Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 29.09.24 
Кучета
   >> Голдън Ретривър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема на демократитенови  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано17.07.03 21:38



гледам че красен не си е свършил поръчението . нека аз тогава да свърша неговата работа. по повод кандидатурата на креийз или който и да е той за членство в клуба: на клубен съвет проведен в събота бе решено да му бъдат върнати парите взети за встъпителен и годишен членски внос. да се обърне към секретаря на клуба да си получи внесената сума. кандидатурата му за член на НГРК няма да бъде предлагана за разглеждане на следващото Общо събрание. айре.

KOLKOTO - ТОЛКОВА


Тема Re: на демократитенови [re: @PORlL]  
Автор Kpeйз ()
Публикувано18.07.03 09:21



Не съм умрял за членство в ТВОЯ клуб, интересно ми е обаче кои са участвали и какви са мотивите. Защото да откажеш членство на някой, само защото не лиже гъза на председателя си е смешно. Но аз така или иначе такива действия не изпълнявам. Покривам всички критерии за членство в устава. Така че искам мотиви, ако трябва ще пусна официална молба и ще чакам официален отговор, за да мога да предприема след това съответните действия.

Редактирано от Kpeйз на 18.07.03 11:17.



Тема Re: на демократитенови [re: Kpeйз]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано18.07.03 09:54



- както сам си казваш: НЕ СИ УМРЯЛ ЗА ЧЛЕНСТВО В КЛУБА - е нямаме нужда от такива като теб.
- на клубен съвет участва клубния съвет.
- поредната ти обида към мен отново потвърждава верния подход на ръководството(наречено от теб АГИТКА) при решаването на проблема.
- такива ми ти работи с НАШИЯ КЛУБ приятелю. с теб приключихме. и обяснения не ти дължим.

KOLKOTO - ТОЛКОВА


Тема Re: на демократитенови [re: @PORlL]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано18.07.03 09:59



Само да цитирам нещо:

Глава Втора : ОСНОВНИ ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ

Чл. 7. Основни цели на сдружението са:
1. да обединява собствениците на чистопородни кучета с доказан произход от породата Голдън ретривър и нейните любители;

Така се обединяват хората:)))))))))))))

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: на демократитенови [re: @PORlL]  
Автор Kpeйз ()
Публикувано18.07.03 10:13



Напротив , дължите ми.
Платил съм си членски внос плюс учредителна такса предварително. Ще изпратя писмена молба на адреса посочен в устава с обратна разписка.
Което значи, че ще трябва да аргументирате решението си.
Така се прави. Има си закони.
А това е сдружение, а не личната ти фирма

Редактирано от Kpaceн на 23.07.03 15:55.



Тема Re: на демократитенови [re: @PORlL]  
Автор nesy (непознат)
Публикувано18.07.03 10:39



Чл. 13. За придобиване на статут на член в НГРК, кандидатът подава писмена молба до Управителния съвет на клуба. Молбата се внася от Управителния съвет на първото насрочено общо събрание. Общото събрание е длъжно да разгледа молбата за членство и излезе с решение.

Чл. 32 (1) Общото събрание е върховен орган на НГРК

Искам да знам кой е присъствал на този "Клубен Съвет" и защо смята че може да взима решения вместо Общото събрание на клуба?

П.С. Въпросните хора явно доста са се пообъркали



Тема Re: на демократитенови [re: nesy]  
АвторGolden eyes (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 11:12



Стана горещо! Режимът на Тато ли е тва?
Това е смешно и не може да се случи ...
в клуба става дума за породата, а не за личностни взаимоотношения и конфронтации. Да не говорим за подобни необосновани взимания на решения.
Споко Крейз недей да се палиш толкова има си правила и права!



Тема Re: на демократитенови [re: Golden eyes]  
Автор Kpeйз ()
Публикувано18.07.03 11:29



Смешно е, но се случва. 14 години след 10 Ноември. Жалкото е, че хора работещи в "свободни медии" , музиканти и служители на уважавани частни фирми показаха "тоталитарен" дух. А това е далеч по-важно от моето и на моето чистопородно куче участие или не в този клуб.

Казваш ми да не се паля. Не, не се паля, започнах да се забавлявам с това, че отново се сблъсках с Bulgarian Reality.
И все пак още чакам да разбера какво е било на "клубния съвет" и защо УС потъпква устава, който сам е създал и представил в съда при регистрацията си.

Поне е интересно

Редактирано от Kpaceн на 23.07.03 15:59.



Тема Re: на демократитенови [re: Kpeйз]  
АвторGolden eyes (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 11:39



Защо ли не се учудвам!
ти гледай себе си и не се занимавай с другите; а ако имаш проблеми те могат да се решат и по други пътища. Има и по-висши инстанции.



Тема не само на демократитенови [re: @PORlL]  
Автор KpaceнМодератор (peacekeeper)
Публикувано18.07.03 11:55



В отговор на запитванията - ситуацията е следната:

Миналата седмица наистина имаше събиране, но не бих го нарекъл "клубен съвет". Още по-малко пък Общо Събрание (ОС). ОС се свиква като върховен орган и едва тогава решенията му могат да имат сила. Инцидентното събиране на кворум не прави официално ОС, което да взима решения.

Наистина, присъстваха 50% + 1 от Общото събрание (учредителите), или по-точно УС и аз. Но! - нещата, които се обсъждаха, включително и предложението да се откаже членство на Крейз в НГРК, не са подлагани на гласуване и следователно са само в сферата на предложенията.

Личното ми мнение беше ( и все още е такова), че никой не може да откаже на когото и да е да КАНДИДАТСТВА за членство в клуба. Дори и УС. Може да се откаже самото ЧЛЕНСТВО, чрез отхвърляне на кандидатурата, като естествено се посочат и съответните мотиви за това. Тези решения обаче се взимат от ОС, както вече бе посочено от други членове на клуба.

Ако идеята, застъпена при създаването и регистрацията на НГРК, а именно – “да обединява” е все още валидна (поне аз не знам да са правени промени в устава), предлагам всички тези въпроси да бъдат решавани сега и за в бъдеще единствено от легитимният орган – ОС.

Съжалявам, че се опорочава целта на едно такова начинание като НГРК. Клубът беше създаден с цел да се работи за породата. Не ми харесва това, че поради личностни противоречия, нещо което беше изградено с толкова труд започва да се руши. Далеч съм от мисълта, че в НГРК, или която и да е друга организация, някога ще членуват единствено хора с еднакво мнение по всички въпроси. Нормално е да има дискусии.

Струва ми се само, че покрай всички тези търкания, спорове, караници, обиди и т.н. взехме да забравяме главния субект на НГРК... а той, в случай че вече не помните, е страхотното куче от породата Голдън ретривър... Жалко, наистина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.