Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Разпитват ли ви за България?нови  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано12.12.05 21:30



Моето впечатление е, че в началото на 90-години много повече въпроси ми задаваха за България. Все за икономиката, за стандарта, никoй не ме е питал за природни красоти или за историята на Бг-то.

А сега пък на последък никoй не ми задава никакви въпроси. Просто "nо interest". Дали защото се прочухме малко или много катo конкурент на Майорка и се писа за няколкото курорта по Черноморието из пресата, не знам.

По телевизията дават много рядко неща за България и ако не се двата телефонни разговора на седмица с фемили-то и моабетите тука из форума, съBсем ше я забравя, че съществува. Остава една такава далееееечна...и езика, дето си говорим в къщи си става пълна мешавица от български, немски и английски..Та така..

А вие освежавате ли си спомените от България или се отдалечавате от нея бавно и постепенно?

пп. Мисля, че въпроса е най-добре да бъде зададен в тоя клуб, просто защото из далечния свят, както са например една Канада или Америка, понятието България е почти непознато..



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано12.12.05 21:42



МИ да разпитват ни от време на време.
Мен като ме питат им казвам, че живеем в пещерите и че спим с козите.
Казвам им също, че аз имах за жени три женски козички. :-))))

п.п. ВИждал съм американци които като им кажа че съм от БГ знаят даже и името на столицата ни. Бях потресен, защото беше на първата седмица от както бях в САЩ и то бях в едно забутано градче в един забутан щат и пича беше чистач в магазин, аз естествено му ставах колега. Същият този пич разбираше и то *NIX лайк операционни системи.



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор ДO диeз (stretto)
Публикувано12.12.05 21:56



Вече не питат,не се интерсуват,не ни смятат за конкуренти.

C#


Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор Gia ()
Публикувано12.12.05 22:36



пп. Мисля, че въпроса е най-добре да бъде зададен в тоя клуб, просто защото из далечния свят, както са например една Канада или Америка, понятието България е почти непознато..

I po-dobre... Napravo mi e maka za vas kato znam kakav vid info za BG se pojavjava vinagi vav vashata presa.

No i tuk pochvame da se "prochuvame" malko po malko. Minalata sedmitza imashe edin sluchaj na izmama vav Phoenix. Moje da si go vidjala v nashija forum.



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор dma (irq)
Публикувано12.12.05 22:45



Питат ме и то точно за история. В един форум веднъж пуснах снимки от Стария Пловдив и като започнаха да ме разпитват на бележки, направо не знаех как да насмогна. Тук вече доста хора са били в България и явно им харесва, затова и задават сигурно въпроси, но аз им препоръчвам да ходят аут оф дъ бийтън тракс, защото там е красотата на България и на хората.

Но реално погледнато, повечето си остават на киселото мляко.

Съвсем скоро една позната разпитвала баща си за България и човекът явно е поназнайвал нещо, защото тя после се появи горда, че може да ми каже какво е научила . Много сладко момиче.



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Gia]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано12.12.05 23:40



Четох за тоя случай...и дори си помислих, че сега идвате и вие полека-лека на ред да се червите пред останалите ви съграждани за геройските подви3и на нашего брата из чуждоземско...

Стига сме били само ние на топа на устата...за кражбите на коли, за фалшификациите по банкоматите и за продажбата на цигaнски бебета за 4000 евро...



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор Gia ()
Публикувано13.12.05 01:23



Az novini pochti ne gledam, taj kato me iznervjat, i koj znae kak, no ne bjah nauchila ot forumite, che Parvanov bil v US. Ta shefat mi me osvedomi. E, moje i da e chul njakoj kolega za sluchkata vav Phoenix, no njama da si razpletem chorapite ja... Vse pak pri nas e izkljuchenie (v Chicago samo poveche se razchuvat takiva istorii, taj kato BG obstnostta e goljama), dokato vie gorkite sigurno chesto se chervite.



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор Dark Side (of the moon)
Публикувано13.12.05 10:04



Като стане въпрос откъде съм, всеки втори казва, о, да бил съм в България и много ми хареса, или някои мой познат е бил там и ми се е похвалил.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано13.12.05 11:01



Коментират. Различно. Ако е от Европа, е любезен и вниателно учтив. Ако е от хамериката, е критичен. На харериканците хаоса тук им се вижда невероятен. Възмущава ги всичко, даже ако нямат допълнителна кърпа в хотела, даже ако трябва да се оправят на улицата, по която няма табели.

Не искат да ядат какво да е. И успяват да се умъкнат баш в най-кошмарните заведения, колкото и да ги моля да идат на по-цивилизовано място. Направо имат рефлекс за долнопробие. Откак се отказах да ги ориентирам, седя и ги гледам как ядат страшни боклуци, аз ходя да си ям дето на мен си ми харесва. Да им имам откачените вкусове.....специално за мен американците са долнопробна нация. Не мога да кажа защо почнах да ги презирам. Но нямат вкус, нямат естетическа култура, и парите за тях са фетиш, който компенсира всичко останало. Това НИКОГА не е така за един европеец.


Твърдо съм за европа. Знам разликите, но аз не мога без онова, което дава вкус на живота. Американеца може да живее само с парите си, броейки ги всеки ден като лихварин. Това е невъзможно за европееца, в европа се живее за онова, което дават парите, а не за цифрата по сметка.

Хмммм...както винаги съм

. Но за мен това е важно и не мога без това.

Редактирано от Roxana на 13.12.05 11:17.



Тема Re: Разпитват ли ви за България?нови [re: Nirvana]  
Автор kate_ (unique)
Публикувано13.12.05 11:25



питат, да. за стандарт, за заплати. напр. колко получава лекар в БГ.
200$- отговарям.
те ме гледат неразбиращо - "на преглед?"
не, казвам , на месец.

Редактирано от kate_ на 13.12.05 11:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.