Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Наем на кола в България  
Автор crispin (непознат)
Публикувано10.01.07 12:05



Моля, да ми препоръчате фирма за наем на коли, от чийто услуги сте останали доволни. Ще си ходим до България пролетта и искаме да наемем кола тип van. Интересувам се най-вече от софийски фирми. Също и, какво е било състоянието на детските столчета за кола, ако сте ползвали, тъй като ще ни трябват - надеждни ли са и имат ли добър вид?

Аз вече търсих в Интернет и няколко фирми ми се струват подходящи, но искам все пак да се допитам до вас, защото нямам опит в наемането на кола (досега тази на баща ми ни беше достатъчна, ама сега с двете хлапета ставаме много).

Благодаря ви!



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: crispin]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано10.01.07 21:15



Avis.

Повече разсъждения по темата има

.


================

Beauty and the Feast



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: no_bs]  
Автор crispin (непознат)
Публикувано11.01.07 12:03



Много ви благодаря за помощта.

В темата, за която сте ми дали връзка, споменатата фирма, от която не сте доволни Motoroads ли е? Защото аз точно към тях се бях насочила, защото ми изглеждаше от сайта им, че имат необходимите застраховки (като CDW и т.н.). Бихте ли ми далил подробности защо не сте доволни от тях, ако е същата фирма. Ние трябва да наемем people carrier и не са много фирмите, които предлагат такива коли на сносни цени, а и ще ни е за първи път да наемаме кола в България и въобще не съм запозната с нещата и се опитвам да гадая поне по сайтовете на фирмите в Нет-а колко са надеждни.

Благодаря отново за отзивчивостта.



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: crispin]  
Авторинфo (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 12:47





После дай отзиви за фирмата, която си ползвала защото и аз се интересувам.



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: инфo]  
Автор crispin (непознат)
Публикувано11.01.07 15:04



инфо, благодаря за линк-а, но на мен ми трябва кола от Летище СОФИЯ. Като гледам тази фирма само в района на Бургас работи. Цените й са доста добри, така че си запазвам линка за вбъдеще за посещения на морето.





Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: crispin]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано11.01.07 15:49



Motoroads беше фирмата, която не искаше да работи с българи, да. Подробно съм описала в линка какъв беше случая.

Какво значи "защото ми изглеждаше от сайта им, че имат необходимите застраховки (като CDW и т.н.)"? CDW не езастраховка. CDW (Collision Damage Waiver) отменя отговорността ти (напълно или частично) за щети при катастрофа. Това всяка фирма го предлага. И какво е "people carrier" - имаш предвид кола, по-голяма от седан или какво?

Аз не бих работила с българска фирма за коли под наем. Просто не си струва главоболията и риска. Години наред наемам от Avis и дори и да има проблем, той поне е разрешим и то лесно. Преди два месеца наех от тях кола в Испания и ме накараха да платя за допълнителен шофьор, въпреки че ставаше дума за мъжа ми (в САЩ за spouse не се плаща). Като се прибрах с едно телефонно обаджане ми възстановиха въпросната сума.




================

Beauty and the Feast



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: no_bs]  
Автор crispin (непознат)
Публикувано11.01.07 16:37



Благодаря за бързото включване.



Може би не съм се изразила на професионален език, за което се извинявам, но това което исках да кажа е, че ме интересува в договора да се включва Collision Damage Waiver. Не всяка фирма го предлага, а някои дори не знаят и какво е, защото като ги попитах отговорът беше, че "да, в колата има касетофон".

В сравнение с останалите сайтове, които разгледах, този на Мотороадс беше най-издържан откъм информация и всичко беше подробно обяснено и на отличен английски, не все едно, че някой неграмотник го е проектирал или превеждал текста. Затова и се замислих дали да не наемем от тях. Но правя това проучване с цел да избегна евентуални главоболия и развалена почивка. В края на краищата ходя си в България веднъж на няколко години, ще сме с 2 деца, едно от които бебе, и искам надеждна кола. Още повече, че съпругът ми е англичанин, той ще шофира и иска всичко да е издържано за да си няма проблеми.

Ами "people carrier" е кола от типа mini van като Renault Espace, Opel Zafira, например. Тези коли са скъпи и цените, които ми предлагат фирми като Avis са в пъти по високи от тези на българските фирми. Не ми се иска да плащам баснословни суми.



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: crispin]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано11.01.07 17:05



Явно си говорила само с местни български фирми, за да не са чували за CDW. Както и да е, ти сама ще си решиш. Аз ей сега погледнах цени на сайтовете на Мотороуд и Ейвис от чисто любопитство и ми направи впечатление, че цените на Ейвис са доста високи в момента (гледах за разни периоди през април и май). От друга страна, погледнах цените на

и миниван за седмицата 7-14 май излиза $554 в всичко включено (CDW също).

Имай предвид няколко неща - Мотороудс нямат офис на летището, но предлагат да ти докарат колата дотам. Колко е надежден този вариант е anybody's guess. Повечето коли под наем в България така или иначе имат пълно автокаско и гражданска отговорност. В повечето случай тази застраховка би трябвало да е primary. За мен лично това означава, че предлагайки ти CDW, те просто си докарват допълнителен приход, т.е. тя колата така или иначе си е застрахована и в случай на злополука вероятността да опрат до теб да плащаш щетите може и да не е толкова голяма. Но този риск всеки си го преценява сам. Абсолютно сигурна съм, че дори и с включено CDW, ако не дай си, Боже, ви се случи нещо, главоболията и разправиите могат да бъдат големи. Това е България просто.

На твое място аз бих се обадила на Мотороудс или бих им писала, за да видя какъв vibe ще усетя. И на мен ми изглеждаха ОК първоначално, но като се опря до разговори, тарикатщината лъсна.

За колко време ще ви е необходимо возилото?


================

Beauty and the Feast



Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: no_bs]  
Авторdon (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 17:23



Това е България просто.

Какво означава това?! Ти сигурно си някоя нова американка, от краварския щат тексас





Тема Re: Наем на кола в Българиянови [re: don]  
Автор no_bs (anointed)
Публикувано11.01.07 17:26



Не, просто съм реалист в случая.

Не го приемай като негативизъм към България, много си я обичам даже, но просто някои неща там са по-сложни.


================

Beauty and the Feast




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.