Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 23.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.03.10 03:25



Вижда ми се ужасно сложно... На мен ми е хоби изучаването на езици. Вече намерих нещичко в интернет, но не знам дали ще взема решение да се занимавам с датски - прекалено труден ми се вижда, поне за сега и от това, което попрочетох. Иначе в Дания всички ли говорят английски?



Тема Re: Абе смотан,нови [re: Koфтия]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.03.10 03:39



Ще пробвам там, защото ми омръзна да се вкючвам в разговори, където с труд и много издирване прочиташ смислените мнения по поставените въпроси- повечето теми са задръстени с лични обиди, спам и т.н. Нещо се опитват да направят по въпроса в съседния клуб - за сега са на прав път и дано продължат така. Ти къде се загуби и защо не се мяркаш и там? Бан нямаш, доколкото ни информираха.



Тема Re: Дрън дръннови [re: jamie]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.03.10 03:47



Джейми, ти няма ли да престанеш да тролиш, бе , човече?! Убедена съм, че имаш много смислени неща да кажеш по някои теми. Защо трябва да вземаш отношение по всички въпроси и там където не те питат и си явно некомпетентен?! То бива, бива магданоз, ама твоето излиза от всички граници.
По този начин и когато казваш нещо смислено, никой не те взема на сериозно.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.03.10 03:52



А за малките ... всичко е измислено вече, няма място за притеснения
Само така! Хубаво е да се чуват хубави новини.





Тема Re: Все аз съм ти в устата,нови [re: jamie]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.03.10 03:57



Тази ти черта е добра, но не и в такова количество, дето ни я поднасяш. Всичко е добро и предпоставка за развитие , но с мярка. Предполагам, че ще се съгласиш.



Тема Re: Абе смотан,нови [re: lrini_ex]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано12.03.10 04:27



Ами ако това са ти потребностите, направо си се включваш в АБВ-то и ше си щастлива. Раздели - колкото си искаш, теми - всякакви, хора знаещи - предостатъчно. Аз съм там от, ако не се лъжа, 11 години. Още от времето на Windows 98. Още когато Павката беше млад, строен кат фиданка, неженен.....и тн.

За форума, за който ме питаш - аз приключих курса си там. Форумът ще мине и без мен, не съм аз най-спешно необходимият юзър, без който форума да не може да замръкне.





Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.03.10 10:59



Не ти трябва хич да го учиш датския.
Иначе от младите всички разбират английски малко или много и повечето говорят, но има и такива които или не могат или не искат. Но за да живееш пълноценно тук само английски не стига




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.03.10 11:48



Тук всяко село и паланка има собствен диалект


Заигравки и шеги, та да видиш. Обяснението е чисто историческо, културно и социално - от край време хората живеят в малки населени места, отдалечени едни от други и това е дало възможност да се обособят (понякога съществени) езикови различия.
Признавам си, че някои диалекти ми е направо невъзможно да ги разбера - като че говорят друг език тези хора, тук-там някоя позната дума с леко странно произношение.
Вчера ходихме с мъжа ми на едно събиране и се заговорихме с другите точно за диалектите.
Като започнаха да имитират и да се подиграват за начина на говорене в този или онзи град, доста се посмяхме
Хората от нашия град са обект на подигравка не само заради говора им (че обожават гласната "а", слагат я навсякъде и изпускат колкото се може повече съгласни от думата), но и заради самочувствието им (все пак е старата столица).
Едно момче от северна Норвегия даде прекрасно обяснение за това изпускане на звуци - "престим калории, студено е и няма много храна"
На разни партита сме играли игри "познай диалекта" - някой казва нещо на диалект и другите пробват да познаят града или района, от който е.
Жаргон не е равнозначно на диалект :)
Разбира се, че ако човек се движи сред определен тип хора, ще научи всякакви вулгарности и жаргонни думички, а ако се движи сред друг тип хора, които говорят чист език, няма да ги научи
Но както казваш ... трудно се следи развитието на езика, особено ако не живееш там.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.10 12:01



Същото е положението с фламандския език, който пък е диалект на холандския - има 3 големи града във Фландрия - Антверпен, Гент и Брюж и във всеки от тях се говори съответния акцент, звучащ смешно за жителите на останалите области. Във франкофонската част на Белгия няма такива драстични разлики, дори съм на мнение че в Белгия говорим по-чист френски от повечето французи, във Франция също има силни диалекти в многото им департаменти.



Тема Re: Абе смотан,нови [re: lrini_ex]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано12.03.10 12:01



Ти къде се загуби и защо не се мяркаш и там? Бан нямаш, доколкото ни информираха.
----------------------
Опитах се да убедя Кофтия да се върне но той каза, че вече е взел решение.
Така че можем да си говорим с него тук.
Пуснете нова тема, че тази се препълни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.