Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За силата на емигрантите и гастарбайтерите.....нови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано31.03.10 10:28



по неволя. Тези, които са заминали, защото в БГ не са имали шанс и единственият им шанс да живеят е бил работа в чужбина. Тези, които са продали имоти и всичко и са заминали без да знаят как ще оправят в новата държава, с новия език. Които са напуснали близките си, родители и деца за да им осигурят по добър материален живот. Тези, живеели в глад и мизерия, бачкали най тежката, досадна и вредна работа с двете си ръце и с честен труд години наред за да положат началото на един по хубав живот.
Трябва да знаете, че сте невероятно силни хора и се прекланям пред вас.
Аз не можах да го направя по този начин. И много други не успяха и се върнаха в БГ. Вие, които без кой знае каква чужда помощ и късмет, само с много труд и лишения се установихте и създадохте по добър живот за себе си семействата си сте велики.
Да ви кажа честно лично аз не познавам много такива хора. Повечето емигранти покрай мен са спонсорирани по някакъв начин. И те не са заподценяване разбира се, познавам доста добре спонсорирани и пак не издържаха на емиграцията.
Но постът ми е конкретно към борците, които непрекъснато биват оплювани от сънародници в БГ че дори и от емигранти с по голям от техния късмет.
Ако тук пишат такива люде нека споделят как го постигнаха, какво им даваше сила, какво ги крепеше, как се запазиха психически и физически, как издържахте на напрежението и стреса....
Радвайте се че сте го направили, защото се искат специални качества, малко хора го могат, вие сте герои.




Тема Re: За силата на емигрантите и гастарбайтерите.....нови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано01.04.10 13:31



Темата е много интересна. Не зная какво те е подтикнало да мислиш по този въпрос. Тези дни гледах по интернет няколко серии на 'Емигранти' на Мартин Карбовски. Ако и ти си ги гледала, значи мислим за едно и също. Не вярвам някой от тези отрудени хора да се включи в темата и да разкаже за себе си. Те вечер ще са толкова изморени и отрепани от работа, че едва ли ще им е до клубове. Освен това разни комплексари и злобари често пишат какви ли не малоумия за тези хора, били слуги...и т.н.


Лично аз не съм работила тежка физическа работа, не защото го смятам за срамно, а защото с моите килограми под нормата и физика не съм подходяща.



Тема Re: За силата на емигрантите и гастарбайтерите.....нови [re: 4ereshka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано01.04.10 15:01



Гледала съм Карбовски преди време вече даже не помня от къде го бях изкопала, но конкретно тази тема не е заради негово предаване.
Не знам точно как ми хрумна, сигурно покрай мислите ми за мен самата, живота ми.
Понеже съм пробвала да работя в чужбина и сама да се оправям и знам просто колко е ужасно в началото. А него ако го преживееш по натам става все по лесно. Но аз не успях, нито физически, нито психически съм издръжлива, а знам колко сили положих, наистина дадох всичко от себе си че и повече. Работех си съвсем нормална работа като камериерка каквото си и исках и се оказа, че дори и за това не ставам. Много ми беше да чистя стаи 8 часа на ден 6 дни в седмицата. Повечето хора издържаха, мамка му, ама аз съм явно слаба ракия. Някак си преборих мизерията, унижението ама физически не успях, издадох багажа за 2 месеца. Всъщност вече след един бях готова да се махам ама сънувах сън, който много ми повлия на решението и благодарение на което издържах още 1 месец. Толко си ми беше "стажа" в Дубай.
И Германия след време малко мих чинии ама се оказа, че и за това не ставам. Бе давам всичко от себе си ама ... явно не съм родена за физически труд. Силата ми е на друго място


Та от собствен опит знам какво им е на тези хора и им свалям шапка издръжливостта и упоритостта.




Тема е това момченценови [re: 4ereshka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.04.10 00:13



много е готино. Вижте трите части






Тема Re: За силата на емигрантите и гастарбайтерите.....нови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.04.10 12:39



Ами като не ставаме за тежък физически труд, значи имаме други заложби и таланти. За камериерка не съм се пробвала тъй като знам, че не съм пододяща. Те хората няма и да ме вземат на такава работа.
При мен първата година в чужбина беше изпълнена с толкова неприятности и трудности, че хич не искам да си припомням. Но никога не съм помисляла да се връщам обратно в България. След първата година нещата се подредиха.
А какво ще става в бъдеще, кой знае?



Тема Re: е това момченценови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.04.10 12:44



Гледах го. Най ме развълнува разказа на поетесата Петя Павлова. Горката жена през колко трудности е минала, но нито се отказва нито се оплаква.



Тема Re: е това момченценови [re: 4ereshka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.04.10 14:53



О да, тя бая се е напатила. И сестрите компаньонки... бе компаньонки ама аз като и за това не ставам пак ги аплодирам. Гледа ли тази дето си има хотел как сама си прави всичко в хотела. Не мога дори да си представя да обслужвам сама 30 клиенти, да ги посрещам, да им готвя, сервирам и т.н. с почти никаква помощ за нищо. И майка и работи като камериерка. Аз понеже имам стаж в областта

и с една дружка двете чистехме по 20 стаи на ден. Мре се, без да преувеличавам. Как майка и сама чисти толкова стаи умът ми не го побира. Мани, браво на хората, пък нека и като компаньонки да са почнали.




Тема Re: е това момченценови [re: NikiFin]  
Автор doji (новак)
Публикувано02.04.10 19:21



Какви са ви черешките - червенички,златнички или чернички ======== ?





Тема Re: е това момченценови [re: doji]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.04.10 23:07



какво имаш предвид




Тема Re: е това момченценови [re: NikiFin]  
Автор doji (новак)
Публикувано03.04.10 09:04



От 3 дена съм с едно KANGO и имам чувството че направо ми е удрусало черешите.............. та затва питам за вашите.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.