Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 01.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Тема Помогнете с информациянови  
Автор julius36 (непознат )
Публикувано11.05.08 22:17



Моля, ако знае някой нещо за устройване и намиране на работа във Франция?Ако замина директно за там и на място потърся работа какви са ми възможностите за успех. Конкретно става дума за работа в областа на ресторантьорството и хотелиерството, но на първо време не бих отказал и друга работа. Чух, че има списък от 150 професии за които във Франция не искат разрешително за работа и може свободно да се започне работа. Вярно ли е това и как стоят нещата на практика. В кои райони на Франция е по удачно да се търси работа и как стои въпроса с намиране на що годе свястна квартира. Смятам, че владея френски език на задоволително ниво(около 1500-2000 думи). Благодаря ви предварително.



Тема Re: Помогнете с информация [re: julius36]  
Автор nunka (непознат )
Публикувано24.05.08 23:21



Zdr,pravilno si razbral za spisaka,no tova ne se otnasq za Francia.Pravilata tuka sa drugi,nqmat ni6to ob6to s ostanalite 4lenki na EC.Vav Francia svobodno moje6 za zapo4ne6 rabota edinstvanno ako si student,na tqh ne im iskat razre6itelno za rabota.A na ostanalite koito ne sa v grafa studenti im trqva razre6itelno za rabota.Parvo trqbva da si nameri6 rabotodatel koito bi ti napravil trudov dogovor,sled tova dokumentite se podavat v policiata,ot tam gi izpra6tat v kam saotvetnata instancia koiato izdava razre6itelni te za rabota.Procedurata otnema ot 3-5 meseca,prez tova vreme nqma6 pravo da raboti6,a na rabotodatelq mu pravqt finansova inspekcia na cqlata dokumentacia.Koeto nikak ne im e po du6ata na rabotodatelite,a i sa mnogo malko tezi koito biha se navili na takava stapka.A za frenskia,neznam kade si go u4il,no nikak ne e lesen.A i ako si nqma6 nikogo vav Fr 6te ti e mnogo trudno.Ako ima6 o6te vaprosi pitai,6te ti otgovorq.



Тема Re: Помогнете с информациянови [re: nunka]  
Автор iva_nova (nova)
Публикувано25.05.08 14:14



абсолютно вярно



Тема Re: Помогнете с информациянови [re: julius36]  
Автор julius36 (непознат )
Публикувано26.05.08 13:51



Благодаря ви за информацията, която да ви призная ме обезкуражи. Предполагах, че българин би могъл да замине свободно и да кандидатства за работа там по професии от този списък. Нямам си никой във Франция и се надявам на късмета и да срещна добри хора там. Така например чувал съм, че в Париж има българска църква и там може би ще получа някакво съдействие. Просто не мога да приема, че 1 добронамерен човек няма начин някак си да се установи там ако не попада в категорията на хората имащи правото да работят там(т.е. студенти и др.) Предполагам последните ми думи ви се струват може би наивни. Давам си сметка, че въобще няма да ми е леко там, но и тук не ми е леко а оправия към по добро в нашата родна България не виждам. Така че най вероятно ще предприема пътуване към тази страна пък каквото ще да става. Ще съм ви много благодарен за информация с практическа насоченост за това какво би могъл да направи един новопристигнал българин във Франция(в Париж например)имайки за цел намиране на работа и подслон. Между другото знам и отлично руски, но не знам това с какво би ми помогнало там. Благодаря ви и бъдете здрави!



Тема Re: Помогнете с информациянови [re: julius36]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.05.08 15:08



за Белгия има такъв списък, но в него попадат все професии, за които се изисква висше образование , инженери, лекари, етц ... а при нискоквалифицираните заплащането не е високо за тукашния стандарт и не мисля, че си струва ... иначе възможности винаги има за работа на черно, но не очаквай лесен и охолен живот с нискоквалифицирана работа ... за квартира ще искат да предплатиш наема за 3 месеца, транспорта (до работата ти) също е скъп, въобще трябва добре да си направиш сметката преди да тръгнеш за някъде

You raise the blade, you make the change
You re-arrange me 'till I'm sane.


Тема Re: Помогнете с информациянови [re: julius36]  
Автор nunka (непознат )
Публикувано03.06.08 00:39



Zdr,edinstvennoto koeto moga da dobavq e 4e naistina trqbva mnogo dobre da si pomisli6.Ot vse sarce ti jelaq mnogo kasmet i uspeh vav Francia



Тема Re:нови [re: julius36]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано04.06.08 21:54



Където и да отидеш ей така да си пробваш късмета без предварителна подготовка, проучване, необходимите финанси и информация ... си е много рисково.
Честно казано не ги разбирам много такива авантюристично настроени хора.
Никъде няма да приемат чужденеца с отворени обятия сякаш само него чакат, за да му сервират всичко наготово.
Единствената държава, за която съм чувала ласкави отзиви относно лесното намиране на работа от страна на чужденци, е Швеция.
Но там наемите са много високи и има сериозен недостиг на жилища.
Тоест работа се намира сравнително лесно, нискоквалифицирана и не особено добре платена дори и само с английски, но квартира - много трудно.
Тази информация ми е от приятели шведи, които живеят в Стокхолм.
В малките градове е обратното - квартири има, работа - не.
Наистина си планирай нещата добре преди да се качиш на самолета ... за да са по-малко неприятните изненади.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Помогнете с информациянови [re: julius36]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано04.06.08 22:25



Аз на твое място бих прoучила кои сериозни фирми в България предлагат работа по договор в Западна Европа и в частност Франция. Има много плява сред тези фирми, та внимавай....Какво е например положението в Германия:
трудовият пазар за българи е официално още затворен (отворен е само за особено високо квалифицирани кадри с висше образование, най-вече от техн. науки). Но...Службата по труда тука има сключени договори с Службите по труда в БГ за набиране на персонал от различни браншове като гастрономия, хотелиерство, социални грижи, селско стопанство, мед. сестри. Всичко става официално с договор и ти е чиста работата. Иска се и владеене на език. подобно е положението и в Франция, доколкото знам.Гледах предаване по тв и в бг Службата по труда може да попиташ как стоят нещатата и с Франция.







Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор julius36 (непознат )
Публикувано10.06.08 13:03



Не си правя илюзии, че ще ме приемат с отворени обятия или че ще ми се даде нещо наготово. Искам просто да работя в уредена държава и евентуално да се установя там ако може. Писна ми вече в тая държава- страната с най красивата природа и с най-много тарикати на глава от населението

. Подготвям се някак си. Припомням си познанията ми по езика, обявил съм си колата за продан(с парите от продажбата на която ще тръгна за чужбина) търся всякакво инфо което смятам, че ще ми помогне на практика. За това и попитах в този форум с надеждата ако някой знае нещо да сподели. Това е. Бъдете здрави.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.