тях като протест против външната политика на страната в персийския залив.

Е, през есента на Евроджуниора Малкия дебеланчо от Англия показа такива способности, които изкупиха вината на острова :-)

Да бре, как не се сетих и за това?!
Как сме с талантливите дечица?
Няма ли да пратим представител на Детския юровижън?



Тема Какъвнови [re: Гepи]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 08:51



е смисълът според теб, Гери?
Тук сигурно му е мястото да си призная, че не съм гледала нито едно от въпросните Евровизионни състезания. Всъщност, почти не гледам телевизия, спортни предавания - изобщо. Е, имам едно любимо предаване, но тази събота е малко тъпичко, и затова съм онлайн.
Питам те защото много ми е любопитно какво те е направило такъв върл фен на музикалното мероприятие



Тема Re: Тъй си е...нови [re: Slavka]  
Автор O мaй raд! ()
Публикувано30.04.06 13:16



...но кога ще можеш да събереш толкова публика за да те чуе?



Тема Re: Евровизиянови [re: Гepи]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 19:49



Незнам...имам чувството, че всяка година всичко по въпроса ще е съпроводено със скандал



Тема Re: Какъвнови [re: Cлaвka]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 22:00



Освен шоуто, което предлага самият конкурс, атмосферата е като на олимпийски игри. Страните с месеци преди това подготвят представянето си. Куп турнета, които ти дават възможност да се запознаеш по-отблизо с участниците. А в страната домакин седмица преди конкурса започва купона. За представителя на всяка държава се определя терен за промоционално парти. Все пак това е представяне пред 600 милионна публика (според машинките на AGB). Нито един музикален форум не е в състояние да осигури по-голяма зрелищност. Това може да се сравнява единствено с Олимпиада.
На мен лично любимият момент е гласуването. След като с месеци съм наблюдавала как върви класирането на харесваните от мен песни в нета, очаквам да се класират добре и на телевотинга. А ето сега имам и причина да вдигна и байряк, защото виждаш ли, фен-фен, ама друго си е да имаш и "свой" представител. Има и куп други неща, които ме престрастиха, но ще стане много лично, за това ще ги заобиколя :-)
Това, че не гледаш телевизия е нож с две остриета. От една страна имаш времето да се занимаваш с куп полезни и смислени неща, но от друга все пак от време на време излъчват и нещо ценно. А колкото до информацията мисля, че един вестник не е способен да предаде толкова пълноценно едно събитие, колкото и добър да е списвача му.

УСПЕХ МАРИЯНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: пpяkop]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 22:07



Тази година мисля, че изборът беше "чист".
Марияна наистина беше най-доброто.

Но дори и да е имало нещо, то си е в програмата - има скандал, има реклама.

Тази година скандала май е около Азис - ту би ор нот ту би :-)
Поне това се спряга в юровижънските форуми.



Тема Re: Тъй си е...нови [re: O мaй raд!]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 23:01



Верно, но когато стане дума за пари и то от порядъка на милиони, трябва да се говори и за възвръщаемост. Да речем, как се възвръщат 4 милиона. С ниската популярност на Евровизионния конкурс в България, колко диска може да продаде Мариана в родината? Българският пазар по начало е малък, а световен пазар за българска музика /както например за гръцка, италианска и испанска музика/ няма.



Тема Пакнови [re: Gery]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 23:17



се връщам на твоята стотачка
Да вземем например нашите състезатели по фигурно пързаляне. По времето, когато руснаците обираха всичките титли, изглеждаше много безнадеждно "нашите да направят нещо". Представям си обаче, че е имало ентустиасти, драпали са усърдно и в крайна сметка - пробиха. Сега вече и спонсори ще се намерят, но в началото най-вероятно е било с много неплатен труд, дарения и изобретателност.
По същия начин с пеенето. Казваш, че нашите изпълнители са били далеч под световното ниво, че им трябват може би консултанти отвън да ги светнат. Може би наши деца трябва да отидат да учат навън тънкостите на занаята. Обаче на този етап рискът е голям и спонсори няма. Та тук ми се струва й е мястото на твоята стотачка. Сигурно не си сама в твоя ентусиазъм, а и познания имаш. Остава да основеш една фондация за подготовка за участие в Евровизионния конкурс



Тема Re: Пакнови [re: Cлaвka]  
Авторпeвицa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 08:57



ами факта че все пак има участници от българска страна - говори едно- че има ентусиасти- на които аз им свалям шапка наистина - защото както вече казах - мислих си да участвам ,но реших че е в крайна сметка безсмислено и само ще загубя личните си спестявания- само като ми казаха колко ще ми струва песента - и желанието ми се изпари яко дим- защото да не се лъжем ,че у нас няма кой да напише качествена песен- то се видя и тази година - та да платя за няква тъпа песен пари ,която ще я изпея един път и ......затова пак повтарям- шапка им свалям на тия ентусиасти които се явяват - пък каквото щат да пишат по форумите- ниско било нивото- то пак да се радват ,че има кой да участва !



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 13:07



Дали наистина беше чист?
Още, когато обявиха песните, които ще се състезават, преди да има, каквото и да било гласуване, вече се знаеше, че Марияна ще спечели. В шоуто на Слави го казаха. Той може и да е всякакъв, но откъде аджеба знаеше, че Мариянчето ще спечели, като това би трябвало да се разбере накрая по резултатите от гласуването на хората. Как Славчо знаеше, че целокупния български народ ще гласува именно за нея?
Всичко е нагласено и то по съвсем друг признак - не по "най-доброто".



Тема Re: Пакнови [re: Cлaвka]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 21:28



Славче,
двойката ни дето взема някакви медали във фигурното май не са чисти българи :-)
И сама доведе нещата до там - ми като си нямаме певци, да си вземем от вън :-)
Разликата тук е, че - какво е ЕВРОВИЗИЯ? Спогодба между европейските държави за телевизионен обмен и сътрудничество! Спогодбата е между държавните телевизии на страните членки. Държавните телевизии от своя страна не разчитат толкова на доходи от реклама, защото са на дотации от държавата. Сонг контеста е една частица от всичко това. Конкурса за представяне на песен за евровизията се провежда САМО и изключително от съответния държавен канал. Става въпрос за престиж. Ако шефовете на тази телевизия не са схванали още за какво става въпрос, най-малкото аз ще съм тази, която ще им отвори очите и ... кесиите. Моята стотачка няма да им я дам на ТЯХ, защото няма да им стигне и за един Дон Периньон в Шератон :-)
Мисля си, че ако феновете в Бг се увеличат и станат по-претенциозни, ония от държавната ще се замислят също по-сериозно по въпроса.

УСПЕХ МАРИЯНА! УСПЕХ БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Евровизиянови [re: ниk]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 21:31



Ник, понякога сигурността в победата идва точно от там, когато видиш, че предлагаш най-доброто. Нещо което прави "клик" дето се казва :-)



Тема Re: Пакнови [re: Gery]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 06:05



Гери,
вчера се хванах та изчетох сума неща за Евровизионния конкурс. Много се изненадах, че четирите най-големи страни не трябва да участват в полуфиналите, а директно отиват на финал. Че това си е чиста дискриминация към останалите участници. Ние нещо да не сме втора ръка...
Нищо олимпийско няма в такъв порядък
Успя да ме навиеш обаче да се пробвам да намеря канал, който излъчва конкурса и ако успея, ще го гледам



Тема Re: Евровизиянови [re: Gery]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 07:55



Може би и миналата година, когато пак Слави каза, че "Каффе" ще спечелят и позна - пак ли беше най-доброто?
Чак пък такъв капацитет да е бат Славчо....



Тема Направи минови [re: Gery]  
АвторCлaвka (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 16:04



впечатление малкият брой на гласовете за певците-финалисти на българските финали - 4700 за Мариана и все по-малко за останалите.
Шепа софиянци може ли да отрази предпочитанията на българската публика по принцип?
Обратната страна пък е, че ако някой певец е решил да се състезава, за да представлява България на конкурса, трябва да се съобрази с това, кой всъщност гласува. И се получава едно окастрено конюнктурно "творчество".
Като капак - добави и преставите на тези, които гласуват, относно какъв е "Европейският музикален вкус" и коя от състезаващите се песни най-пасва на този предполагаем вкус...



Тема Re: Пакнови [re: Cлaвka]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 18:16



Славче, не бързай, правилата с полуфинали и финали влязоха в сила преди 3 години. Това стана, защото почти всички европейски страни заявиха участие в конкурса и както разбираш е невъзможно да се прослушат 36-37 държави за една вечер и да се гласува в същото време - 5-6 часа няма да стигнат!
За това решиха първите 14 страни да отиват направо на финал, а останалите да минат първо през полуфинал, от който, от 20 и кусур държави десетте първи отиват на финал. Като на финала имат право да гласуват всички страни участнички. От тази година регламента пак се променя. Само първите 10 ще отидат на финал другата година.
Така, че не става въпрос дали сме второ качество. Класирахме се зле миналата година - 32 място от 36 държави и за това сме на полуфинал, ПАК. Но ако погледнеш колко от фаворитите като Швеция, Ирландия, Холандия, Исландия са на полуфинала, ще разбереш, че наистина конкурса е чист и няма никакър расизъм.
Все ми се струва, че си някъде навън. Ако не греша, в държавата, където се намираш, държавния канал излъчва конкурса. Дори да си в Сащ, Канада, Австралия, пак ще можеш да го гледаш, защото интересът към този музикален форум е толкова голям, че се излъчва и в теси страни.
Ако имаш сателитна телевизия, Канал1 на БТ, въпреки, че е платен, ще излъчи Евросонгконтеста безплатно (поне така пише в инфото им) .
А ако си в Германия, тия са най-големите запалянковци - в голяма част от големите градове на площад поставят гигантски видеоуолове и си правят купона гледайки конкурса .



Тема Re: Евровизиянови [re: ниk]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 18:31



Чакай сега, миналата година играта беше много мръсна.
Първо Канал 1 отпуска цяла седмица за гласуване (в цивилизования свят отпускат между 15 и 30 МИНУТИ!
Второ, оказа се, голям брой заинтересовани са имали достъп до резултатите, в следствие на което са можели да ги манипулират. Някакъв руснак имал пръст май ...?


Не знам какви игри се играят в Бг-то, но това е изцяло в ущърв на участието ни.
Но докато миналогодишната манипулация на вотинга донесе и съответните резултати, тазгодишният избор, дори и да няма исканите резултати, беше най-добрият от предложеното ...



Тема Re: Направи минови [re: Cлaвka]  
АвторGery (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 18:44



"впечатление малкият брой на гласовете за певците-финалисти на българските финали - 4700 за Мариана и все по-малко за останалите. "

Стана на въпрос за липсата на интерес в Бг към конкурса - от там и качеството е на ниско ниво ...

"Обратната страна пък е, че ако някой певец е решил да се състезава, за да представлява България на конкурса, трябва да се съобрази с това, кой всъщност гласува. И се получава едно окастрено конюнктурно "творчество". "

Гласува европа, по-точно можем да разчитаме предимно на комшиите, но ако представим наистина нещо стойностно, можем да разчитаме и на по-широк кръг гласуващи.

"Като капак - добави и преставите на тези, които гласуват, относно какъв е "Европейският музикален вкус" и коя от състезаващите се песни най-пасва на този предполагаем вкус..."

Истината е, че всяка година вкусовете се менят, но именно това е работата на консултантите - да предвидят (следейки през годината европейските музикални класации) стила, който ще се котира най-много. Тази година примегно е годината на баладата. Ние го отгатнахме, но се оказа доста "стронг" за вкусовете им. Клипа ни е пълна безсмислица - секс, чалга и художествена гимнастика (ужас) нищо общо с централната идея на песента. Лет`с ми край ....



Тема Re: Тъй си е...нови [re: Cлaвka]  
Автор dve_v_edno (непознат )
Публикувано02.05.06 22:40



Ако Мариана се класира добре ще започне да продава в чужбина, даже повече и от българия.А пазар набългарска музика в европа няма,защото няма предлагане.Чалгата не се в българските активи.



Тема брейнови [re: Гepи]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано11.05.06 16:19



тези дни около 20 май са много интересни.
на 17 май е финалът на Шампионската лига, рожденният ден на майка ми, предствянето на доклада на Европейския съюз за състоянието на Република България и ще разберем дали ще влезем в ЕС. на 18 май е полуфиналът за Евровизия, на 20 май е финалът.
на 22 май ще се напия в Лозенец, защото един приятел има рожден ден. всъщност той е син на първият български космонавт след Георги Иванов - бриг. ген. ст. научен сътрудник инж. др. Александър Александър - герой на Република България и СССР.
баси, какви хора позанвам само

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: брейнови [re: spider4o™]  
Автор БOЛbШAЯ ЧEPHAЯ MAШИHAМодератор (ЗИЛ-41047)
Публикувано12.05.06 10:35



Аз на 22ри мисля да си взема почивен ден по домашни причини. И да се наспя веднъж като хората.
Бтв направи ли субс за Ебола синдрома ?

[16:40] <Jair> i am always online, but noone ever needs me :(


Тема Re: брейнови [re: БOЛbШAЯ ЧEPHAЯ MAШИH]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано13.05.06 13:21



ами не..стигнах до 20-тата минута и се отказах, защото нямам време. наближават изпити, а аз само си развявам гъза. пък и от сума ти време съм почнал да правя субтитри за един филм за 11 септември и съм още на половината, та много дини под 1 миница не става.

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.