Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Dilithium]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано28.09.07 00:23



Първо, Европа няма толкова нужда от емиграция, като "вечните ловни полета" из Канада и УСА. Тука всичко си е плътно заселено и няма нужда от емигрантски тълпи.

Второ, въроса ти за гражданството отпада, понеже като държава от ЕС много от бг емигрантите имат вече право на двойно гражданство,съвсем иизи.
А дори и само с бг гражданство нямаш никакъв проблем, освен ако не си се засилил да гласуваш. Трудовият пазар го отвориха постепенно ДОРИ И В ГЕРМАНИЯ !!(най-големия противников бастион) и за бг.

Трето, не мога да ти отговоря за съотношението понеже нямам актуалните цифри след последната яка криза на риъл истейт при вас през август, която еба майката дори и на наще акции тука, та ми идеше да се издрайфам (но все пак да живее Китай, спаси положението) 4 милиона празни къщи непродадени и колко бяха фалиралите ипотечни банки, че не помня, и колко не можеха да си плащат повишените лихвите и трябваше да продават имотите.
Та ти на тва ако викаш "собственик", то такива има и тука...

ROCK IS MY RELIGION


Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: |]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано28.09.07 00:44



Определено източно- и южноевропейците са масово застъпени в имигрантстката статистика, а западно и северноевропейци са определено много по-малко.

Масова американска емиграция тука няма,защото нямат много почва за виреене, нема толко Дънкин Донътс и Бургер Кинг.



Идват обаче доста на работа с временни договори, което е ок. Повечето американци, като чуят, че идваш от Уест Юръп, ти козируват или нещо такова. Личен опит! От повече коментар май няма нужда.

ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: |]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.09.07 00:46



сполай ти за готината сигнатура, побратиме





Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Nirvana_2]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано28.09.07 00:50



> Определено източно- и южноевропейците са масово застъпени в
> имигрантстката статистика, а западно и северноевропейци са определено
> много по-малко.

Моите наблюдения са други, но бих искал да видя реални числа, а не изсмукани от пръстите ти.

> Повечето американци, като чуят, че идваш от Уест Юръп, ти козируват или
> нещо такова. Личен опит!

Бъркаш добри маниери с истинско оценяване. И на мен ми козируват като им кажа, че идвам от България, макар че не знаят къде е.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: |]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано28.09.07 01:17



И за кво са ти толкова точни статистики за европейската имиграция???

То човек трябва да е сляп или глух, ако вземе да обърка по улиците на Ню Йорк например тумбите поляци, руснаци u румънци с френски, немски, шведски или швейцарски емигранти например....



ROCK IS MY RELIGION

Тема Re: Нервано а на теб правили ти вЧеПЕтление?нови [re: Nirvana_2]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано28.09.07 01:22



Защото не ме интересува отношението на поляци/руснаци/румънци към французи/немци/шведи/швейцарци, а отношението на французи/немци/шведи/швейцарци дошли тук към американци отишли в рая на земята, Европа.

П.П. Където работя аз, французите/немците/шведите/швейцарците са повече от поляците/руснаците/румънците.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Прави ли ви впечатление?нови [re: Nirvana_2]  
Автор Perlata (член)
Публикувано28.09.07 01:35



"Прави ли ви впечатление, че нашият клуб "Бг в Европа" е с доста степени по-интелигентен и възпитан от тоя на "БГ в Америка", особено в последно време.

Нищо лично, само лека констатация, даваща доста поводи за размисъл, които предоставям на вас. Даааа, Европа си е Европа, дори и по форумите...

Голям комплимент за нас!!!"

Знаеш ли, първия път като ти прочетох постинга доста се учудих за какво се делим на тук и там. Днес обаче попрочетох Бг в А /доколкото имаше за четене/ и мисля, че имаш право донякъде, защото ми призля от безпардонния мобинг. Не че мобинга сам по себе си не е отвратителен, но там се води по такъв агресивен и брутален начин, че само волски нерви могат да издържат.
Та както писа, "Европа си е Европа, дори и по форумите..."





Тема Re: Прави ли ви впечатление?нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано28.09.07 01:41



Виж сега, Нирвана.

Аз съм наясно с техническата нужда от идентифициране на всяко едно човешко същество на планетата.

Но не може американските власти да налагат едностранно това изискване по тоя начин, не и без съгласието и съдействието на съответните власти и служби, не и без съгласието и разбирането на обикновените граждани.

Да не говорим, че законодателството и съзнанието на хората не е подготвено, нито има техническа възможност хората да приемат толкова радикална мярка наложена така диктаторски и едностранно.


Даже в известен смисъл щях да съм "ЗА" идеята, ако бях сигурна, че така ще се изловят престъпниците наистина. Лошото е, че И в Америка, И в България, престъпниците въпреки всички драконовски мерки минават всички мерки за сигурност, и на мушката остават баш тия като теб и мен, и баш обикновените граждани да го духат оня дебелия и сополивия.


Разбираш ли, просто преебават обикновените рибета, дето нищо не означават за системата. Достатъчно богатите и самите престъпници пак си намират начини. Само тия като теб и мен псуват, защото на практика тази блокада не спира никого, само пречи на свободния обмен на хора и стоки, ей така, да се регистрира дейност на съответните чиновници.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Прави ли ви впечатление?нови [re: |]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано28.09.07 17:17



Обаче това е адски показателно, че тези клубове са въпрос на живот и смърт за такива като МореН-чо и Станислафффчо. Участието в тях изисква смелост, а да модерираш вероятно е висша мисия и призвание. Баси житейската драма.



===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.

Тема Re: Прави ли ви впечатление?нови [re: Nirvana_2]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано28.09.07 17:22



"Що пък не разбирате от ирония...?"



Еми то много зависи от това как ще го интерпретират първите писали след теб. Това дава насока на развитието на темата. И понеже първите те взеха на сериозно и гледай как пак стана батална сцена Европа срещу Америка.

И най-вокални са хората дето хабер си нямат нито от единия континент, нито от другия.

===============
Sheer obstinacy is far more durable than courage, though it's not as pretty.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.