Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано27.09.07 16:20



Не ма, баси колко трудно ти се обяснява!!!!!!!!!

Ауу отвратително. Пиша ти последен пост защото нямам сили да си хабя повече с теб.


Напротив в УСА жилище се купува много по-лесно отколкото в Европа. Ей т'ва е есенцията, т.е. в УСА те третират няколко степени по-горе като човек отколко в Европа. Върни се и прочети поне по три пъти постингите които ти написах.

Аз бях до тук.



Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Roxana]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано27.09.07 16:25



Напротив, точно защото за мен човекът, а не месторождението са по-важни, затова се учудих, че поставяш въпроса по начина, по който го направи.

Като казах, че ще бъдеш емигрант, това не бива да го четеш директно, че на теб ще гледат като на човек втора ръка.

===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.


Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Dilithium]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.09.07 16:26



Пълна глупост, че купуваш по-лесно.

Дават ти по-лесно кредити, това е адски различно от това, да КУПИШ тази собственост.


Банката купува собствеността вместо теб, за което й плащаш солено лихва и те чарджат за услугите й.

Лично аз не виждам нито една причина да притежавам собственост, от която нямам нужда. И сегашната ми излиза солено. И тук стана скъпо да имаш собственост, единствената привилегия е, че имаш една относителна сигурност при експлоатацията на собствеността си, и не си зависим от хазаин, който винаги може да те изхвърли.



Като си толкова сербез, защо не си купиш кеш някаква собственост в Америка, както е тук, в България? Нали си надежден, нали имаш ценз, нали няма дискриминация?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Прави ли ви впечатление?нови [re: Mr.N]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано27.09.07 16:27



Сори, не следя какво става из клубовете. Сравнявайки те със Станислав имам предвид това, че и двамата се натрапихте просташки на хора, които и досега не ви искат.

===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.


Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: no_bs]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.09.07 16:28



Мила, зависи как се поставяш.

Аз не отивам никъде в позицията на просяк и зависим човек. Толкова често съм го казвала. Където и да отивам, аз си имам грижата да отида с препоръки и по подходящия начин....не изпитвам и капчица желание да разбивам бетонни стени с глава



И сега ще отида по законния и подходящ начин, и повярвай ми, няма да бъда поредната бедна просекиня. Ще имам протекция, дом, документи, работа и всяка защита, която ще има и една холандка

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Dilithium]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.09.07 16:33



от личен опит знам, че ако кредита е за кола искат да им покажеш двата последни фиша от заплатата ти, а ако е за жилище искат и атестация от работодателя ти, на стандартен формуляр ... никoй не ти иска лична карта и не те пита за националност, не знам от къде си ги чул тези приказки за недаване на кредити на имигранти



Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Roxana]  
Автор Dilithium (trilithium)
Публикувано27.09.07 16:36



Баси колко си зле не е истина.

Защо не съм купил кеш, ами защото ги нямам налични парите, а и няма такива глупаци дето да купуват кеш. Дори и хора които имат парите предпочитат да ги изплащат, те парите в общият случай си стоят в имота, а ако нещо се случи, наводнение, пожар, болест или нещо друго, парите си ги имаш(не си ги дал за покупката на куп кеш всичките) а на банката може да покажеш един среден пръст и да обявиш банкруптси или да си вземеш чукалата и известно време в БГ пък те да събират пеймънти ако искат и от оня дето духа.

Капишчи или си май некапишчи??



Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: DarkSide]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано27.09.07 16:37



Дарки, той няма предвид, че няма да ти дадат кредит само защото си емигрант.



===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.

Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Dilithium]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.09.07 16:41



Както желаеш.

Тогава по собствен избор ще си слуга на банката си, вероятно през по-голямата част от живота си.


Разбира се, това зависи единствено от материалното ти положение. Значи въпроса изобщо не се свежда до дискриминация към емигранти, а реалното ти материално положение. Или те е срам да кажеш, че все пак ти си в положението на молещия заем, и че банката все пак е длъжна да си осигури изплащането на кредита, прилагайки някакви собствени критерии от кого ще си гарантира изплащането, и че това няма нищо общо с какъвто и да е вид дискриминация, а с реална оценка на материалното ти състояние и перспективите ти да изплатиш една крупна сума в дългосрочен план?

И човек, който живее в Америка, не знае колко е ценно да си собственик? Не кредитополучател, а собственик? Значи Америка не е страната на богатите хора, а страната на богатите банки?





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxana на 27.09.07 16:46.



Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: no_bs]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.09.07 16:53



кредити не дават на безработни и на самонаети независимо от националността им, къде е разликата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.