Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 31.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: LadyMorgana]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано02.11.14 23:06



С памучни ли??? Аз до сега пердаша с вълнени! А с кожени може да извъртим едно безсрамно творение.

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.


Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: pugilist]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.11.14 00:18



ето тогава вече ще си в готовност да избродираш и тракийските пиршества.



Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: Baldrian]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано03.11.14 08:04



Има ли такъв гоблен и кои точно тържества изобразява? Да не би"дионисиевите"?

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.


Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: pugilist]  
Автор Baldrian ()
Публикувано03.11.14 19:24



Тракийските пиршества


“Всички траки са пияници” - пише Атеней. Разбира се, тези му думи не трябва да се приемат буквално, но за невероятните пиячески способности на траките говорят множество древни автори. При това трябва да се има предвид, че в антична Гърция и Рим консумацията на вино била ежедневие. Явно е, че траките пиели доста повече, за да ги впечатлят.

За умението им да издържат на здраво пиене говори един обичай, описан от Ксенофонт. Става дума за бойния танц, наречен “колабрисмос”, който траките обичали да изпълняват по време на пиршества. При него танцьорите имитирали истинска битка, разделени по двойки “…накрая единият удрял другия така‚ че всеки мислел, че действително го е убил, докато той падал само някак си изкусно…”. Танцът си е танц, но за да се имитира истински бой, с истинско оръжие, след множество наздравици със силно вино бил нужен бистър ум! Впрочем пак Ксенофонт описва едно пиршество при тракийския цар Севт, на което самият той бил свидетел. След многото наздравици и танци, в които владетелят участвал, на излизане той “…ни най-малко нямал вид на пиян…”.

Ирко Петров - археолог

били са шампиони







Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: Baldrian]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано03.11.14 23:30



Айде още един щрих от мен. Единственият народ, който не е разреждал виното с вода. Виночерпците са бъркали само други отвари ;). Да се захващаме с гоблена на тема пиене. Ти много изкусно отнесе темата настрани от разгулния дионисиев метод на празнуване.

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.


Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: pugilist]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.11.14 19:07



напротив, напротив!

разкажи ми малко. кой ти е любимият елемент (момент) от дионисиевите празници?





Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: Baldrian]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано04.11.14 21:34



Цитирам:

КЕНТ
Не мога да осъдя един грях, който има такова добро последствие.

Напоследък съм се впуснал да изучавам Шекспир. А дали не е по-добре да обърна внимание на Омир? Ти как мислиш?

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.


Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: pugilist]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.11.14 22:13



а сега де



много харесвам Хектор. може би малко повече от Ахил...някак си по-истински ми е...и не е рус. много страст има при Омир. такава по-семпла, за мен по-разбираема...

ами освен да минеш на Омир...какви ли ще ги свършиш?



Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: Baldrian]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано04.11.14 22:17



Омир ми е доста по-опростен. Или аз го раздавам мн. тежкарски? Ти как мислиш?

Но виж, темата за изцяло разкрепостения секс по време на дионисиевите празници ми е доста важна. На теб?

Сигнатура вероятно значи подпис? Моят не се чете.


Тема Re: Абе тука един гоблен не се е ошилнови [re: pugilist]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.11.14 22:39



не мисля..."Красивите думи не са правдиви" и т.н.
извини ме. може да е от периода, но все повече гледам в неказаното, а в такъв период Шекспир не е подходящ...това вероятно е от скорпион в 12ти и транзитите



знаеш за тържищата, в които всяка жена е трябвало веднъж в годината да продаде тялото си...
Дионисий не е поощрявал това. само свободата в изявата на повече чувственост. винаги към се питала в такива изяви как можеш да запазиш тази част от секса, която е повече от самият секс само за този, към когото е предназначена...може ли? или може би точно там би могъл, правейки своя микросвят заграден с по-дебели от всички възможни стени...?
вчера ми разказваха за двама шамана от Индонезия. водили война от разстояние в продължение на дни, след смъртта на единия, просто го изгорили( ..сетих се за санди мурти тогава и някой път ще те попитам какво мислиш за това ). в този ред на мисли след като можеш да водиш война без нищо да ти попречи, да обичаш въпреки всичко без нещо да ти попречи и т.н. защо да не можеш да почетеш Дионисий и да имаш най-прекрасния мръсен, но същевременно чист, целенасочен секс...
мъжката позиция е интересна...как би се включил в тези тържества? как би позволил на момичето ти да се включи?

разкажи нещо

Редактирано от Baldrian на 04.11.14 22:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.