Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 31.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За Норвегиянови  
Автор oni (непозната)
Публикувано21.10.07 15:46



Здравейте,
Мой близък замина на работа в Норвегия и ми трябва повечко инфо за там. Можем ли да му пращаме колети и има ли ограничения за цигари и алкохол?





Тема Re: За Норвегиянови [re: oni]  
Автор HMA (непознат )
Публикувано03.12.07 22:22



pochti sigurno ima. Az jiveia v Shvecia i tuk vapreki che sme v EU plashtash danak varhu alkohola koito ti prashtat - okolo 40-50 leva na litar.

A norvegia ne edaje v EU...



Тема Re: Контрол иманови [re: oni]  
Автор zuzi.muzi (Bulgarialainen )
Публикувано04.12.07 00:39



и винаги е имало.Норвегия не е в EU,но там са много стриктни,по отношение на:алкохол , Цигари,хранителни продукти/особено мле4ни произведения и месни/.Разбира се,това не озна4ава,4е не можеш да изпращаш ,може,но в минимални коли4ества:напр.1 стек Цигари,1L алкохол/но не пове4е от 40",а в БГ трудно ще намериш някоя водка,ако изобщо има,с такъв нисък %,/
Сега, има и друг вариант:да рискуваш,но както ти се каза преди, ще има да плаща доста яко твоя познат.така,4е мисли преди да го набуташ,защото при нас в Скандинавия вносните мита са много по високи отколкото във вси4ки други европейски държави,независимоEU или не.Ааа,да не забравя:по последни данни Норвегия в момента е най скъпата държава в света/аз ли4но не съм 100% сигурна в това,но все пак...Желая ви успех и умната!



Тема Re: Контрол иманови [re: zuzi.muzi]  
Автор cina2 ()
Публикувано04.12.07 18:18



"1L алкохол/но не пове4е от 40",а в БГ трудно ще намериш някоя водка,ако изобщо има,с такъв нисък %,/" - 40 % е нискоалкохолна? Каква водка пиете, когато сте в България?

Имаме тук една бутилка руска водка, сега я проверих - и тя е 40%. 50% съм виждала само на "Абсолюд". Така че не би трябвало да е проблем намирането на водка, отговаряща на изискванията.



Тема Re: ДОБРЕ ДЕ,нови [re: cina2]  
Автор zuzi.muzi (Bulgarialainen )
Публикувано04.12.07 19:09



Ама тука знаеш ли каква водка пият?Ежедневно от Естония се вкарват огромни коли4ества алкохол,който е сравнително евтин/тук в ALKO/е къде,къде по скъпо,така ,4е и тук има 4ерна борса,ти какво си мислиш,и водки има 100 модела,има и 80%.Ако не ми вярваш,питай някой друг.Мисля,4е това е отдаааавна известен факт.А аз не съм казвала,4е в ALKO алкохол под 40% няма.НИЩО ПОДОБНО НЕ СЪМ КАЗАЛА.Казах само какви са изискванията,а тях не аз съм ги измислила.





Тема Re: Забравихнови [re: zuzi.muzi]  
Автор zuzi.muzi (Bulgarialainen )
Публикувано04.12.07 19:21



Абе,аз сигурно съм спала,като съм писала това за водката в БГ.Егати ,станах зарезил.Ей,ще извинявате вси4ки.



Тема Re: ДОБРЕ ДЕ, [re: zuzi.muzi]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.12.07 17:55



успокой се бе човек,полека,че невите са невъзвратими



от естония се вкарват голеееми количества за лична употреба..не съм виждала досега някой да ги продава,а не да си ги изконсумира като първия смукач .. кажи ми ти къде е черната борса,че да препоръчам на приятелите ми от гореспоменатата група..да не излезе само ,че държавата със стриктния си контрол разпертуШинва всеки опитал се да прецака монопола върху алкохола..Щото хората може да са пиянити ,но спазват закона..

водки има по 80% но трудно се намират..дори в безмитните зони по корабите Коскенкорва (тоя гнусен боклук) го има на 38 %,а не на нормалните 80%

кво ли споря и аз като съм въздържател



Тема KЪМ Gerylinнови [re: Gerylin]  
Автор zuzi.muzi (Bulgarialainen )
Публикувано05.12.07 19:08



Ти не си видяла другата страна на Ф.,и по добре,но аз съм ,затова го и казвам.Спирам дотук,за да не си създавам излишни главоболия и току виж някой потропал на входната врата.Но ти казвам само едно_не ги превъзнасяй много,защото и те имат кусури,даже в някои отношения пове4е от нас българите.Айде,много стана,ама ти и това сигурно не си видяла.....Спокойно,след някоя и друга годинка ,ти гарантирам 4е мнението ти за тях ще е друго.......





Тема Re: KЪМ Gerylinнови [re: zuzi.muzi]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано05.12.07 19:49



не знам за какво говориШ ..аз имах предвид законовата страна на неЩата.. надали скандинавците са по големи закононаруШители от нас българите,но все пак си е субективно до човек..

може и да си права,но не мисли,че ги боготворя...видяла съм доста от страните им : след университета тук,семейните отноШения и работни такива ,но да ти кажа май най добре се показват на рокфестивалите лятото или на Сл бряг по малките часове на ноЩта ,заринати от празни бутилки ,спяЩи по главната улица...ех,колко различни са нациите по света





Тема Re:нови [re: oni]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.01.08 20:51



Не те съветвам да пращаш такива неща в колет :)
Моя позната се оплака, че дори домашна лютеница в колет са върнали на майка й.
Един вид с течностите са адски съмнителни.
Дрешки, книги, такива неща - да.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.