Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 20.04.24 
Градове
   >> Горна Оряховица
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дилема  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано20.02.05 16:13



дай боже на всеки такива дилеми като моята :)))
значи ето ми го цб-то:

[http://www.utopiatemple.com Angel v1.64 Alpha 1]

Server: WoL/BF (Age 27)
Utopian Date: July 9th, YR6
RL Date: February 20th, 2005 (14:00 GMT)

Ruler Name: The Great Lord Jair
Personality & Race: The General, Elf
Land: 1,516 Acres
Money: 3,993,632gc (49,128gc daily income)
Food: 69,635 bushels
Runes: 74,269 runes
Population: 44,541 citizens (29.38 per Acre)
Peasants: 16,214 (101% Building Efficiency)
Trade Balance: 378,016gc (0% tax rate)
Networth: 199,328 (131.48 per Acre)
Thieves+Wizards+Science Networth: 21,091gc

ME (assuming no spells): 111.8% off. / 119.8% def.
Soldiers: 8,944 (60.1% estimated draft rate)
Rangers: 410 (2,292 offense)
Archers: 12,921 (77,397 defense)
Elf Lords: 2,953 (19,809 offense / 7,075 defense)
War-Horses: 17 (up to 17 additional offense)
Prisoners: 0

Total Modified Offense: 33,083 (21.82 per Acre)
Practical (100% elites): 33,083 (21.82 per Acre)
Total Modified Defense: 95,187 (62.79 per Acre)
Practical (0% elites): 88,112 (58.12 per Acre)

Thieves: 1,555 (1.03 per Acre / 100% Stealth)
Wizards: 1,544 (1.02 per Acre / 99% Mana)

Crystal-Ball on your province will show:
Max. Possible Thieves/Wizards: 4,218 (2.78 / Acre)
Estimated Thieves Number: 1,687 (1.11 per Acre)
Estimated Wizards Number: 633 (0.42 per Acre)

Buildings: 1,301gc to build, 729gc to raze
Away bonus: 81,070gc (12h) / 243,210gc (20h)

значи драфта ще ми стигне 62%, което означава че преди хостайла ще имам около 10000 нетренирани войници(като релийзна и тия 500 офенс спеца). И сега мие голяма мъка как точно да ги разпределя в съотношение: дифенси, елити, крадци

със протекшън и таун уоч ще имам 56дпа, което по начало мисля е достатъчно, т.е. дифендъри не ми трябват много

имам едно тпа, което си е нормално за атакър и с клиър сайт пак бива хавата

ама пък само 13000 елита няма ли да ми дойдат малко множко и то при положение, че вероятно ще воюваме с кралство, чиято най-голяма провинция е по-малка от мен...ама от друга страна пък ще мога да правя масакъри на гадните вайпъровци, които се опитват да ме засипват с мизерии.

поне 10к ще са елитите това е ясно
останалите 3к солджъри как да ги разпределя:
да си засиля тпа-то на 2 - да правя мизерии на техните атакъри бива, а ама пред един истински т/м дали имам 1 или 2 тпа май е все едно

да засиля защитата, ама за какво при положение, че едва ли некой от ония ще ме пробие(требе да ги проверим за суисайдъри), от друга страна сигурно ще ми вкарват метеорчета редовно и май е добре да се презапася със дифенс отсега, още повече че очаквам поне с 300 акра да скоча(ебаси оптимиста а:)

да си бухам всичко на елити, па ако трябва ще оставям вкъщи да пазят

забравих да спомена, че ще имам поне 20% барачки....




Тема Re: Дилеманови [re: Jair]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано20.02.05 20:38



бате, вкарай ги в уизърди :) там е далаверата

иначе 1 тпа с клиърсайт не ти помага особено :) требват ти 15 процента уочтауърс при 100 процента БЕ, за да се спасиш от AW и от Kidnapping.. и ако на крадеца все пак не му пука от загубите, които ще претърпи, пак не е сигурно :)

проблем?



Тема Re: Дилеманови [re: Jair]  
Автор Kirpi4a (Кмета)
Публикувано20.02.05 21:03



според мене дефенза ти куца здраво поне 55 или най-добре 60 ДПА чисто си имай в деф. спецове - не са скъпи за поддръжка и ще можеш да пращаш сички елити навън спокойно
защото
- повечкото елити ще те вкарат в таргет файндър-а - щото ще качиш НПА и ще се пробват на тебе...отвънка за акри :-) - демек НТ-фат - може би е добре да разпределиш 60% елити и 40% оф. спецове...+ коне за всички естествено и да напълниш с малко затворници (като не ги пращаш всичките)

- в война ще ти спукат дупето Т/М от всякакви гадости - т.е. ще те дръпнат назад с дифенса и ако ръчкаш за ланд може да станеш пък ланд фат - добре е да имаш ефтини деф. спецове...

- с 40% офф. спец. намаляваш текущите разходи ООВ и имаш екстра кеш за купуване на ефтино пушечно месо и нови згради.

- лошото е че някой Т/М гадости са особено ефективни към спец. войските... ама с екстра кеш ще попълваш лесно загубите...



Тема Re: Дилеманови [re: Kirpi4a]  
Автор Kirpi4a (Кмета)
Публикувано20.02.05 21:06



между другото в ВоЛ за 3 дена война съм с 550 акра напред - стремял съм се към горната стратегия... почти не ме закачиха... за съжаление нашия крал пак прецака преговоите и на 55.5% за нас пак ще има МП - което е супер гадно и е за втори път тази ера...



Тема Re: Дилеманови [re: Kirpi4a]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано20.02.05 21:26



сменете краля

проблем?



Тема Re: Дилеманови [re: Jair]  
Автор Oxyuranus microlepidotus (Дребнолюспест)
Публикувано20.02.05 21:27



значи ако решим да правим масакъри. то това ще го решим преди войната. и ще го направим на wave в началото на хостайла. тоест ти , сса и флото ще зе изсипете върху некоя фея барон да речем. макар че аз лично съм скептичен относно масакърите. за мен са загуба на време

относно дилемата ти. уизърдите ще ти ги изтрепят като пилци на есен. или елити или повече ТПА. за мен войската си е войска. и не е сигурно колко ще е най-големият им атакър. а да играеш с 2 ТПА или повече. ами те ще те пробиват но евентуалните им загуби ще са повече



Тема Re: Дилеманови [re: Viper X]  
Автор Kirpi4a (Кмета)
Публикувано20.02.05 21:45



малко е деликатно положението - нека се учи младока

има две яки провинции - единиа напъва за крал другия го поддържа - ама са кофти по характер. - яка опозиция на бившия крал.

стария крал е супер дипломат и води кралството много добре много ери ама сега не му се занимава много и май иска да гледа сиир малко - намеси се в 2 войни щото новия малко оплеска нещата (като сега)...

та така...



Тема Re: Дилеманови [re: Jair]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано20.02.05 23:00



вижте как е озаглавена темата пичове, знам че е най-добре 5тпа с 5впа със 60 дпа и 70 опа, ама нема как :)))

Кирпич - цяла ера се мъча да я направя тая елитна войска, няма да тренирам спецове заради тъпия нв само...обърни внимание че съм генерал, малките загуби мисля да ми играят ключова роля във войната :)
Освен това съм елф, така че заплатите не са ми никакъв проблем

Вайпъра - той само простотии знае да дудне :)(това за уизардите)
иначе и аз почвам да се замислям за некой и друг уочтауър, ама ако сложа ще трябва да махна таверните и дракона да си го къткаме два дена :)

Члена - абе май в крайна сметка ще решим проблема по соломоновски - по-висок драфт и това е. всичко освен 3к-4к солджъра заминава в елити, останалото как ще се разпредели междо тифове и дифенс ще видим. ще юрна вайпа да ми вземе СоМ на най-големия им атакър за да се ориентирам
имам време до утре вечер да помисля де, това в което съм на 90% убеден е да не строя банки.




Тема Re: Дилеманови [re: Jair]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано21.02.05 00:39



желая ти късмет .. с наполовина селяни, с райътс и грийд колко време мислиш че ще издържиш?

щото че ще си главна цел на ТМ-ите не се съмнявай ..

проблем?



Тема Re: Дилеманови [re: Viper X]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано21.02.05 01:57



абе ще праскам 15% хоспитали, малко требе да неутрализират ефекта
мислиш ли че и на мен не ми се ще да имам повече уизарди, ще ми се ама не може :)))

аз все се надявам някой друг да си харесат, я бъчера, я фрай :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.