Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За дискриминациятанови  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.04.11 18:03



Докато прочетох 2-3 теми в дир, реших че ако пишещите имаха тежест в цялото развитие на събитията, е по-добре да се помюсулманча




Всички се изявяват като анти- всевъзможни в чуждите държави, които обитават, но когато някой друг се държи зле с тях/вас, тогава щяли да се обаждат в медиите и да съдят полицията за дискриминация.


И превод:

Ако си прекалено тъп за наука, пробвай с религия


Редактирано от Deern на 14.04.11 18:05.



Тема Re: За дискриминациятанови [re: Deern]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.04.11 22:13



е по-добре да се помюсулманча

Аз не виждам някой да те спира.

П.П. Пише се мюсЮлманин.

Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!


Тема Re: За дискриминациятанови [re: Petkana_Divata]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.04.11 22:54



Знаех че това е тю-лю-рю , но чак толкова...



п.п. Мислиш ли че споменатото горе условие е изпълнено?



Тема Re: За дискриминациятанови [re: Deern]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано24.05.11 14:17



Ако имах тежест да изпълня това което смятам за ценно щеше да е съвсем друго.Дори и като емигрант щяха да се отнасят към мен с респект.Ако можеше да стане това което искам нямаше да има търтеи по работните места които живеят на гърба на колегите си,нямаше да има шефове които пестят и се домогват на гърба на работниците си.Нямаше да има това да не ти уважат гаранция или искане към вериги и магазини когато си си в правото си и не ти отдават справедливо.Нямаше да има осрани и пияни по улиците и за всеки щеше да имамясто да бъде брънка във веригата.Ако можех да налея с фуния на хората в главите някой неща и възгледи,щеше да е друго.Да ама аз съм никой и от мен нищо не зависи.Така че в тоя живот се научих на една проста истина.ПРОМЕНИ КОЕТО МОЖЕШ,УБЕДИ СЕ ЧЕ ИМА НЕЩА КОИТО НЕ МОЖЕШ ДА ПРОМЕНИШ,И НАПРАВИ РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ.Трудна доста трудна за изпълнение поговорка,но се старая да бъда прагматик доколкото не се отрязява изцяло и единственно на мой гръб.Но не съм оптимист за масата хора.Овце са.И не мислят самостоятелно ,а живеят и мислят по шаблони.Ако можех да те взема и теб тук,щях да направя на пух и прах илюзиите ти относно чужбината и емиграцията.Но нищо един ден ще узрееш.Когато му дойде времето.Ако...

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: За дискриминациятанови [re: finntroll73]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано24.05.11 17:37



Разбрах как ти искаш да тежиш, но другите правят грешните неща



Единственото, което ме учуди, специално във връзка с вече четените твои постинги беше това:

Нямаше да има това да не ти уважат гаранция или искане към вериги и магазини когато си си в правото си и не ти отдават справедливо.


Тук мога да спомена, че имах гости от България, които бяха купили фотоапарат от една верига магазини, която я има и тук в Германия.

Гостите ми не говореха немски, носеха български касов бон. Аз отидох заедно с тях в магазина, обясних какво се е случило и понеже гостите ми са за ограничено време в Германия и не се знаеше дали продукта въобще ще може да бъде поправен и ако може, не се знаеше за колко време. казаха да си изберат нов модел, защото нямаха същия ( който беше и по-хубав ) и взеха стария, счупен.


А относно емиграция, ако след 15 години имам някаква привлекателна възможност в друга държава, бих. Тогава мога да ти разкажа как е живота ми като чужденка



Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.05.11 17:58



В коя верига магазини не са ти уважили гаранцията или искане, когато си бил в правото ти?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: За дискриминацията [re: Deern]  
Автор skromna35 ()
Публикувано24.05.11 19:51



Моля?



Тема Re: За дискриминацията [re: skromna35]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано24.05.11 20:05



В горния постинг имах предвид една фрапираща история на една клубарка, която в явно нарушение на няколко правила предисвиква злополука и се оплака, че полицаите се държали зле с нея и някои съклубари заговориха да заведе дело за дискриминация.

п.п. Наистина съжалявам за пострадалите в една злополука, но ако трябва да се сложат нещата на кантара, бих изключила тези емоции.



Тема Re: [re: Deern]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.05.11 21:05



Ти откакто взе немски паспорт, himbeer, вече не те лови дискриминацията, а?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано24.05.11 21:13



Всезнаеща като теб може дори мен да ме освети колко и какви паспорти имам, или пък кога съм взела немски такъв



Ако искаш се пробвай да обясниш къде съм родена. Ако се наложи да се пререгистрирам, ще се опитам да ти уредя присъствието при пререгистрацията и ТИ да обясниш че не съм дете от брега на океана ( аз доста съм се забавлявала със случая )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.