Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ще се върнете ли някога?нови  
Автор Perlata (ентусиаст)
Публикувано05.11.07 11:24



Знам, че му е рано отсега да го мислим, някои от нас едва са дошли, все пак ми е интересно как го виждате. Наблюдавам около мен различни народности, при нас има доста испанци, португалци и ексюгославяни /сърби, хървати.../, повечето от тях след пенсиониране се прибират в държавите си. Типично поведение е да работят почти цял живот тук, но някак си с нагласата, че на стари години ще се върнат да си почиват на по-топло, затова все ги чувам да разказват как си строят или вече са си построили къща. Хеле хърватите,

са големи патриоти и искат да си умрат на родна земя. Португалците и испанците пък казват, че са им измръзнали кокалите 20 години в Швейцария и искат на стари години да си ги стоплят и да ядат прясна риба. Децата им обикновено остават, тук са израснали, ходили на училище, създали приатели, някои и семейство.
При бг ми познати, стари емигранти, решили да се върнат в БГ след пенсионирането, наблюдавам по-скоро някаква незаседналост. Няколко месеца са тук, няколко месеца там.
За себе си бих казала, че според мен няма да се върна по ред причини.
Една от тях е, че на стари години ни се струпват ред болести, а бг здравна система, ако още не е съвсем съсипана, то е въпрос на кратко време.
Чутото и прочетено за бг болници, фактът, че ще внасяме лекари от Африка са показателни - скоро няма да се оправим, поне не до моите старини.
Вие сте наред.



Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.11.07 12:17



има един такъв лаф, че ако искаш да разсмееш дядо Боже, най-добре е да му разкажеш за плановете си ... лично за мен завръщането е резултат от вътрешна трансформация и няма много общо с географското положение ... в един друг клуб на същия въпрос имаше отговор, че завръщането в дома е при две любими очи, а не в някакъв град или държава ... това е идея, която споделям





Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано05.11.07 16:06



Аз не се чувствам отишъл някъде, че да трябва да се връщам. Света вече е малък, от единия му край до другия се стига за същото време, за което преди сто години се е отивало през 10 села.

България се променя бързо, аз лично вече не се чувствам у дома като я посещавам. Повечето приятели не живеят там, родителите са единствената причина за ходене обратно. На море в БГ не бих отишъл в никакъв случай (пък и по принцип не обичам да ходя на море), живея в планината. България няма какво да ми предложи, което да го няма по-хубаво другаде. Засега.

Being really good at C++ is like being really good at using rocks to sharpen sticks


Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор bisi111181 (golqm inat)
Публикувано05.11.07 16:43



Аз съм на мнение,4е 4овек трябва да е там където се 4увства наи добре. Аз също имам много приятели,които се връщат в Бг уж за постояно, но не издържат много дълго там.На същото мнение съм,4е вси4ко там е много променено, ние също сме променени и на този етап от живота ми не мога да кажа дали няма да се върна някои ден.Кои знае какво ще се слу4и утре,а да не говорим след години?!





Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: |]  
Автор Perlata (ентусиаст)
Публикувано05.11.07 17:19



Да, прав си за приателите, а те до голяма част променят нещата. Моите също са се разбягали.

На морето също не бих отишла за почивка, някак си са опошляли курортите, не знам можеш ли изобщо да си починеш, виж да отидеш да видиш приател е друго. Планините ни са хубави - довечера ще ти пусна едни снимки, щом си планинар, но както спомена и Dark S, където са ти любимите хора, там ти е домът.



Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: bisi111181]  
Автор Perlata (ентусиаст)
Публикувано05.11.07 17:33



Биси, сега като се замисля виждам, че не поставих темата правилно, може би трябваше да се казва "Чуствате ли се у дома, там където сте" / с риск да дискриминирам някои от по-новите емигранти/ . Точно както писа, ние се изменяме, България също и когато се приберем се чустваме неадекватно, както бе споменато в друга тема.



Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор flyche ()
Публикувано05.11.07 17:38



Здравейте и от мен! Много рано ставате всички.



И аз си мислех да се върна някой ден. Но това лято като си ходих в Бг за съвсем кратко, както винаги, в началото се почувствах доста самотно. После се събрахме с приятелите, дошли от цял свят, и пак ми стана хубаво и не исках да си ходя. Бг ни е събирателно място - всички се прибираме там, заради родителите си. Мисля си един ден Бг да ми стане като място-родно пристанище, където да се събираме с приятелите по-често отколкото го правим сега и от което да пътувам по света. Да стоя там през цялото време - вече знам, че няма да мога.

As simple as that!

Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор bisi111181 (golqm inat)
Публикувано05.11.07 17:41



Не, аз това за дискриминацията го казах по друг повод.

.Но да не говорим за това,4е достатъ4но сте го обсъждали.Ина4е, така е вси4ко се променя и ние сме 4ужденци в Бг.



Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано05.11.07 19:55



Бих искала, но не и ако е вредно за душевната ми хармония. Патриот съм, но всичко има граници.



Тема Re: Ще се върнете ли някога?нови [re: Perlata]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано05.11.07 22:05



Аз пък наблюдавам при себе си някакъв лек обрат. Откакто си взех немското граждансво и откакто България стана член на ЕС, започнах да я наблюдавам с повишен интерес и вече не ме тресе алергия, ако трябва да я посештавам.

Дори си ходя с кеф, както през тоя уикенд си бях за 3 дни и се изкефих на София. Верно за малко, ама така не омръзва и е по-интересно и повечето хора от петъчния самолет бяха на врыштане днес отново в самолета. Явно тия кратки посештения стават все по-популярни.

Иначе за окончателно врыштане не си мисля, ште му мисля като му дойде времето - дыржави много по тоя свят, все една ще си избера, но с добро мед. обслужване...



ROCK IS MY RELIGION


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.