Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да избягаме от работа  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано04.04.11 00:30








by himbeer

Тема Re: Как да избягаме от работанови [re: himbeеr]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано12.05.11 11:50



В болнични,как!Или да напуснем просто

.Пусто от Евреите не можеш да избягаш.Евреите и масоните управляват този свят.Аз бягам от работата с медитация когато работя.Тялом съм там,духом не.Рутината си я върша,но в мислите съм в Азия,Тибет,Китай,на някой тропически остров.Един ден като се пенсионирам в скъпарската Норвегия,мисля ако в бг е още тоя хаос,да отида да живея някъде из Азия или тихия океан да речем.Нова каледония,Бора бора...Но най-важното е да не се оставяме шефовете да завладеят нашите души ,мисли и вътрешното аз.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Как да избягаме от работанови [re: finntroll73]  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано12.05.11 20:25



Звучиш ми като човек, който не е взиман насериозно и все някой се опитва да те завладява

Може така да ми се струва, не те познавам, но от мой опит- никой не се осмелява да убеждава вече утвърдена позиция, ако става въпрос за нещо, което е в разрез с утвърденото.


п.п. Азия с добри доходи е перфектна, но не знам дали е решението

А аз колкото повече допир с местните получавам в чужбина (през ваканциите), толкова съм по-склонна да се преместя вътре в Германия / в друг град, но по моите критерии, не в кой да е.

by himbeer

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.05.11 23:40



Знаеш ли какво се планира? Пенсиониралите се в Норвегия, но живеещи извън нея, да получават пенсия, съобразена със стандарта на живот и покупателната способност в държавата, в която живеят. Тоест плановете на работещите тук да се пенсионират и да живеят като царе с норвежки пенсии в други по-бедни държави, може и да не станат ... ако се приеме това предложение.
Сетих се за теб като го прочетох. Освен да стискаш палци да не стане ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Предвиднови [re: Bиливap]  
Автор Cвинятa_ (Кирчо)
Публикувано13.05.11 14:56



норвежките заплати - трудно ще си живеят в бяла държава като царе с норвежки пенсии





Тема Re: Предвиднови [re: Cвинятa_]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.05.11 02:05



А бе да доживеем да видим да я взема, пък тогава ще му мисля.Определено обаче тук няма да остана.Имаме къщи в бг,апартаменти.Пусто обичам си града и познатите и роднините.Незнам само желания са това.Едва ли ще се чувствувам комфортно за дълъг период от време без българи или България да мога да си отидя.Истината е че за в бг ,горе долу ще стават тези пенсии.Ще стискам палци да не го приемат.Искат норвежкото правителство да го затрият този народ тук.Да му е все по гадно и безпарично.Нали знаете,гладен най лесно се управлява.Когато си на зор,и за къшея се хващаш.Майната им на норвежците.Кухоглави и безчуственни трупове са.Днес пример.9 часа ,норвежец млад около 35 ,пиян рано сутринта,си отваря бира в автобуса-хората пият кафе и отиват на работа.Звъни му телефона,вдига го ,уговаря някакъв да го кара някъде си,при което му казва че бил зле с парите и нямал да му даде за бензин.Разбирам по късно че отивали да купуват нещо на изплащане,а и накрая че и тоя пък е на социална помощ и трябвало и да ходи детето да си види при бившата по късно през деня.Е аджиба,кой ги храни тези пияни търтеи.Ние работещите чужденци.Браво и похвално,че всичко е втечнил,няма пари за гориво на камерата си където щял да го вози,разведен(то това е спортна напревара тук развода,кой повече ще се разведе от другия),и накрая горкото дете,след 20 год копие на баща си.Иначе бащата тежкар,с дънки ,черни цайси,дънково яке и чанта от аптеката с бири вътре в нея.Поне ако ще пие човек да вземе да иде някъде никой да не го гледа.УЖ Е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ ПИЕ В НОРВЕГИЯ ПО УЛИЦИТЕ,СПОРЕД ЗАКОНА.И трябват санкции,ама най-много чужденец някой незнаеш да ги отнесе.Като го описвам тоя,значи слойи поне на 40процента народа им е такъв.Имам сведения официално от АА колко са приблизително хората в Норвегия с проблема алкохолна зависимост.Не можаха да разберат че не стават за пиене и не им понася алкохола.Такива адски разлигавени омазани в повърни лигльовци няма другаде из европа чак дотолкова колкото в Скандинавия.Та ние с болните крака и болните сухожилия,ние носим на гърба си ордите от нежелаещи да работят негри,азиатци,араби и пр...Поне българите които познавам тук работят или учат повечето.Има и издънки,но сме малко.Та това за норгето.Само лъскавата им реклама е.Довеждат правителствата им народа до чашката и нервния срив.В другата крайност са вманиачените атлети.Поздрави

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Предвиднови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.05.11 02:32



Съжалявам че така грубо се изказах за човека пиеш в автобуса,може би съдя неправилно и не трябва.Като го гледах обаче си мислих.Преди време и аз пиех по същото време на деня,макар и криеки се.Но ме хвана жал ,че не знае за АА,че не е достигнал до това през което преминах аз.Хората обаче не обичат да ги наставлява някой.Прищя ми се да му кажа две изречения.Че може би не е късно за него,че има АА,и трябва да си повярва че може да промени нещата,че силата е в него и само той е господаря на себе си.Преди години живота ми беше ад.Както и цигарите ,така и алкохола ги спирах постоянно,и пак ги почвах.Важното е да излезеш от цикъла,от мтрицата и навика.Незнам за себе си знам че едното при мен води към другото,стар навик...и затова не посягам нито към едното,нито към другото.Колко народ умира в страдание,в бавното разлагане на пороците.

Благодаря на близките ми,че ме изтърпяха.И съжалявам за изповедта.Не е за тази тема.Извинявам се на модераторите.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.05.11 21:55



Ами няма смисъл да оставаш, ако не ти харесва

От точно това коалиционно правителство и аз не очаквам нищо добро - само виж кои три партии са в него. Хвани единия, удари другия Спечелиха последните избори само заради особеностите на избирателната система, макар че получиха по-малко гласове от Хьойре и другите партии вдясно. Усетиха, че работата е на косъм и ... може да им е за последно
И аз не разбирам защо при наличието на толкова пари, все няма пари за училище, здравеопазване, пътища, полиция ... но не им се харчат пари от фонда.
В същото време когато системата позволява злоупотреби, много лесно се "заразява" човек като гледа как другите злоупотребяват и сам започва да кривва от пътя. Те затова сега са замислили някакви грандиозни реформи така, че да се запушат колкото може повече "дупки" за изтичане на пари за отглеждане на търтеи, особено вносни. Но ще се изненадам, ако точно това правителство ги въведе - нали те си защитават velferd и точно със СВ в коалицията да режеш социални благинки на хората? Как така - ще се създадат бедняци ... По-добре да се залъгваме, че няма бедност като си отглеждаме търтеи.
Иначе колкото повече те чета, толкова повече се убеждавам, че трябва да смениш квартала/града и хората покрай теб. Щом 40% от тия покрай теб пият ... определено си попаднал в кофти среда. Дали пък ако не попаднеш сред нормални хора, няма да се почувстваш по-добре? Включително и да смениш работата с такава, в която да си попаднеш на мястото без да ставаш кълбо от нерви.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано15.05.11 23:12



Впечатляващ, сериозен постинг, прочетен с удоволствие.



Между другото.....сравнително същата социална картина е и другаде по света. Както и правилото за околната среда, особено когато си имигрант.



Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано20.05.11 09:38



Благодаря за мнението.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано20.05.11 09:56



Да права си за рейеринген(правителството),права си може би за квартала и средата,но като се замисля ,май трябва държавата да се смени.Просто ние българите сме по-чуствителни хора(имам предвид като цяло),докато тези тук чуства не притежават почти.Че те е засегнал,обидил,накърнил или потъпкал...тези неща не съществуват в техните речници.Та относно работата да ти се (похваля) как нашите профсъюзи тук в Норге си свършиха работата.Два месеца ги ръчкам с остен да се заемат сериозно.Така и не доживях до момента да видя насрочена среща на страните в моя конфликт с работодателите които ме тормозят,режат от парите и пришестяват на мои гръб.Отивам във форбюндет и ги питам,аджеба защо никой не ме потърси,моята която се занимава със случая не ми вдига телефона(заключен е за външни позвънявания),а които беше там ми вика...ами ние вика те оправихме.Собственника каза че часовете ти били ок,били оправени,вече не били по- малко.Е защо им викам аз незнам и шефовете ми мълчат като риби и никой ни дума ,ни вопъл,ни стон?А и моята ангажирана със случая и тя не ми се обади и е невъзможно да се свържа с нея.Ами ще и кажа да ти9 се обади.Този разговор беше на 16май,преди националния празник 17.Оттогава никой не ми е звънял.Е сега кажи ми има ли нещо НОРМАЛНО в тая държава ,и има ли НОРМАЛНИ НОРВЕЖЦИ???!!!Трябва да обезглавя някой ли за да разрешат въпроса справедливо.Защото гадните ми двулични шефки знаят всичко от седмици наред,ама се правят на приятно разсеяни.Та в Норвегия да знаете хора,вие всички четящи ме,нещата ти се уреждат ЗАД ГЪРБА ТИ,с поговорката ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ!По тези две неща си приличаме с Норвежците.Комунистически принцип.Е днес ще отида да ги питам според тях правилно ли са подходили форбюндет,защо се държат сякаш съм на нивото на ганглий,или паразит,а и ще им кажа че техните заплати идват от хора като мен!!!Ако още веднъж ми се случи нещо подобно ще видят членски внос на куково лято!!!Така се вършат нещата в норгето,плати си пък после хубаво се огъзи да ти го натопорчат.Няма нужда и да се навеждаш,докато се усетиш и са те изработили.Само аз обаче днес ще отида да ги питам за кой всъщност работите вие,за шефовете ми,или за мен?И кой сте оправили?Май само дето ме оправят отзад тихомълком,зад гърба ми,пък какво нали си плащам!!!Е не съм мъжка курва.Да потулим нещата,да ги уредим без шум.Е да ама от всичкото аз пак ще съм прецаканият.Заклевам се че ще им призлее от мен,и на НАВ,и на шефовете ми,и на тъпия форбюнд,и на всеки който се опитва и се подиграва с мен.Това е ВЕЛИКАТА НОРВЕГИЯ приятели.Аз лично не вярвам на ВИЛИВАР ,че тук може да има нормални норвежци.Ако ги има те не са в Норвегия,усетили са се да се махнат отдавна.Както бг емигрантите по света.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.05.11 00:24



Пак ти казвам - смени квартала, града, работата ... и виж, че Норвегия не се изчерпва с Берген и с хората покрай теб. Така, както има нормални и "ненормални" българи, така има нормални и "ненормални" норвежци, американци, французи, китайци, и т.н.
Изглежда просто не се намират в прякото ти обкръжение или не си ги забелязал там досега сред толкова проблеми и разочарования.


Със сигурност това, което го работиш, се намира и в други градове. Въпрос на желание от твоя страна. Пък ако толкова не вярваш, че има и нормални хора ... стягаш багажа и отиваш другаде, какво толкова

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано21.05.11 16:03



Като ти чета брътвежите си мисля, че където и да отидеш хората ще се отнасят по същия начин с теб. И не, националността ти няма нищо общо в случая :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано23.05.11 00:42



Не му скачай по гърба, Айко



Не всички хора са родени с вградена ДжиПиЕс система къде да отидат и какво да направят.


Лично аз му съчувствам на горкичкия, защото явно полага усилия. Просто някъде е зациклил. Това не е смъртен грях. Човека е искрен поне.


Нямам мнение за Норге правителството, но където и да съм ходила по света, все такива слушам и то от масата хора. Явно навсякъде обикновения човек е потъпкан и тормозен от властимащите.

Аз по някаква причина си мисля, че Маркс е прав в много неща, макар че Ленин малко по-късно ебава мамата на сичките му теории и оттам идва лошата слава на комунизма. Но със сигурност една огромна маса хора осигурява черния труд и придобивките на една доста по-утеснена прослойка и не само в една страна, а по целия свят. Друг е фапроса кой как третира фактите, но фактите са такива.


Сега, нали, фактите.....това е положението




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано23.05.11 20:50



В отговор на:

Явно навсякъде обикновения човек е потъпкан и тормозен от властимащите.




Много силно казано, което прави значението да излиза от истината.

И аз мисля че точно този типаж би бил смачкан дори и от себеподобните в една "йерархия".

by himbeer

Тема Вграденанови [re: !Roxana!]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано23.05.11 21:53



система като твоята, на хиените и лешоядите ли?





Тема Re:нови [re: |]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано24.05.11 09:49



Ще се държа ай обаче ако аз им позволя.На мнението по долу.Може и да съм зациклил някъде-знам къде.Когато имах дете на година две,жена ми беше без работа в майчински.Докато намери работа тук в уредената Норвегия минаха 2 години.И извади късмет просто накрая,защото не се налага да пътува,работата е в квартала.Преди това ирръчка цялата околия.И това е човек с висше,жена ми,педагог.През това време на мен ми взеха здравето защото имах неблагоразумието явно да споделя че женна ми е безработна,и тези гадове ме изтискаха докрай.Защото с един доход и заеми и малко дете си идеална мишена за агресорите,моите работодатели.Пък ги има такива с лопата да ги ринеш.Проблема е да намериш свестен шеф,ей това е почти невъзможно.Който е свестен не издържа в системата.След като жена ми намери работа,аз вече не ставах за нищо.Вече 4 години се влача на тая работа за да имаме доходи,за да не сме на социални и преквалификации,за да не загубим жилището.Накрая ще кажа майната му на всичко и всички и ще гледам само собственния си гъз.Както правят повечето норвежци.Да ама имам съвест и доброта в себе си.Не мога да причиня това на близките си.Тук пишат прекалено много неискрени хора,които са си плюли в устите с моите работодатели.Нека да види,Цялата система котка работодателите,за тях е всичко,и държава и правителство,и себеподобните.Значи които много защитава такива деспоти като моите,е същия като тях.И тук измежду вас има хора които не ме понасят и не ме разбират и застават на другата страна,защото -защо?Ами и те експлоатират някъде някой като менКакто споменах-Гарван,гарвану око не вади!А към тези които много защитават шефчетата и бизнесмените работодатели,пожелавам ви това което аз изпитвам в момента,да го изпитате точно същото един ден.Да ви видя каква песен тогава ще запеете.Да си болен,без кой знае какви алтернативи за нормален работен живот занапред,без възможности,без кой знае какъв висок доход,с заеми,малко дете и хиляди отговорности.И за капак пък и като много малко хора те разбират какво им говориш,то просто няма смисъл.Един глас във пустиня.Искам един ден да имам собственна фирма за да докажа на цял един свят че съм шеф и работодател на място.Бих хранил персонала си,бих им давал извънредни и бонус,бих ги водил и на екскурзии дори ако имам възможността,бих се държал човешки за да видят че съм им и приятел,не само едих шеф.Просто които смятат работниците си само за един трамплин към бързо забогатяване и които не оцяняват това че имат насреща си хора със чуства,просто не заслужават да бъдат шефове.Двуличието,парите и печалбата на всяка цена ,тези три неща владеят този свят.Парите.Те са най-голямото зло.И не само парите сами по себе си.А когато на почти всеки му станат самоцел.Тогава изплува едиственно животинското.Така че които е нечестен спямо себе си и околните ,си е негов проблемКайквото и да ми кажете,аз си имам преценките и глава на раменете да преценя кое е правилно и кое грешно.Дявола е превзел много слаби душички.Лошото е когато са на восок пост,и от тях зависят съдби.Добрите хора винаги страдат за съжаление.Злото е прекалено много в този свят на материализъм.А и не остава добро,ненаказано.Хайде че отивам скоро да се боря със скодоумни доктори които не знаят кое лекарство са ми изписали,и днес нова рецептаще ми дават.Както и после да се боря за правата си със посредници преки началници.То нали знаете от филма-посредника винаги е лайно.Много вярно.Аз не мога да работя такова нещо,пък каквито и бонуси да ми дават.Да се омразиш с целия персонал не е работа.Но шефките ми успяват да спят вечер,не притежават съвест и угризения.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор himbeеr (седмия елен)
Публикувано24.05.11 09:56



Казват че първо човек трябва да "гледам само собственния си гъз." и после чуждия



До сега разбрах че най-голямото зло за теб са парите. Този проблем много бързо се разрешава

by himbeer

Тема Re: Вграденанови [re: Пpaceтo]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано24.05.11 10:00



Да братчед,прекалено много са шефчетата лешояди.По скоро искат свежа кръв и плът да гризят.Обаче само докато ставаш.После вече ставан неактуален и нежелан.И гледат да се отърват от теб по цивилизован начин.Винаги ме е плашело повече (човеколюбието) на кипокритите.Значи когато някои ти засваля звезди от небето,бягай надалеч.А тия тук където ги разбират много нещата относно мен и възгледите ми,им пожелавам моя късмет и моите работодатели един ден.Проблема е че вече не се срещат нормални шефове и отношения.В времето на криза,имат идеални оправдания за деспотизма.Самата криза е фалшива и създадена за оправдание.Нали знаете кога рибата най-лесно се лови?В мътната вода.Който е прекален балък и наивник си е за негова сметка.Аз отказвам да съм наивен и да лъжа себе си за неща които не са и няма да бъдат.Просто и аз вече ставам гаден двуличен използвач.С използвачите обаче.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: himbeеr]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано24.05.11 14:06



Какво искаш да ти дам парите си ли?

Ще трябва да те разочаровам,но няма кои знае какво да вземеш от мен.Казах че само по себе си не са зло.Зависи дали си им роб и дали са ти самоцел.Всеки иска да живее добре и подредено.Но някой път просто не ти се позволява.С цели и прерогативи за твоя сметка.На никой в паницата не надничам.Но и в моята не искам никой да наднича.Но когато ви взимат от джоба и не знаят как да се държат човепки с теб,щом страда и семейството ми съм в състояние да мина през всеки и всичко за доброто на себе си и близките си.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.05.11 16:07



Виждам, че си добронамерен и че искаш шефчетата и шефките да дават.


Пробвал ли си някога и ти да дадеш от себе си, преди да чакаш някой да ти даде на теб?


Знам и разбирам, че е много тежко.


Когато дойдох в УК, първата ми работа беше да си намеря работа и доходи да не съм гладна, и втората ми работа беше да си намеря приятели и среда.



Сега имам толкова много приятели, че не мога да разтегна 24 часа на 48 часа денонощие. Разбирам се с всички без изключение, и в момента бизнеса ми се вдига неимоверно.


Ако не си социален, само способностите ти не могат да те спасят.


Това, което виждам е, че полагаш усилия от години, но си се озлобил....може и озлобен да си дошъл от България, знам ли....


Със злоба не става. Виждам искреното ти страдание и усилията ти. Опитай да промениш личността си и да почнеш да се налсаждаваш на живота си, какъвто е. Сега, знам че изглежда абсурден съвет....но никога ли не изпитваш удоволствие да изпиеш едно прясно кафе рано сутрин, и да помиришеш прясната кафена миризма? невероятно е.....малкото щастие на дребните неща....и после лека полека да свалиш от себе си негативностите и да си отвориш очите за хубавото...и бенефитите сами ще дойдат при тебе....


В първите дни на пристигането ми в УК хванах няколко карти в ръце и понеже бях дълбоко неизвестна за никого тука, и имах много свободно време.....никой не ме търсеше, първите дни нямах работа....ей такива неща....и си намерих сама полезна работа да обикалям наоколо и да опознавам мястото, на което смятах да си построя нов живот....изпитвах неистово удоволствие да вървя по улиците и да си приказвам с хората




Намери си начин да релаксираш, и да опознаваш хората около теб. Може да не се получи веднага, но един ден ще видиш света с други очи, и хората ще почнат да те забелязват по друг начин




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано24.05.11 17:16



Добре че се хвалиш сам, иначе никой няма да те похвали :)

Казах ти вече, не търси някой друг да е виновен за твоите (и психически) проблеми.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.05.11 22:40



Не го нападай.

Той е добронамерен, просто не разбира къде греши.

Грешката му е че си държи очите затворени и сетивата затворени.


Всички сме хора, а хората срещу него вероятно виждат не точно тоя човек, защото той това показва, озлобен и затворен човек, което явно не е истина.


Просто не го нападай, той има нужда от релакс и малко утеха и разбиране. Да си възстанови селф- естийма и да продължи напред с истинското си аз.


Но основната работа си е за него и върху него. Няма как да го свършиш вместо него, няма как.







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано25.05.11 10:01



Да така е.Със злоба не става.ДСамо и единственно себе си унищожавам.Днес ще се въздържа от преценки и хулене и ще взема да изчистя къщата си и собственните си заблуди.И ще се опитам да погледна по обектиивно на нещата.Може би кармата и бог имат план за това да прозря какъв никога не трябва да бъда(като моите шефове),както и може би това е урока ми да правя разликата между нещата.После ще изпия едно голямо капучино и ще се опитам истински да се насладя на болничните си.Дори и в най-трудните моменти ми се иска много да успявам да запазвам сърцето хладно от емоции.Пусто съм като ураган от емоции,когато някой ме настъпи уж волно или неволно.Ако е неволно,не отдавам толкова значение.Вярно е всички грешим,но на мен лично ми омръзна вече да се боря с вятърни мелници.Дано да успея да не изсилвам и напрягам нещата.Вече 6 месеца се боря за правата си ,с шефове и профсъюзи.И знаеш ли къде съм,отново на старта.Имам чувството че не съм мръднал напред изобщо.Единственни плюс е,че евентуално ще получа липсващите часове изплатени др.месец.Но затова когато стане факт.Иначе просто шефовете ми отново постигнаха това което искаха.Да ме комбинират и лашкат неправомерно както си искат.Няма да ги съдя днес.Обаче всяко действие има равно по сила нему противодействие.Един неоспорим физичвн закон.Ще дойде време да се сбъднат думите ми на всеослушание пред всички когато казах че ще дойде ден когато ще загубят най-добрите си работници,и когато никой няма да има грам уважение към тях.Излезнах аз лошия единственно.Нямам право да мисля така.Както и да е.Отсега нататък ще си правя което смятам за правилно,ако ще да им харесва,и дано господ ми даде късмета да си намеря една друга прилична работа и тогава просто няма да ми престъпи прага крака ми там.Мислеха че бълнувам като казах че една крона няма да вложа при тях за ядене.За 6 месеца съм ял 5,6 пъти в рвесторанта им.Нося си филиите от в къщи.Това ако не е срам,здраве му кажи.Ама въпроса стана прекалено принципен.Дори и те да не са искали да го направят лично,така стана накрая.Ти убии човека пък после кажи,ами нищо лично.Всеки ще си получи заслуженото един ден.Те даже вече го плучават,кармата си знае работата.Успех ти желая.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: |]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано25.05.11 10:11



Според теб са само мои проблемите а?Мислиш че си топ психолог ли.Да имам проблеми ,благодарение на деспоти шефове,вечно в скандал родители,приятели които не стават за нищо,и те хич не са малко.Днес няма да съде повече.Но да ми кажеп че само и единственно аз имам вина за положението си е нечестност и лъжа.Това че искам да работя и да се чувствувам полезен въпреки болки ,болести и гадни шефове,за теб е нищо нали?Виж сега научил съм че богат на беден не вярва,както и здрав на болен.Но господ и силата дават да разбереш.Не бой се ако много се чудиш,ще ти дойде до главата един ден.Не парадирай с пренебрежение,за да не се окажеш в моята позиция един ден.Вече доста примери имам как познати се налага да работят,след като са били директорчета и шефчета.И картинката с психиката им хич не е приятна.Е ми така е като падаш от високо.Аз поне нямам тоя проблем.Проблема ми е че съм прекалено добродушен.А повечето от намеци не разбират.Не те познавам,но първо мисля че трябва да извадиш собственната си греда от окото,преди да търсиш клечката в кокто на другите.Както и да е ,дори и да нве ме харесваш,желая ти здраве и успех въпреки това.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано25.05.11 10:19



Да точно от това имам нужда.Някой да ме разбере,подкепи и утеши.Благодаря ти за думите.На I му пожелавам само това което не разбира и коментира с насмешка да му дойде до главата.Само тогава ще разбере на какъв огън се пържа аз.За жалост хората или се раждат зли и това им е природата,или пък след детството няма никой невинен.Джунгла е живота,трябва силния да оцелее.Жалкото е че става за сметка на другите.Във времето на дивия запад е било най-добре.Не ти харесва някой -гърмиш.Сега си правим мизерии и мръсотии зад гърба,усмихвайки се един на друг.Повечето мразят лъжата на първо място.Аз мразя най -вече двуличието,притворството и неискренността.Тях най-много ги мразя.Както и подигравателното отношение.Хора сме,на всеки може да се случи да излъже,да открадне,да се изложи.Човешко е.Но зависи във всичко разбрал ли си урока.Аз мисля че се промених в последните години много.Наблегнах на духовното,защото там моите шефове не могат да ме притежават.А и ми дава смисъл в живота.Искам да бъда,чувствувам го вътрешно да бъда ама всичко друго,ама не и това което са те!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.05.11 16:01



Не мисля, че съм топ психолог, но дори и лаик като мен може да забележи, че имаш нужда от специализирана помощ. И не, АА не е специализирана помощ в твоя случай.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано25.05.11 17:25



Дай например идеи тогава.Ще се вслушам в съветите ти.Може и да имам нужда да.Ако аз ти кажа ,че и ти имаш нужда,ще се обидиш ли?Отговори ми да ти видя отговорите.Ако го мислим така по този начин всеки 2ри ще е за психиатър.Да ти кажа вече на 2 пъти съм бил на психолози.Няма да плащам отново на чоевек които си навива часовника,обтяга се до мене,и нищо не говори,нищо не съветва,нито мнение,нито препоръка.Как би го определил това.За авансирана психология ли?Няма да плащам на кретени и търтеи които печелят пари ей така от нищото,и за нищо като свършена работа.Значи след като съм не само пациент,а и клиент(тук един час струва по 100,150кинта),нека поне да получа както трябва до стотинка(крона) за парите си.Няма такова нещо.Само лапачи,които хванали оня отгоре за жезъла.Лошото е че болшинството от така наречените лекари,администрация и канцеларски плъхове са едни посредственници,които само заемат топлото местенце под покрив

.Дори и да имам нужда от помощ,аз съм поне честен със себе си и околните.Поне от едно известно време сложих картите на масата за всичко в живота ми.А за АА не говори,след като не познаваш материята.Бил съм много пъти на сбирки,и макар и да се боря предимно сам със проблема наречен зависимост,успявам доста успешно да не пия.Е залитам в други маниики,заместители,ама такава е спецфиката.По добре други и доста на брои маниики като музика,филми и песе игри,отколкото чашката.Защото от алкохола се умира.От музиката не.Така че наистина ако имаш мнение и конкретно предлойение за психолог и терапия която да ми свърши работа бих пробвал,само да нв се окаже ФЕЙК като и предишните фейк психолози.По скоро интелектуални лентяи и мръзльовци бих ги нарекъл.Не всеки получава заплата за почти нищо като тях.След 6тия път на мълчание му казах че по-добре да разговарям със стената ,или сам със себе си,повече ми олеква.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.05.11 22:11



Идеите са следните: а) не си фантазирай, че всички се опитват да те прецакат; б) потърси специализирана помощ.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re:нови [re: |]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано26.05.11 11:30



Хубаво.За фантазиите може би си прав.Но за съжаление живота не е цвета и рози.Занапред ще се опитвам да не залагам толкова на казано и речено,и да преживявам чак толкова хорската неточност.Малко са стриктните и съвестните като мен.Да не кажа че почти ги няма.Неточното племе няма раса,социален статус.В съмнението се ражда истината.Поне аз не заблуждавам себе си в това отношение-предоверяването.Друг въпрос е че трудно вярвам на хората и обстоятелствата.Може би съм в хронична дептресия и психоза.Много ми е интересно това,казваш ми,пък и други,че съм бил за психолог или психиатър,пък всичките мълчите и не давате идеи и насоки.За да кажеш такова нещо,по-добре да имаш обоснована аргументация.Определено не си от изчерпателните съфорумци в писането.Тези две подточки първата донякъде ще се съглася,но за втората нищо не ми говори.Нали я търсих помоща на два пъти вече при ерудирани психолози(по скоро неми риби),и нищо.Винаги аз сам си стигам до някакви отговори.Поне хората в АА не дават менения и препоръки особенно,но като знаеш че са на тввоя хал,от изповедите им си правиш най-добрата терапия кое как да промениш.А психолозите само премляскваха и това е.Накрая времето ти свърши.Ама ти така ли мислиш?Така ли се чуствуваш?...и дотам.Никакъв сруг респонс.Хора не си давайте парите по психолози в Норвегия.Няма да има особен ефект.Явно и ти си от тези психолози,които викат търси помощ и дотам.Интересно ми е ,дали и ти така ги лекуваш?Ако аз бях един твой партньор в живота,твое гадже или жена,нямаше да издържа дълго с теб.Много тежко я караш бе пич.С две думи само и това е.Речник ли ти липасва,или не ти се говори от преживени травми и житейски драми.Незнам баща ми беше и той такъв.Говореше само с отделни думи,с ченгел му вадихме думите от устата,освен ако не беше попиинал.Да събираш стреса в себе си е по зле.Пък и ако не ти се пише във форум,недей влизай.Тио форумите са затова да се обменят мнения и идеи,дори и някой да не ти харесват.Ако ще ми отговаряш с две думи,по-добре хич не си прави труда.Сори ама това ми е мнението.



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.05.11 18:39



...пък всичките мълчите и не давате идеи и насоки

Кой мълчи, колко поста ти изписах с идеи и насоки?!



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано27.05.11 11:05



Нямах в предвид теб.Ти имаш най-смислени,или значително по-смислени постове.Тоя човек който ми пише с две думи-ОТОВАЙ НА ПСИХОЛОГ,не ми помага особенно.Ами то е лесно да мислиш другия за луд,откачен .Иаз мога да говоря така,ходи се лекувай бе пич и мацке.Ама не го правя.Хората имат чувста и емоции.Току що си обидил някой,тъничко.Незнам може да е напълно благородно това което казва с две думи,ама поне на мен не ми изглеждаше така.Незнам май много внимание му обърнахме като цяло на I.Успех ти желая Виливар.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано28.05.11 05:22



Интересно защо си мислиш, че пиша за да ти помагам. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да помагам на такива като теб.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.