Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
*Кратък преглед

Тема Как да оправя кашата която сътворих?  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано21.08.08 21:36



Здравейте дами,
имам спешна нужда от съвет.
Сестра ми обеща на приятелка да ушие две гобленчета с мечета за кръщането на децата й.Тя обаче се замота и сега й остава малко време и ме помоли да й помогна.
Моя опит в шиенето е едно детско гобленче с магаренце, с размерите на пощенска картичка.
И така взех аз гоблена от сестра ми ,отварям и какво да видя,панамата не е разграфена и с големи дупки.Изобщо не знам от къде да започна,питам и тя ми казва как да намеря средата на панамата и от средата на схемата да се ориентирам.Незнам как се справих ,но започнах да шия с две нишки гобленов бод.Шие се страхотно,става бързо ,не си бодеш очите,само че отдолу панамата се вижда.Аз не се отказвам и ушивам шапката на мечето.Едва тогава сестра ми сети да ми каже че се шият кръстчета.
Първо незнаех как,защото според моите познания в тази област има само един вид бод.Както и да е,научих се ,но като се опитах да се върна ,не мога да различа цветовете ,те се преливат на места.
Мислех си ,да продължа натам с по -дебел конец, за да се покрива по-добре,но какво да направя вече ушитото.
Ако го разпоря ,няма да ми стигне конецът,защото гобленът се продава готов,окомплектован и нямам номерата на конците.
Мислех да купя нов комплект,но в магазина казаха ,че ще трябва да го поръчат ,а това ще отнеме време.
Приемам ,всякакви съвети и градивна критика как да оправя нещата,гобленът трябва да бъде готов до средата на септември,а аз не съм от експресните шивачи,/то си пролича още веднага колко съм на ти с материята/.





Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.08.08 10:02



Гадна работа!



Затова хората пишат инструкции, но нейсе!
Не разбрах, как така не можеш да различиш цветовете, след като имаш схема?
гледай схемата и брой бодовете!
Единственият вариант, който виждам, след като не желаеш да разшиваш, е да повториш вече ушитото с един или два ката от същите цветове. Ще стане манджа с грозде, обаче по-добре така, отколкото да прозира. Аз лично се вбесявам, когато ми прозира, затова винаги шия на минимум три ката, и то с най-плътните конци.
Ако искаш, пусни по една снимка на гоблените, може евентуално да им намерим схемите и ключа.



Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано22.08.08 10:52



Ако го разпоря ,няма да ми стигне конецът,защото гобленът се продава готов,окомплектован и нямам номерата на конците.
Почнала съм гоблен, който беше даден за 1:1, но аз го почнах 1:4, т.е. конците е видно, че няма да ми стигнат. Гобленът ми е готова комплектовка и съответно не зная номерата на конците, които ползвам. Затова като наближи да ми свършва определен цвят си го запазвам и отивам с него в магазина и налагаме с продавачката до наличните чилета. Все ще съвпадне с някой конец. Ако на комплектовката ти пише поне вида конец /ДМЦ, Ариадна и т.н./, си улеснявате нещата, директно в него каталог търсите. Предполагам, че продавачките няма да откажат нещо такова. Доколкото разбирам не си ушила много /споменаваш само шапката на мечето/, тъй че моят съвет е да разшиеш. А и при разшиването не е задължително да ти се скъса конеца. Просто действай по обратния ред. И още нещо - лично за мен кръстатият бод се шие по-бърже и затова си мисля, че ще наваксаш. Успех



Виждам каквото ми изнася

Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано22.08.08 14:31



Разшивай смело. Конците винаги са с 1/3 повече от необходимото. Успех!





Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано22.08.08 16:10



Разших го,стана доста по-трудно отколкото очаквах.Гоблена е малък и конците които са дали са по 1 или 2 метра.Аз вече съм унищожила от 4 цвята по 1/3,ясно е че ще ходя да търся нови конци.
Днес видях и още нещо ,което не го разбрах.Има два цвята които са с общ знак,на картончето пише ," че се шие по 1/2 кръстче",преведох го с речника,/аз не съм с немски/,какво означава това!?
Да ушия с един от конците в едната посока и после да се върна с другия!?
или да сложа от двата вида конец


Ако изобщо го завърша това нещо ще го покажа,за да си кажете мнението



Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано25.08.08 10:31



Тъй като и аз не шила подобно нещо не мога да ти отговоря, но ти пускам въпроса на друго място, където съм сигурна че ще получа отговор.
Друго се сетих - защо не питаш сестра си тя как ще го ушие. Нали гоблените са еднакви, както го направи тя - така и ти



Виждам каквото ми изнася

Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: pepi_r78]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано25.08.08 12:03



Питах, отговориха ми следното: 1/2 кръстче е гобленов бод. Друг вариант за шиене тъй като са ти два цвята е да не би да е като мартеница, по една нишка от цвят. Ти спомена, че трябва да се шие с бод кръстче, тъй че предполагам е първия вариант - едната ти наклонена чертичка е единият цвят /, а другата другия цвят \ и ето ти го кръстчето Х



Виждам каквото ми изнася

Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: pepi_r78]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано25.08.08 18:36



Здравей pepi-r78,Питах сестра ми,но нейните мечета са различни,бебета са две,на са момче и момиче и тя е купила два различни При нея няма такива неща и тя не знае Това ще го оставя за накрая и мисля да отида до магазина и да питам Днес купих конци и започвам отначало Дали ще успея
Извинявам се,че няма точки,но нещо не ми работи качествено клавиатурата



Тема Re: Как да оправя кашата която сътворих?нови [re: klio1O1]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано26.08.08 08:03



Ще успееш. Щом имаш желание......, то това е най-важното. А и гледам имаш хъс да го свършиш, тъй че .... ти си



Виждам каквото ми изнася


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.