Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Е и тва ми се случи....нови  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано09.10.07 22:41



Купувам си аз редовно билети за концерти по нета и кво....Оня ден ми пристигна майл, че въпросната фирма била обект на "интернет-кражба" като са били откраднати данните на кредитните карти и адресите на всички, които са закупили онлайн билети през последните 12 месеца. Яко, а? Дори ми написали в меила и последните 4 числа от номера на въпросната виза-карта, като доказателство, че и тя е в кюпа.

Па добре, че веднага в полунощ успях да я блокирам по телефона, и сега чакам нова с нов ПИН. И добре, че имам B банката и друга кредитнитa карта с друг номер за всеки случай. На другия ден говорих лично с Баркли банк и нямам липсващи пари на сметката. Пфуууу, кеф! Полицията и криминалните служби разследват случая...



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re:нови [re: Nirvana_2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.10.07 22:59




Много тъпо ...
Хубавото е, че не са ти изчезнали пари ...

Мразя държавата България. Тя уби баща ми. Мир на праха ти, тате

Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Nirvana_2]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано09.10.07 23:21



ужас..добре ,че не са ти изчезнали парите...

аз с моята смотана българска Виза не мога да си правя транзакции от сметката през интернет (както мъжът ми примерно) и затова се налага да давам номера като искам неЩо да купя от Нета (което става в екстремни случаи)...примерно вчера платих за доставка на цветя на майка ми в Прага за рожденния ден или като си зареждам Войпчийпа..иначе книги,СДта,сметки плаЩаме от другата карта,която дава достъп за обикновен банков превод,но извърШен през мрежата..чисто и безпроблемно



Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Gerylin]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано09.10.07 23:28



И аз предпочитам да плаштам винаги с дебитната Маестро-карта,тоест с банков превод, ама в някои случаи не става за съжаление, например за билети за концерти или за самолетни билети. Бе с кредитните карти човек все трябва да е наштрек...



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Nirvana_2]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано10.10.07 00:00



Напротив с дебитните трябва да е нащрек, защото някой ако ти ги чарджи ти взема парите одма.

С кредитните няма проблем може да диспютваш и да ти опростят парите, някои кредитни компании имат много добри фрод протекшън. С дебита парите са взети, с кредита не.

Ей туй швабите проззз народ ей!!! Един гвоздей не са забили на стената да си закачиш балтона.










Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Dilithium]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано10.10.07 00:19



Ти голема теория издокара тука, нема што?
Първо Барклей банк е английска, а швабите са им един от клоновете.
Второ,
по целия свят хората пищят от злоупотреби с кредитни карти (следи световните новини), докато дебитните са сигурна работа, ако ти я откраднат най-много да те овътрят с 2-3 заплати (толкова е макс. диспо-кредит на дебитната карта), щото нормалните хора не държат повече пари на дебитна карта, тва е само разплащателно средство до другата заплата. А от кредитната карта могат да се дръпнат много повече мангизки, нали така? И ако не ти е застрахована кредитната карта, си духаш супата отвсекъде...



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Nirvana_2]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано10.10.07 00:30



Dilithium е прав, при кредитните карти просто можеш да кажеш, че нещо не си го купил ти и не плащаш. Ако магазина твърди обратното, трябва да докаже, че ти си платил. С дебитните карти не е така, ако някой успее да изтегли пари, губиш.

> А от кредитната карта могат да се дръпнат много повече мангизки, нали
> така?

Могат да дръпнат колкото ти е лимита. Не е казано, че непременно трябва да използваш картите с голям лимит по Интернет...

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Gerylin]  
Автор Koфтият (член)
Публикувано10.10.07 04:46



На мен ми се вижда точно обратното !
Ужас е, че Нирванка не е успяла да извлече максимална полза от ситуацията. Второто което е, да се моли на Бога да не и е откраднато identity, че тогава става интересно. Взели от кредитни карти, взели от дебитни карти.......в различните страни - различна ситуация. Но никъде не е трагедия. Обикновено банката гризва дръвче, която пък си има начини за отписване на такива суми. Клиента си остава защитен. Но ако и гръмнат самоличността, ша реве с два реда сЪлзи и с два реда сополи. За това няма протекция, тя гони.



Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: Nirvana_2]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано10.10.07 07:34



Tочно преди 3 седмици ми източиха около 2-3000 евро от кредитната карта (Master) някъде от Франция.
От кредината компания ми се обадиха и просто попитаха, кои от транзакциите са мои и кои не. Казах им. След по-малко от седмица имах нова крта.

Въобще не виждам къде е проблема. През 2005 година също ми се обадиха, за да ми кажат, че са ми хакнали картата (някъде в USA) и, че ще ми издадат нова (Viza). Проблеми пак никакви.

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Е и тва ми се случи....нови [re: errata]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано10.10.07 10:32



Абсурд е българска банка да защити така клиента си.

Никога не съм чула банка в България да е възстановявала суми и да е разследвала кражба от карта по какъвто и да било начин. Най-много да ти я блокират, но каквото и да си загубил, си е изцяло за твоя сметка.

И не само за карти, по принцип кражби и загуби тук не се разследват, коментират и коригират от страна на банката. Това си се смята за грижа на самия клиент.

Понякога, ако си имал отлична застраховка и бутнеш допълнително на мафията от застрахователния бизнес, може и да ти върнат нещо, примерно открадната кола или да кажем, да ти платят нещо по застрахователно събитие. Обаааачеееее.....това са по-скоро изключения, отколкото правило. Крадците действат в комплект с полиция, прокуратура, съответната банка или съответния източник на инфо (всеизвестно е как се извършват измамите с недвижими имоти - от самия регистър се взима инфо за собствениците и се намира лапнишаран, на който да "продадат" истински имот с подставени лица) и прочие.


Много е отекла работата тука. Затова хората предпочитат да плащат и купуват кеш.

За кражба на идентичност и тук се чу, но по измамнически начин, а не банкова. Някой беше откраднал личните данни на един циганин, и го бяха овътрили с милиони. Човекът се доказваше пред прокуратурата, защото го бяха потърсили за измамите, за да го тикнат в затвор. Което идва да покаже, че и без твое знание някой някъде ще си прави далаверите с твоите данни, и ти ще разбереш в последния момент, когато тръгнат да те арестуват, че някой е живял живот назаем от твое име.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.