Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ммда, явно съдбата иска да поставя още препятствия  
Автор skromna35 ()
Публикувано13.04.11 11:37



http://dnes.dir.bg/news/balgari-rabota-pazar-holandia-8411799?nt=4



Тема Re: Ммда, явно съдбата иска да поставя още препятствия [re: skromna35]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано13.04.11 15:44



Ей, ИТ кадъра, ти така и не се научи да слагаш грамотно линкове:





От 1 юли българите и румънците, както и хората от страни извън ЕС, ще получават разрешителни за работа в Холандия само при „изключителни случаи”, съобщи електронното издание „Еурактив”.
Предложението за това е на социалния министър Хенк Камп и е било подкрепено от холандското правителство, добавя медията, цитирана от "Фокус".

Камп иска работодателите, например в сферата на земеделието и градинарството, да наемат повече безработни с холандско гражданство. Министърът обяснява, че мярката е част от усилията на правителството да накара безработните да приемат предлаганите им работни места.

По думите му, в момента над един милион холандци под 65-годишна възраст са без работа и разчитат на социални помощи.
„Правилата за чуждестранните работници ще станат по-строги. Не знам защо трябва да ги приемаме. Първо безработните в Холандия трябва да си намерят работа”, подчертава министърът.

Работодатели, които настояват, че трябва да наемат българи и румънци, трябва да подадат молба за лиценз в службата по заетостта.
Те трябва да заявят, че не са намерили по-подходящи кандидати в Холандия или в други страни от ЕС.

Към момента ограничения за българи на трудовите си пазари все още прилагат Австрия, Белгия, Германия, Италия, Люксембург, Малта, Холандия, Франция, Ирландия, а от края на 2008 г. и Великобритания.

На 1 май Германия ще отвори трудовия си пазар за гражданите на осем източноевропейски страни, присъединили се към ЕС на 1 май 2004 г.
Най-малко 150 000 работни места ще предложи страната през 2011 г. на служители от Румъния, България и Хърватия, стана ясно през януари. По-голямата част от предлаганите длъжности са за инженери, медици, готвачи и сервитьори.

Миналата година България поиска да отпаднат предсрочно преди края на 2011 г. ограниченията за български работници в десет страни от Европейския съюз. На основание на Лисабонския договор парламентарната шефка Цецка Цачева изпрати писмо до парламентарните председатели на 10-те държави с апел за отмяна на рестрикциите.

През 2011 г., страните членки могат да продължат още максимум с 2 г. ограниченията за достъп до трудовите си пазари, но само ако докажат, че са подложени на сериозни сътресения. Решението за това ще се вземе от Европейската комисия. Едва след 2013 г. рестрикциите отпадат напълно.



----------------------------------------------------------------------------------





Да оставим настрани, че четеш новини на бг, което е необяснимо. Нема начин в Да Недарландс да четеш бг новини........даже да отваряш бг сайтове, шефовете ти ще знаят това......и щта уморят от глоби и проблеми, че в работно време четеш бг сайтове....


Относно рестрикциите, аз това го повтарям от години, ама тъпи бг селяни, не четат новини даже на бг!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема hm [re: skromna35]  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано13.04.11 19:43



Доста темпераментно от страна на холандците ( безсмислено квачене в пресата).

Да не би да не им функционира системата със закони?

Всяка една ЕС държава с някакви ограничения, назначава първо своите граждани и после чужди. Това доколкото знам е било и още е в Холандия. За какво е целия шум?

Ниско, много ниско, да.

by himbeer


Тема Re: [re: skromna35]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.04.11 01:44



Звучи ми логично да се наемат с предимство местни кадри преди да се внесат чужди

Интересна идея за намаляване на безработицата

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: hm [re: himbeеr]  
Автор skromna35 ()
Публикувано15.04.11 22:09



Донякъде е така (евтин популизъм). Но иначе могат да си приложат каквато си искат политика в държавата (все още)...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор skromna35 ()
Публикувано15.04.11 22:11



А, това винаги е било така (за местни срещу nonEU), което обаче не звучи нормално за делене на едните и другите от ЕС...



Тема Re: Ммда, явно съдбата иска да поставя още препятствиянови [re: !Roxana!]  
Автор skromna35 ()
Публикувано15.04.11 22:13



Тая па! А ти как отвяряш и пишеш (ноооооон-стоп) в сума ти клубове без да се те уволнили английските ти шефове, а!???





Тема Re:нови [re: skromna35]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.04.11 22:30



Членството на България в ЕС е просто една формалност. Също като гражданството

Това не ни прави равноправни членове, освен на хартия, така както с получаване на новото гражданство човек не си променя самосъзнанието

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Ммда, явно съдбата иска да поставя още препятствиянови [re: skromna35]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.04.11 15:50



Тая па! А ти как отвяряш и пишеш (ноооооон-стоп) в сума ти клубове без да се те уволнили английските ти шефове, а!???


Защото съм си шеф сама на себе си, а ти не си, доказано!



Имам си три бизнеса, и съм шеф и на трите си бизнеса, яд ли те е!


Същевременно съм работила за маса шефове също, ама и никога не съм си ликвидирала собствения бизнес, и така и не можаха ( и едва ли ще могат някога...) да ми бъдат наистина шефове...имам 15 степени на свобода, и се въртя по интереса си както 200 феса....


Ти обаче не си и не можеш да бъдеш онова, което съм аз, и нема много като мен, хаха




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.04.11 15:52



Членството на България в ЕС е просто една формалност. Също като гражданството Това не ни прави равноправни членове, освен на хартия, така както с получаване на новото гражданство човек не си променя самосъзнанието

Абсолютно съм съгласна.


Нагледах се на простаци в ЕС, обикновено идващи от Източна Европа.....тотална липса на гражданско самосъзнание и тотална липса на отговорност.....


Напълно съм съгласна, че никой не може и не е длъжен да поема безкрайни човешки потоци и грижата за тях, след като правителствата на съответните държави са се провалили да си вършат работата, за която са отлично платени от същите клети граждани....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.