Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 29.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема чуждо гражданство...нови  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 12:07



Защо бихте/ не бихте си сменили гражданството:

За:
1) възможност за работа (почти) навсякъде по света без проблеми
2) емигриране без особени проблеми (като 1)...
3) сигурност за цялото семейство- соц. помощи, права, отстъпки при обучение, т.н.
4) възможност за пътуване без планиране, визи и т.н. (като 1)
5) просто улесняване на живота, особено ако не смяташ да се връщаш в БГ...

Против:
...трудно за формулиране....
Загубване на себе си/корените си или нещо подобно...но е по-силно от всичките горни точки....

Ваш ред....



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 12:25



Аз не бих го сменила, освен ако животът на някой от семейството ми не е застрашен и така бих могла да го спася . Значи всички останали варианти отпадат.

За сметка на това, бих взела още едно заради всички животоугодни причини- работа, да живея в Белгия/Франция и да работя тук, да пътувам в някой държави по-лесно. И това за 10-те години- грубо казано, след които ще имам същите права като местните.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 12:35



Корените са ми в семейството (съпругът/ата не е част от него в този му смисъл), езика и културата. Държавата няма много общо с тях, освен с опитите си да им навреди. Нацията също не ми допада и не желая да бъда асоцииран с нея. В този смисъл паспортът ми, като документ за доказване на национална принадлежност, не трябва да е от РБългария. От друга страна това ми носи съществени улеснения и ползи за момента и не смята да правя постъпки за замяната му.
Мнение в стил 2 кила домати са 2000грама.



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: DLCl]  
Автор Eдин Kиxoт (такъв)
Публикувано04.10.05 12:57



А семейството, езикът и културата не са ли неделим елемент от нацията?

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Редактирано от Eдин Kиxoт на 04.10.05 12:57.



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Eдин Kиxoт]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 13:39



Разбира се!
Исках да подчертая, че аз се дистанцирам от нацията, но естествено съм съгласен с част отбрани нейни градивни елементи и характеристики.



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
Автор *Charlotte* (nice)
Публикувано04.10.05 13:47



не бих си сменила гражданството. виж, двойното гражданство е по-приемлива опция за мен.



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: *Charlotte*]  
Автор Бял мaнraл (непознат )
Публикувано04.10.05 14:00



Двойното гражданство е най добрата опция. Има и друго нещо - оказва се че хич не е лесно да се откажеш от българското гражданство. Четох по форумите че са чакали с години за президентско решение а то не идвало. Изобщо има ли някой да се е отказал от гражданството тук?



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Бял мaнraл]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 14:10



Интересно наистина, има ли някой

Аз познавам няколко души, но те не искат хич да се асоциират със страната си...От БГ познавам само 1 момиче, което току що си го смени и стана много бързо. Със сигурност не е чакала президентско решение с години...за около месец имаше новия паспорт...АМА не е това проблема

Опитвам се да си отговоря, какво точно кара човек да задържи гражданството си... и да се откаже от очевидно по-лесен живот...Щото хем сърби -хем боли Нали така се вземат решения по книгите пишеш на листа + и - и гледаш накъде накланят везните...



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Бял мaнraл]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 14:11



а двойното гражданство не подлежи на обсъждане...там проблеми няма



Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
Автор dma (irq)
Публикувано04.10.05 14:21



Ама на листа никога не можеш да направиш +-чето достатъчно дебело и тежко, колкото е свъщност. Моето плюсче е едно единствено- българка съм. Ама много тежи , минусчетата някак си се изличават изведнъж. На кой му пука, че има закони, които са направени да ти тровят живота, ако не си с гражданство на държава членка на ЕС?

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.