Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За панамитенови  
Автор nemanachin (непознат )
Публикувано10.06.08 16:30



Здравейте :)
От скоро чета този форум, защото се зарибих по гобленарството. Още нищо не съм започнала да шия, засега само чета.
Има нещо, което не разбирам и се надявам някои тук да ми обясни :)
Този плат върху, който се бродира панама ли се казва точно? Един вид не е ли останало просто, като нарицателно (елка, феродо).
Другото е как се разделят тези панами? Какви са, като материал (лен, памук), кои форми произвеждат панами и кои са качествени и кои не?
Моля, ако се сетите и нещо друго го сподете :)
Благодаря ви и поздрави!



Тема Re: За панамитенови [re: nemanachin]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано11.06.08 08:24



Да платът върху, който се шие се нарича панама. Има различни видове - разграфена /с нея комплектоват по принцип готовите гоблени, т.е. тези които се купуват от магазина

/, неразграфена /тя може да е различна на цвят от бяла до черна/. Панамите са с различни каунти, т.е. разстоянито от дупка до дупка е различно и при неправилно взета панама се получава различен гоблен /в смисъл по-голям или по-малък от този който трябва да се получи/.
Честно казано не съм се интересувала от историята на панамите и незнам кои фирми ги произвеждат. Могат да се поръчат и онлайн. Чукни в гугъл панама и там ще можеш да ги разгледаш.
А пък ако си се запалила по гобленарството не ти трябва да изучаваш историята на панамите , по скоро ти трябва схемичка на някое малко гобленче, върху което да се научиш да шиеш

Виждам каквото ми изнася

Тема Re: За панамите [re: nemanachin]  
Автор nemanachin (непознат )
Публикувано11.06.08 10:23



Благодаря ти за разяснението :)
Просто съм любопитна попринцип, та затова така си питам.
Иначе мисля да ушия за начало нещо щамповано... малко, детско, за да свикна с движението на иглата... и така :)



Тема Размеранови [re: nemanachin]  
Автор nemanachin (непознат )
Публикувано11.06.08 14:21



Също ми е любопитно има ли стандартни размери за гоблените? Пр. 25/38 или всичко зависи от големината на картината по която се прави или ако не е по картина се определя от тематиката.



Тема Re: Размеранови [re: nemanachin]  
Автор pepi_r78 ()
Публикувано11.06.08 14:24



Не, няма стандартни размери



Виждам каквото ми изнася

Тема Re: Размеранови [re: pepi_r78]  
Автор nemanachin (непознат )
Публикувано11.06.08 15:54



Супер си :)
Благодаря!





Тема Re: Размеранови [re: nemanachin]  
Автор vtrendy ()
Публикувано12.06.08 10:11



голям кеф е боцкането!
обаче внимавай, много е зарибяващо.....



Тема маниинови [re: vtrendy]  
Автор nemanachin (непознат )
Публикувано16.06.08 09:31




много по-добре от пушенето на тютюн :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.