Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 18.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Нов клубнови  
Автор errata (Berserk)
Публикувано14.01.08 14:58



Наскоро направихме ново клубче:



Там се преместиха предимно хората от клуб политика на дира (след като им назначиха 5 служебни модератора + 1 администратор), но има и доста от тези, които някога са писали тук (не всичките за съжаление).

Та ако желате - моля заповядайите.



"In umbra, igitur, pugnabimus"

Редактирано от Kиpo на 31.01.08 11:54.



Тема Re: Нов клубнови [re: errata]  
Автор Perlata (minawa)
Публикувано15.01.08 14:27



Поздрави и успех / в който не се съмнявам, при админ като теб/.



Не съм чела в политика, не знаех, че имате проблеми, но напълно ви разбирам. Видях в новия форум, че светкавично сте се организирали, явно форумът е сплотен и ще бъде силен.

За дира би ли ми обяснил каква е разликата между служебен модератор и неслужебен?



Тема Re:нови [re: Perlata]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.01.08 16:50



Служебните модератори се назначават от администратора, когато в един немодериран клуб започне да става "осрано" с цел въдворяване на ред.
И когато самия клуб е неспособен да излъчи модератор с гласуване (поради липса на подходящи кандидатури например).
Конкретно за Политика ... назначиха се 5 служебни Модератора, защото количеството помии беше невъобразимо за сам човек да се оправя, а спамърчетата даваха денонощни дежурства.
И в крайна сметка вместо за Политика започна да се говори за всичко останало, включително широка гама цветисти обиди по адрес на ... "властимащите".

Това като резюме :)

Look inside you for the light in your soul


Тема Re: Нов клубнови [re: Perlata]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано15.01.08 17:25



> За дира би ли ми обяснил каква е разликата между служебен модератор и
> неслужебен?

Ако фелдфебела назначи някои от олигофрените, които са му приятелчета, те са служебни модератори. Ако назначи идиота на клуба, това е неслужебен модератор :)

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi


Тема Re: Нов клубнови [re: |]  
Автор Perlata (minawa)
Публикувано15.01.08 18:43



Благодаря и на двама ви за поясненията. /имах проблеми с логването, затова не отговорих по-рано, то май излезе по-лесно да пиша където съм бан

/


@ Виливар - аз съм само от няколко месеца тук, но досега не съм виждала гласуване за избор на модератор.

По мои наблюдения, форумите "Политика" са най-бурните във всеки сайт /те в парламента се псуват, та какво остава за дир'а/, но останах с впечатление, че клубът е могъл сам да се "измодерира", тъй като е реагирал много сплотено при изнасянето в друг сайт.
Когато започнах да пиша в БвЕ, тук също бе арена на полит. дебати между Ефекс и ченето. Тогава взех негова страна, защото ченето все на анални истории я избиваше /Ефекс сега ми благодари подобаващо/, но в един момент омръзва на двама да се ядът и спира, затова мисля, че се е стигнало до крайност да се баннат почти всички членове.



Тема Re: Нов клубнови [re: Perlata]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано15.01.08 19:12



Клуб Политика се саморегулираше много добре. Както може да предположиш там са писали всякакви ненормалници, имало е спам и т.н., но мнозинството участници са били винаги против модератори.

Е, сега клубът е много културен, има 3-ма участника и 5 модератора :)

"Политика" показа, че в България е възможно да съществува гражданско общество. При опит за цензура привържениците на всички партии (които се псуват редовно) се обединиха и се опълчиха на цензорите. Дано някой ден същото нещо да може да се получи в цялото българско общество.

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi


Тема Re: Нов клубнови [re: |]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.08 22:57



Няма да стане с българи, живеещи в България. Почнах да разбирам какво разделя българите извън България от тези вътре в страната.


Тези, които стоят вътре в страната, са конформисти и винаги оправдават властта, каквито и поразии да върши, и се подмилкват и подчиняват, дето се вика, склонена глава.....


Тея, дето са имали куража да си дигнат задника веднъж и да минат чисто психологическата граница (а после и доста други...) да се разбунтуват срещу нещо, което не им изнася и е лошо според тях, са друга мая хора.


Та, зависи кои и как са останали, и вероятно сега се мазнят. След бунтове се чуват само съглашенски мнения, просто защото всичко над върха на сабята вече е посечено.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Нов клубнови [re: Roxana]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано15.01.08 23:00



> Няма да стане с българи, живеещи в България. Почнах да разбирам какво
> разделя българите извън България от тези вътре в страната.

Повечето пишещи в Политика живеят в България. От друга страна виж колко от българите живеещи в Америка все още пишат в БвА въпреки цензурата. Не е важно кой къде живее, а що за човек е.

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi


Тема Off topicнови [re: Roxana]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано15.01.08 23:07



Хей Рокси,
ЧНГ!!!
Радвам се да чуя най-сетне нещо от теб, макар и да си изнервена нещо от бг банките. Мил поздрав от мен



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Off topicнови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.08 23:31



И аз се радвам ужасно да те засека



Всеки път, като видя ника ти, си спомням какво съм чела от теб. Да знаеш, че няколко от твоите съвети адски много ми помогнаха

За малко съм в София, защото искам да си подновя шофьорската книжка. И се оказах заплетена в какво ли не, пак, но следващата седмица трябва да се изнеса на подскоци пак, за което в момента яко харча пари, дотогава трябва да съм готова с всичко, еба ти, пак няма да спя като хората


Банките ли, ма да, направо ши ги изям с парцалите, колко съм им набрала....в момента си уреждам дукиментите за там, и съм висяща, ни тук, ни там, ти това го знаеш, нели? питат ме за адрес, аз не знам кой да дам, а обясненията и тук, и в Холандия звучат направо налудничаво, зела, та се преместила за 347 път в биографията си, ма къде си била, като са ти издавали книжката, па сега къде ти е постоянния адрес, а защо не живееш на другия адрес, ми само дукименти...абе...страшно е....


Как си иначе, караш-вараш? шти дам мобилния си номер там, ама оттам, не оттук, щот тука си ползвам няколко прима карти, ебеш-фъргаш, ово е стандард....


ох, как бихме си бъбрили, аз се амбицирах и почнах да уча Дъч, и смятам да се запретна и за немски. Грехота е да съм си бъбрила навремето на немски, и да оставя и да забравя тези умения. Дъч много труден бееее ох, просто ме съсипва....но какво пък, ще залягаме.....просто ме съсипва разликата между фонетиката и записването....както и да е, явно се пека на мъките, ще мине, ще се оправя, ще се справяяяааа....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.