Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Европа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво значи С?нови [re: azazazazaz]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.10.05 12:42



Permis A - една година, една професия, един работодател

Permis B - 4 години, една професия, различни работодатели

Permis C - без ограничения

Значи ако работиш 5 години някъде, на 5-тата година имап последното перми, което ти дава право да работиш в Люксембург докато искаш, при който искаш и каквото искаш .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Демек требе ти да ръчкашнови [re: errata]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.10.05 12:47



Люксембург. Не знам за програмистите в Германия, познавах няколко човека заминали така, ама им изгубих дирите, та не мога да кажа за тях какво е станало. Така и така аз с програмисти рядко дружа .

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Какво значи С?нови [re: azazazazaz]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.10.05 12:53





Ето ги обяснени всички процедури тук.

There's no place like 127.0.0.1

Тема Re: Демек требе ти да ръчкашнови [re: dma]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано07.10.05 12:55



Aha. Sorry, oburkah te s niakoi drug

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Демек требе ти да ръчкашнови [re: errata]  
Автор dma (irq)
Публикувано07.10.05 13:00



Случва се

There's no place like 127.0.0.1


Тема Много културно билонови [re: dma]  
Автор azazazazaz (Rainmaker)
Публикувано07.10.05 13:25



при вазе бре.
Тюх да му се невиди, не съм оцелил замалкo точната държава.


Който сърчи файндва


Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
Автор Eдин Kиxoт (такъв)
Публикувано07.10.05 13:32



Ако си загубя работата, си намирам бързо каква да е работа, ако чак толкова е наближило изтичането на РП. Помощи се получават, стига да имаш валидно РП.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: чуждо гражданство...нови [re: Flicka]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано07.10.05 14:36



Докато чужденецът учи и се интегрира, получава и помощи!

ей това за първи път го чувам. Би ли обяснила за какво става въпрос. Доколкото знам новопристигнал чужденец в НЛ на база събиране на семейство НЕ ПОЛУЧАВА никакви помощи, освен ако не броиш 1700 евра на година, които ще ти върнат данъчните. Но това не е помощ.
Истина е че обсъждането на тази тема е безпредметно, ако е извадено от контекста на законодателството в конкретната страна или се разглежда извън конкретният поглед към живота на съответният човек. Защото нали за едни е ценно едно, за други - друго. Има примерно правило че ако извършиш престъпление в НЛ и си чужденец, дори и с ВТВ, много реално е да те депортират. Е, аз точно това правило не го причилсявам нито към + нито към -, просто игнор.
Понеже няколко пъти споменаваш за преместване в други ЕУ страни и улесненията, които хол. паспорт предоставя при това, от това има смисъл ако наистина ще се местиш. Уверявам те на практика това се оказва пределно трудно, поради някои или всички от следните причини:
- рязка промяна (фатална) в образователната програма при пораснали вече деца
- трудности с продажба или отдаване под наем на имущество, движимо и не
- няма хол. заплата, няма данъци, няма данъчно рефинансиране на заеми
-пр.

Като почнах с това я да ви питам. Декларирали ли сте си българските имоти пред хол. дан. власти? Щото е задължително:

http://www.belastingdienst.nl/particulier/buitenlandsvermogen/

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Вълнуват ме най-вече нещанови [re: ahilea]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано07.10.05 15:56



като социална интеграция и дали тя е възможна, ако човек не говори езика (не мисля, че мъжът ми някога ще говори свободно български), дали неугледността на много части на София/България ще го боде в очите, дали има основания човек да се притеснява за престъпността, възможно ли е в належащи случаи да се получи адекватна медицинска помощ. Предполагам поръчването на книги да речем не би трябвало да е проблем. Чудя се дали е възможно човек да получава вестници, но те все пак могат да се четат и онлайн, така че не е болка за умиране. На нас няма да ни се налага да работим, но все си мисля, че ще имаме нужда от нещо стимулиращо, даже като се замисля, ами то на мен май си ми се работи, дявол да го вземе!

Не знам... Много са ми объркани мислите..... Ясно е, че и ние няма да затваряме вратата зад себе си и винаги ще можем да се върнем, но все пак не ми се правят и неразумни експерименти.


=======
And I do anything necessary for her
so don't let the necessary occur, yep!


Тема Re: Вълнуват ме най-вече нещанови [re: no_bs]  
Автор Дoйдe ми (не тва, другото)
Публикувано07.10.05 16:18



То е до човек. Един ша види хубавото и кат тури усмивка на лицето, ша си гледа живота и тук и там, където и да е там. Друг, кат свие от Раковска в лево и се спъне в първия бордюр (който не само, че не е скосен за колички ми е и вдигнат с 30 сантима да не се паркира) ша се развика за такси към гарата. Па кат чуе и сметката на бакшиша, ще се прекръсти дваж, ще плюне в пазва и ще се не види. Ма първите и в България и в Зимбабве, ще се радват на живота. А вторите нийде.

В кратце: Престъпноста е бая пресилена.
Медицинската помощ? Адекватна? Ми да, ако си платиш адекватно. Като на всякъде.
Бе, ако не пипне сам мъжът ти и не помирише, няма как да разбереш. Факт.


Са нема да разваляме боя с кавга, нали?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.