Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Да поиграем на империянови  
Автор darkfee (animiconcitatio)
Публикувано23.11.10 21:54



Прехвърлям една нота от съседната тема, Роксана и други могат да постнат и цели песни ако искат, темата е абсолютно отворена



Как би изглеждала една империя в Европа - от онези старомодните?

Oculi videant,sed ratio caecus est

Тема Кхмнови [re: darkfee]  
Автор darkfee (animiconcitatio)
Публикувано23.11.10 23:31






И още нещо "I'd rather trust a dealer on a badly lit street corner than a criminal in a three piece suit".



Oculi videant,sed ratio caecus est

Редактирано от darkfee на 23.11.10 23:39.



Тема Re: Да поиграем на империянови [re: darkfee]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано24.11.10 01:55



Как би изглеждала една империя в Европа - от онези старомодните?

Това не е ли достатъчно ясно описано вече в книгите ? Нещо не мога да схвана идеята.



Тема Re: Да поиграем на империянови [re: Cruiser]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано24.11.10 11:56



Тя има предвид Римската империя в оня вид, в който са я управлявали императори.


А сега си имаме модерна Римска империя на същата територия, само че управлявана от ЕС и пародия на демократично управление




Сега е невъзможно някой да бъде император, модерните структури на обществена организация отричат еднолично управление.


Тя може би намеква за старата истина, която още в древна Гърция се е знаела, че демокрацията не работи ефективно за обществените интереси, и че демократичното управление на една страна неминуемо един ден се срива и компрометира. Знаеш ли я тая теория, и защо се случва така? защото демокрацията в идеалния й вариант не отчита отклоненията в реалността....


Аз за пръв път срещнах тази дискусия, когато имах спор с партнера относно американската конституция. Почнахме да спорим, и като две дървени ИТ глави на едно место, спора продължи три месеца. През това време изчетахме какво ли не за да се аргументираме, минахме през различни конституции, разбрах, че партнера иска кралицата в УК да се махне правово и страната да стане република ( аз му казах, че е луд и откачил...и той ми вика, знам ) хаха, за пръв път видях републиканец в УК


Та, хм, голем спор, големо нещо....но отличен начин да се ограмотиш и да си разшириш познанията. Като имаш добър спаринг с образован и мислещ човек




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Да поиграем на империянови [re: !Roxana!]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 18:10



Хехе да, и аз съм имала подобни дискусии относно САЩ преди няколко години, но не беше спор, бяхме на едно мнение

САЩ е един номер за себе си, там демокрацията е нещо друго

Сега се сетих за вчера. Отрочето ми не искаше да се приготвя за сън. Маршируваше след мен и викаше " Их демонстрире! Их демонстрире! " И така без прекъсване доста време.

От скайпа получавам въпрос от човек който ме познава и знае как е унас " Сега ще има ли сделка?" ( защото когато има нещо, което не пасва, то може да се изтъргува)

Аз му казах " Този път няма да има сделка, защото интересите не са в разрез. Аз искам да си измие зъбите, тя явно иска да си легне по-късно. Може да постачкува и ще стане късно и време за миене на зъби "

Демокрацията има много лица


by himbeer

Тема Добавямнови [re: Cruiser]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.11.10 18:17



Как би изглеждала една империя в Европа - от онези старомодните, но в днешно време?

п.п. Напоследък като чета новините се почесвам умно по главата и не вярвам на очите си




by himbeer

Тема Re: Да поиграем на империянови [re: !Roxana!]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано26.11.10 03:44



Ми то си има една действаща империя - САЩ, защо да правим нови ?
Евросъюзът повече ми прилича на софра с общ казан и три реда канчета в кръг. Тия от третия ред най-дълго се пресягат и най-малко получават


И изобщо, не се сещам за пример в историята за успешна федеративна империя. Няма ли общ родов корен, значи просто има сборище от интереси.
Римската империя си е чисто военна империя. ЕС е изградена на принципа на номинален парламент, изкуствено надута обща валута, местен протекционизъм, еднопосочна емиграция, координиране на социалните помощи за по-бедните, бюрократични разпоредби и т.н. Тук приликата с Римската империя ми се чини, че е ще е с най-последната вълна-членки - Турция, Молдова, Беларус. Те май ще са в ролята на някогашните римски конфедерати, които окончателно ще запечатат границите по посока на Русия и исляма.



Тема Ох да!нови [re: Cruiser]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.11.10 10:10



За САЩ няма спор.



За Европа- нещата наистина са малки.

Видях едно видео в новините. В началото мисля че беше след 20тата секунда има едно изказване на един мъж, на английски е, ако не се чува добре заради немския превод, ще го напиша следобяд:

Репортажа е за това как останалите държави гледат на Германия. Мъжът каза че Германия имала амбиции да става империя, но не могла. А сега е напът да стане- да завладее Европа без дори един изстрел.




by himbeer

Тема Re: Ох да!нови [re: himbeer]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.11.10 11:52



Аз не бих изключила никакви теоретични постановки и амбиции.


След Втората Световна, доста държави отнесоха дълбок голем червен. Със сигурност старите амбиции и реваншизъм са на дневен ред, тъкмо загладиха косъма за няколко мирни десетилетия, и се събра какво да делят отново.


А че има истерия, е очевидно, въпроса е какви са реалните измерения на истерията






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема И още нещонови [re: himbeer]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.11.10 22:47



За мен е без коментар. Макар че под картинката имаше семпло описание...








by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.