Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 18.04.24 
Градове
   >> Горна Оряховица
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано20.02.05 03:51



1.как да го еба се сметат на ръка проклетите атаки. Значи от началото на ерата карам на светлия принцип: СоМ-че на противника, увеличавам си с 15% мойте офенс точки и ако моето число е по-голямо сватба. Е да, ама тъпия ангел прави леко по-различни сметки не знам по какъв начин и обикновено е по-оптимистичен от сметките на ръка и затова съвсем не му вярвам. Е да, ама оня ден за тоя в генезиса от 9:39 не ми достигаха 3к офенс да го пробия, ама си казах майната му и го атакувах и успях!
От какво може да се получи това: грешно си смятам офенса(имам предвид като метод, а не като техническа грешка) или оня има некъв кофти бонус, който не се смята в net deffensive points at home?(примерно за яко изкъртена провинция)

2.Как може да се вдигне ефективността на магиите, в смисъл да не ми харчат толкова мана при положение, че съм атакър и всеки уизард за мен е неизползван елит и високо впа хич не ми се ще?
За пример ще спомена, че в момента съм с 12% гилдии, 1 впа, 35% ченълинг и за да успея да си кастна Майнд Фокус и Таун Уоч от 100% паднах на 80% мана и 16 уизарда дадоха фира понеже всяка магия я фейлнах по веднъж...струва ми се доста несправедливо и ако е такъв демиджа при всеки селф спел еба му мамата....

3.В култовото ми джудже на генезиса преди неколко дена забелязах
Рунес продуцед: 1000 (примерно)
Рунес декейед: 950
Рунес: +50
Как може да им се намали гниенето на тия чудесии?
Аре мерси за отговорите.




Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Jair]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано20.02.05 10:50



1. аз си цъкам с ангела и немам проблеми..
2. тука има много рандомнес... все пак селф спеловете са по-успешни, когато имаш по-висок процент гилдии... не се влиаят от ВПА
3. като имаш по-малко руни в запас (не Уейн Руни), тогава ше ти гният по-малко..

проблем?



Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Viper X]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано20.02.05 14:59



1.абе ти ми кажи на ръка как да си ги смятам, за по-голяма сигурност
немам му доверие на тоя ангел и това си е!

2.явно ще се играе с 15% гилдии минимум

3. ясно




Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Jair]  
Автор Oxyuranus microlepidotus (Дребнолюспест)
Публикувано20.02.05 21:21



значи щи дам пример как ги смятам аз на джуджето

да речем аз имам
ME в нападение 128%
елити (5/5) - 10000
офенив спецове - 5500
коне 20 К

онзи има 98 355 защитни точки
правя така:
99 (закръглям на горе) /1.15 =86 ми трябват за да го пробия
имам 5500 офенс спецове и за всеки оттях кон. значи 5500*6=33000*1.28=42240
не ми достигат
99 - 42 = 56
56/1.28=44(закръглям на горе)
значи ми трябват 44/6 (ако има коне за всички елити)
и се получава. 7.33. закръглям о на 7.300 елита
значи се получава
(5500+7300)*6*1.28*1.15=113K а ни трябват 99. разлика 14. махам 1000 елита
(5500+6300)*6*1.28*1.15=104K.
получава се малък овърсенд. можеш да смъкнеш с още няколко елита

ПС. в случая с джуджето има и по-лесен начин щото офенс томчките на елита и на спеца са едни и същи
в работата съм си направил таблица на ексел и изчислението става за минута



Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Jair]  
Автор Kirpi4a (Кмета)
Публикувано20.02.05 21:26



1. ангела има по-сбъркано поведение май в Генезис-а но като цяло му вярвал за ВоЛ-а
първо си подбирам таргет с по-голям Нет, ако може и с повече земя, ако пък е с войските вън - къртя мивки.

за да го ползвам правилно първо си вземам слеф ЦБ, селф Сървей, Селф СоМ после земам на таргет-а ЦБ и Сървей - СоМ е опция, СоС тая ера не земам.
и почвам да тунинговам на нюх и да си играя с табовете. После пикая на ангела и атакувам и сватба.

2. Т/М ползвам само за селф и да си земам по някой друго К руни от балъци.
карам с 7-8% гилдии и 9-10% кули - щото все нямам време за тях от войни, дори нямам 1 ВПА щото много земя идва много нещо
- като гледам имам същия успех като твоя без да бера грижа за Маговете.
Абе нали имаш +20 Опс като генерал - какво се оплакваш

3. Пука ми на шапката за гнилите руни - крадни - с 1 ТПА къртиш миФки - фсе има балък с екстра руни с малко крадци.
на мене не ми гният щото ги ползвам



Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Oxyuranus microlepid]  
Автор Kirpi4a (Кмета)
Публикувано20.02.05 21:37



много яко - ще го пробам
бараките не ги ли смяташ ?
1.15 - от генералите ли е или какво ?

на оня не му ли смяташ фортовете, мод. деф. от екстра заплатите, разните там чума, минор дефенз, таун уоч - бая ти е комплексна таблицата...

а на СоМ-а хич не му вярвай - дава големи отклонения и изненадва (не)приятно




Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Kirpi4a]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано20.02.05 23:04



СоМ-а е перфектен тая ера, не говоря за броя единици а за офенс/дифенс точките които показва е точен до милимундата. проверено е - взимахме си сомове със члена един друг. От 42 атаки имам една фейлната поради моя си простотия, едва ли съм имал късмет в останалите :) (тук не броя генезиса, там нямах фейлната)

члена - еми нали точно това показва и тъпия сом, въпроса е че с по-малко точки го пробих, дали няма рандом фактор??




Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Kirpi4a]  
Автор Oxyuranus microlepidotus (Дребнолюспест)
Публикувано21.02.05 16:29



жужи го е обяснил. но и аз да отговоря
като вземеш СОМ. там където пише че има еди колко си нет дифенсив точки. това е точно толкова защита колкото има. отклонение 0.00%

за бараките. твоето ME е сумарно от raw ME (образуван от pay rate и draft) , бараки , спелове (агрешън,фанатизъм) .
така че аз ако имам 127% ME .това включва бонусите от всичко без генералите.
да 1.15 са генералите



Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Jair]  
Автор Oxyuranus microlepidotus (Дребнолюспест)
Публикувано21.02.05 16:32



рандъм фактор има само при фрийковете



Тема Re: Пичове, неколко въпроса за по-отворените от вас:нови [re: Jair]  
АвторGuardian Spirit (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 15:29



1. значи правилно знаеш, че САМО СоМ ти трЕбе ...
моя съвет е да ползваш ангел - просто ти смята всичко и можеш да пратиш дори само 100 точки повече за да пробиеш.
имаш освен генералите и милитъри ефективнес. Нали джиткаш със 150% пей рейт? тва ти дава 5-15% повече в зависимост от расата, времето на което си на 150%. ангела смята МЕто с точност до 3тия знак т.е. умножава по 1,285 а не по 1.28 например.
така че щом си взел СоМ на онзи от 9:39 МДто на пиче е точно т.е. грешката е някъде при теб и виж за моментите описани по-горе

2. ако джиткаш със 120% БЕ може и по-малко гилдии да си обаче ако те надуши един Ъндед с 2-3 ВПА и ти си с 0.нещо-си ще те разкърти от наймеърс! така че гони си 1 ВПа за спокойствие :)

3. освен да си използваш руните навреме, може и да увеличиш кулите = намалено гниене :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.