Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 30.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Журналистика (в България)нови  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано12.01.11 13:54



Бе...... случайно научих от Пловдивската интернет медиа, че Альоша държи шмайзер в ръката си. Говорим за култовия паметник Альша, на хълма Бунарджик в град Пловдив. Викам си.....тва Хуго Шмайсер наистина трябва да е оставил трайни следи в историята на Великата Съветска Армия ? Едно, че лично и собственоръчно е работил по проекта АК-47, оръжие, което ще остане за 200 години напред в оръжейните легенди, друго ..... засега и доста устойчиво се извисява над град Пловдив, олицетворен в Альоша ?

Моля, ако има сред вас някои по-запознати, като например такива учили журналистика или история, да вземат да ми поизяснят малко за какво става дума ?

Кликни





Тема Ок,нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано12.01.11 15:24



но журналята използват "шмайзер" като нарицателно, а не като точен модел.
Модела е "Шпагин" - като ще ставаме буквални.
Инак не знам отде пък намеси господина Шмайзер ... абе да не си ходил пак без шапка по студа в Канада?



ПП: Ей ти го Альошко в плът и кръв - прототипа



Тема Re: Ок, [re: jamie]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано12.01.11 21:51



Най-ценната информация от цялата статия е в това изречение:

Губернаторът на Алтайския край Александър Карлин изпълни даденото преди две години обещание - записалият се да чака от 2003-та година на опашка за автомобил "Жигули" ветеран получи желаната кола.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Ок,нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано13.01.11 03:44



Аз без шапка си ходя всеки ден, ти как ходиш, с шапка, без шапка ? Гледай да не вземеш пък да удариш в другата крайност, да ти се вкисне бозата у кратуната ?

Ако журналистката употреби думата шмайзер ти кого ще намесиш ? Хуго Шмайзер, Михаил Калашников, Юджийн Стонер, Теодор Бергман, Хайръм Максим, Самюел Колт, Петер Паул Маузер, Георг Лугер, Джон Браунинг, Карл Валтер, Алексей Судаев или Гьоргий Шпагин ?

Толкова пъти ти казвах......намали малко IT-то, че ще ти прегори много бързо мозъка, след пет десет години няма да се сещаш и къде ти е пишката - ти не слушаш ?! Или, ако досега имаш пет усилени години в бранша, директно си сложи още не повече от пет и после попадаш директно в групата на онези, дето са предмет на вицове от едини край на света, до другия.





Тема Понеженови [re: Koфтият]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано13.01.11 20:25



мозъка ми е по-развит от твоя - няма да намесвам никого като чета думите на журналистката


Абстрактното мислене не е за автомонтьорите, трудно им се обяснява...


Редактирано от jamie на 13.01.11 20:27.



Тема Re: Журналистика (в България)нови [re: Koфтият]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.01.11 20:35



Мосля че журналистката се изказа малко встрани за оръжието, но знам ли...

А за останалото, мисля че трябваше да озаглавиш темата " Разбирате ли новините"



Видях видеото *вдигам рамене*, гледах за войника Альоша - всичко замъглено ( т.е. само туристическо инфо и нищо повече )

Пловдив е красив град, била съм няколко пъти там. Градът има чар, и мисля че Альоша не е чара Но може би е важна част от Пловдив. След малко ще погледна пак за инфо.


by himbeer

Прочетох.

Тези паметници ги е имало в цяла България. Има инфо в Уикипедия, дори с това какво се е случило с тях. Казват се "Паметници на Съветската армия в България" и всички се казват "Алоша", нещо като рускини = Наташи


Мисля че ще трябва да питаш Файла009

Става дума за военни дружки и снабдяване на българската армия с руско оръжие. ( т.е. паметниците не са свързани с обявяването на война от СъветскияСъюз на България ) ясно, иначе нямаше да ги има

Редактирано от himbeer на 13.01.11 20:56.



Тема Re: Журналистика (в България)нови [re: himbeer]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано14.01.11 01:05



Темата беше за това колко е читава журналистиката в България. Джеймито се намеси за пореден път да ни обясни аз колко съм тъп и той колко е умен. Но не е имало нужда, то си е публична тайна.
Да се върнем на темата. И малките деца в забавачката, през всичките тези години, знаят и винаги са знаели, че Альоша държи 'Шпагин'. Култово оръжие, извоювало войната, култова Непобедима Съветска Армия, култов паметник, на култово място, в култов град. И живите и умрелите знаят че оръжието е 'Шпагин' само журналистката, която получи заплата да знае, не знаеше. Е, за това става дума тука, не за мен и за Джеймито.

Ами, сестро журналистке......кажи Альоша е с М16 в ръка или с Хеклер & Кох или с Узи, Скорпион..........каквото ти падне в устата. Ако искаш добави Стен, Брен, Мадсен.........Штурмгевер.........

Еби му майката, кьорава баба - не гледа, в тая кьорава държава



Тема Re: Журналистика (в България)нови [re: Koфтият]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано14.01.11 10:09



Aha разбрах какво имаш предвид.
Мисля че става дума за несистематична работа.

Мисля че няма нужда такъв тип журналист да познава оръжията, но както казваш ти - това е обща култура, а не познания за оръжия.

Другото, което мисля е, че дори за жена е очевидно, че това не е МР на Шмайзер, колкото и да не разбира от оръжия. Разликите са прекалено големи.
( Това го казвам като жена, неразбираща от оръжие )

Но наистина жалко за културата.

Обикновено когато един професионалист пише- за вестник,списания, книги, той е с малко или много по-широк мироглед от читателите си.

Но ако нивото се срутва още при общата култура, то не знам къде трябва да сложим читателите




by himbeer

Тема Re: Понеженови [re: jamie]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано14.01.11 11:06



мозъка ми е по-развит от твоя................................
Абстрактното мислене не е за автомонтьорите, трудно им се обяснява...
______________________________________

Всички знаем, че в целия дирник ти си най-интелигентния и най-успелия. Предполагам, че за това не можеш да намериш общ език с никой тук(освен Химберката)
Ами защо все гледаш да се вреш сред нас, простосмъртните?



Тема Re: Журналистика (в България)нови [re: himbeer]  
Автор Koфтият (форумист)
Публикувано14.01.11 12:25



Е сега мога само да ти благодаря, че ме разбра. Помисли какво можеше да се случи на съветска журналистка, публично заявила, че героинята от монумента Мамаев Курган държи в дясната си ръка високо вдигнат остен, а не меч ? Умряла щеше да си е, 'без камбана'. Точно както и главния редактор потвърдил печата на изявлението.

(Какво ще ми се случи на мен ако издам двигател след основен ремонт, събран с две бутала, вместо с четири.....примерно ?)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.