Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Този клуб не е замрял- продължениенови  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано12.03.10 12:47



Понеже темата на НикиФин се препълни, приканвам пишещите да продължат дискусията тук





Тема Re: Този клуб не е замрял- продължение [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.10 12:54



Може би е време да се напомни че този клуб беше "извоюван" от няколко човека, като алтернатива на ставащото в Българи в Чужбина, където не се чувствахме добре след назначаването на модераторите, за съжаление човекът, който беше основния двигател на "движението за промяна" ни напусна много преждевременно и останалите се поразпиляхме ... дали има кой да го възстанови наново?



Тема Re: Този клуб не е замрял- продължениенови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано12.03.10 13:04



Зная, че някои от пишещите са 'емигрирали' в други форуми. И агитката от 'Българи в Америка' се е преместила другаде. Даже там имам адашка 'чери'.





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.03.10 13:40



Отговор към ДаркСайд.

Като спомена учтиви форми, тук учтивата не се ползва почти никога


Всеки си говори на "ти" с другите, обръщат си се по малко име, непринудено и без превземки
За човек, който се е обръщал към учителите си в училище с "г-н Тодоров", "г-жо Димитрова" и винаги е говорил на "вие" с тях, тук ми беше много трудно да свикна с тази непринуденост да се обръщам към преподавателя ми все едно ми е набор и пръв приятел по малко име и на "ти"
Съпротивлявах се няколко месеца и накрая се предадох
Тук много се държи на неформалното общуване, да няма страх и стрес от преподавателя, в почивките между лекциите те стоят при нас и пускат майтапи, смеем се, обсъждахме олимпиадата, медалите, поразмива се тази йерархия.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.03.10 13:56



интересното, което забелязах тук е че в училище дисциплината е доста по добра от БГ.
Поне в езиковото училище дето ходех. Нищо че даскалът беше по млад от половината си ученици дисциплината беше перфектна. Не знам как го постигаше този човек. Иначе се пускаха много майтапи, и ние него и той нас и си изкарвахме много приятно. Аз го съсипвах от базици горкия човечец направо.
А в БГ сестра ми е даскалка в Англ гимназия и не може да ги озапти ония ми ти тийнеджъри.
Може и до мотивация да е, знам ли, там децата ходят на училище по принуда, а ние ходехме щото искахме да научим нещо.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.10 14:20



в службата си говорим на ти до ниво генерален директор, само собственикът ни говори на вие, но е абсурд да говориш на непознат на ти или примерно в магазин да ти говорят на ти ... затова се стряскам когато в България ми заговорят на ти в магазини и ресторанти, още по-странно ми е когато това го правят официални служители, митничари, катаджии, etc



Тема Hehe сега е сетих занови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.03.10 14:57



родителският разговор от вчера (в занималнята след училище)



Преди това имах такъв разговор в училище. Дъщеря ми е една от най-добрите. Oказа се че е проблем (и го разбирам) че прави упражнения, които не са преподавани. Другия "проблем" е че тя не е стресираема. На учителите им се искало да имат вратичка, когато се наложи да поставят детето под натиск, а дъщеря и казвала " Ах, това не е толкова лошо, понякога се случва на човек..." Много познато, но съм сигурна че го е казала на място

Аз се опитах да "успокоя" учителката, че детето регистрира абсолюто всичко, и едва ли ще с стигне до ескалирана ситуация, в която да се прилага крайна мярка

А в занималнята всичко е ок, до там, че са се намерили с нейната приятелка, която е по-добра в математика, а дъщеря ми в немски и си пишат взаимно домашните


Така че това отношение в училище е част от работната среда, но не и нещо с корен

Какво става с твоите хлапета?


by himbeer

Редактирано от himbeer на 12.03.10 18:21.



Тема Re: Този клуб не е замрял- продължениенови [re: DarkSide]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано12.03.10 17:02



Ами след като такива като теб се включват в клуба на идиотите-модератори (за което имаш моите най-искрени съболезнования), кой очакваш да възстанови клуба тук? :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.03.10 17:16



Ох, училища.
Стигам до извода, че си зависи от преподавателя.
Доста хора тук се оплакват, че няма достатъчно дисциплина в клас, други пък контрират, че в техните класове царят ред и тишина - изглежда си е до късмет на какви ще попаднеш


Аз определено съм "за" тишината в час, на който не му е интересно - да напусне.
Тук съм правила неведнъж забележка на говорещите по време на лекции, друг път самия преподавател моли скучаещите и незаинтересованите да си довършат разговора извън аудиторията (никой не напуска, де - просто млъкват).
Но съм имала предмети, в които просто си цари перфектна тишина и се чува само гласа на лектора
Разкошно.
Иначе може да има нещо общо с мотивацията, защото който е там да научи нещо, ще внимава и ще слуша, а който е там само да отчита присъствие, ще вдига шум.
Веднъж едни момчета така се бяха разприказвали, че хорово се чу едно ШШШШШТ от другите в аудиторията, та чак лекторката се разсмя
Не ми харесват обобщенията, в различните класове/училища е различно :)

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.03.10 17:30



Ще се стряскаш тук известно време и после ще свикнеш



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.