Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Плюенето като национален български спортнови  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано12.12.06 19:11



Преди няколо часа видях, че в другата тема кака Барби пак ядно мърмори, че емигрантите само плюели по България. По-късно днес прочетох една статия в Капитал за човек, с когото съм работила лично. Най-силно впечатление ми направиха коментарите под статията. И си дадох сметка, че тези, които мърморят против емигрантските коментари за България, най-често бъркат основателната критика, базирана на факти, с истинското плюене. Барби, ето ти пример за плюене, моето момиче. Невежият ще се чуди, вещият ще се мае.....








Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: no_bs]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано12.12.06 19:37



до колкото си спомням имаш право на 30мин. почивка за целия работен ден.. и забележете можеш да си я ползваш когато поискаш но не съвсем.. обикновенно ти разрешават да почиваш сутринта когато няма никаква (почти никаква) работа... и не си уморен .. и какво се случва тогава знаете ли .. когато настъпи времето за обяд... ти бавно и сигурно навлизаш в ада (при това буквално) .. стоиш пред ПЕЧКАТА :)) ... която те пече като чеверме.. а над главата ти духа климатика......

Тоя приятел май си мисли, че да ходиш на работа и да работиш е като да седнеш в кафене и да ти сервират.
30 мин. почивка му била малко - в страните, в които с еработи почивката е 30. мин. При нас е даже от 11:00 до 11:30.
И печката му напичала и климатика му духал, абе с две думи защо ли са им необходими печки на тези ресторанти?!



Плюенето срещу човека в коментарите наистина е гнусно



Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор cina2 (минаващ)
Публикувано12.12.06 19:48



Не съм била в "кухнята" на "Макдоналдс", ама определено не съм чувала добри неща за тях. Не се храня там, а и за вбъдеще нямам намерение да го правя. Като се сетя и ние на работа какви "клетви" сме удряли на шефовете. Пък имаме по 1 час почивка - на обед. Не напразно в японските фирми имало чучела с изображението на шефа ти и да си го боксираш на воля... Ама това за чикагския университет на хамбургера и мен много ме впечатли





Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: cina2]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано12.12.06 19:51



Статията май не разказва толкова за веригата, а за един млад човек, стигнал да висока позиция.
Пък било то и в МакДоналдс.





Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор cina2 (минаващ)
Публикувано12.12.06 19:56



Да де, ама хората си го изкараха на веригата, а сумата пари, които получават за труда си явно зависят от този млад човек

.



Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: cina2]  
Автор free_bird (устато)
Публикувано12.12.06 20:03



Колко ли пари получават за труда си?


Защо ми се струва, че ако получаваха повече нямаше така злостно да плюват?

Нищо не става случайно, но вярвам в чудеса

Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: cina2]  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано12.12.06 20:09



Там е работата, че повечето прилежно оплюват човека, описан в статията. Без да го познават, без да се замислят, ей така, за спорта, както казах. И това не е някой онлайн форум, пълен с тийнове, а онлайн версията на един от малкото свястни български вестници все пак. Нямам нищо против да са против корпорацията и марката МакДоналдс. Но очевидната омраза към един успял човек ме отблъсква, а точно това виждам в коментарите.

А за ЕмСиДи, Аз пък съм била и в кухнята им. Буквално. Преди да дойда тук работех в рекламната агенция на МакДоналдс и беше задължително да работя една седмица в ресторант. Храната им няма да коментирам, тя не е и предмет на статията. Но пък считам времето, през което съм работила с тях, за невероятно бизнес-училище. Вярно, смели сме се често в агенцията, че са като култ, даже си имахме шега, че сутрин преди отваряне на ресторантите застават пред "М-ката" (The Golden Arches) и се кланят. Да, но пък са си наложили марката на българския пазар толкова успешно, колкото малко други фирми са успели да го направят. Корпоративната им машина си работи, а кучетата могат да си лаят до възбог.





Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано12.12.06 20:12



Че как? Ами той им е направил услуга като е дошъл да работи, а те не само не оценяват жеста му, ами ще му казват кога, как и колко да работи! Нахалници!



Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: free_bird]  
Автор no_bs (ентусиаст)
Публикувано12.12.06 20:18



Не е от парите. Плюват тези с манталитета "Той ли ще ми каже на мен?"



Тема Re: Плюенето като национален български спортнови [re: no_bs]  
Автор free_bird (устато)
Публикувано12.12.06 20:21



Не! От парите е. Избиват в друга насока от безпомощност.

Нищо не става случайно, но вярвам в чудеса




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.