Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тайната вечерянови  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано06.06.09 22:47



За първи път пиша в този клуб.
Голямата ми мечта е да избродирам "Тайната вечеря". Днес питах в един магазин и ми казаха, че цената е 80лв с полски конци. Има ли начин (по български) да го намеря някъде на по-евтина цена?





Тема Re: Тайната вечерянови [re: hammy*]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано08.06.09 14:05



Че пак евтино са ти казали . Ти навярно имаш бегла представа за размерите на гоблена .



Тема Re: Тайната вечерянови [re: бaбa 3aйka]  
Автор avka (шиеща по малко)
Публикувано09.06.09 00:00



О, Тайната вечеря се продава в няколко размера и в няколко варианта. Накрая може да излезе, че доста скъпо са й казали. Виждала съм го с размери по-малки от четвъртината на оригиналния. А и зависи от конците, дали е оригинална комплектовка и т.н.

Редактирано от avka на 09.06.09 00:01.



Тема Re: Тайната вечерянови [re: avka]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано09.06.09 09:37



Като бродира да бродира като хората де . Ако не е чаршаф то по-добре да не го почва .



Тема размеринови [re: avka]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано09.06.09 17:24



Разгледах в интернет:
на едно място беше 120х60cm - 36лв, а на другото - 136х50cm - 144.90лв
Иначе си намерих една схема и се чудя дали панамата + конците DMC ще ми излезе по-евтино. Не съм наясно...
Понеже не разбирам от конци

какви ще са тези полски конци? DMC най-качествените конци ли са?



Тема Помощнови [re: hammy*]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано09.06.09 21:33



Помогнете ми моля при избора на панама, конци и размери за гоблена... Какво да търся? Препоръчайте ми (онлайн) магазин, доставчик. Сигурно има доста момичета тук, които биха се включили със съвети. Досега само съм плела и шила. Но никога не съм бродирала гоблен





Тема Re: Помощнови [re: hammy*]  
Автор andipa (непознат)
Публикувано09.06.09 21:55



Не вярвам да ти излезе по-евтино, ако ти си купуваш панамата+конците. Това е огромен гоблен и не си струва да рискуваш със собствена комплектовка. Ако имаш възможност, поръчай си гоблена от дадена фирма да ти я комплектова. Предполагам, че живееш в град, не може да няма магазин за гоблени, в който се предлагат от различни фирми. Ако нещо не е в ред поне има към кого да се обърнеш за рекламация. Щом ти не си наясно, поне фирмата ще бъде. Аз съм шила "Дамата с хермелина" и "СВ. апостоли Петър и Павел" след поръчка и доставка на готова комплектовка. И двата са на Милена стил и нямам никакви забележки. Успех!



Тема Re: Помощнови [re: andipa]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано09.06.09 22:58



Благодаря ти андипа за отговора. От Сф, затова ще търся из магазините





Тема Права синови [re: andipa]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано09.06.09 23:01



И аз като се замислих, реших, че е по-добре да си купя комплект вместо да търся парче по парче



Тема Моля за съветинови [re: бaбa 3aйka]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано09.06.09 23:19



Баба Зайка сигурно има най-голям опит в клуба.

Посочих два варианта на гоблена като размери. Намерих в нета и още един размер: конци Вилер,размер 128/48 см.
Имам три въпроса: кой е най-големият размер на гоблена; и кои са най-качествените конци. Какво платно или панама да търся? Вие какви избирате за своите качествени бродерии.
Извинете за невежеството, но има ли друга репродукция освен тази на картината на Да Винчи.
Кои са вариантите за добри конци - DMC, Вилерови или други?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hammy* на 09.06.09 23:21.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hammy* на 09.06.09 23:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от hammy* на 09.06.09 23:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.