Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Добро утро,мили дами!:)нови  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано17.03.08 08:31



Искам да ви попитам,като печени гобленарки, как се шие така ,че да не се различава лицето от опакото?


Аз,например, с един конец си шия всичко наоколо с него,докато свърши,но понякога се обърквам.
Та споделете,ако обичате,как шиете?! Кой е най-ефективния метод за бързо и елегантно шиене?!
Блг.!

когато цъфнат кукуряците ,засилват се мераците:)

Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: sofka]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано17.03.08 12:53



Аз съм го казвала и преди - не ме интересува как изглежда отзад стига да не стърчат конци и да е равно. Гобленът се гледа отпред...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: Beнaбили]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано17.03.08 13:49



Сподели,какго шиеш ти.



щом цъфнат кукуряците ,засилват се мераците:)

Тема Re: Добро утро,мили дами!:) [re: sofka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано17.03.08 19:08



шия за кеф, както се получи - така.



Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: Karinka]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано17.03.08 20:05



И аз така. Шия за да си успокоявам нервите покрай децата. Започвам от долу нагоре. Шия наред. Аз шия само пейзажи, така че от долу по принцип цветовете са по-тъмни и изсветляват нагоре. Когато свърша с даден цвят подпъхвам отзад и отрязвам конеца. Не оставям да висят конци като на китеници. Не знам дали този начин е правилен и професионален, просто аз така си шия. Изваждам си схемата на ксерокс и ошитите знаци задрасквам с молив върху копието - по този начин не се бъркам. Това е.



Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: sofka]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано17.03.08 21:04



Зависи от броя на цветовете, от настроението, от това колко има да се шие с даден цвят.
Понякога шия цвят по цвят, понякога шия почти наред, оставяйки конците и пак работейки с тях за малко. Понякога шия със започване на няколко места и после подпъхване на започващия край като останалото се ушие; понякога шия от тъмни към светли цветове....

Най-често започвам долу вляво с идеята да шия по цветове(или в някакъв ред) и това се променя много бързо на нещо по-удобно... (като имаш 15+ цвята в едно квадратче от нашата панама, е най-лесно да си започнеш няколко цвята и да се движиш успоредно с всичките... че иначе пада едно броене... А и така се вижда кое под кое да се подпъхва, за да не се окаже, че трябва да пъхнеш 10 конеца под 1.)

Нямам правило. Просто започвам и начинът сам си идва... някак си.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: coccinella]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано17.03.08 21:10



>>Изваждам си схемата на ксерокс и ошитите знаци задрасквам с молив върху копието - по този начин не се бъркам

мдам... И аз това правя. Че и понякога взимам цветните моливи... особено когато имам 2 или повече започнати и закачени цвята -- помага да вижда човек и на схемата визуално, че са различни...

И контролно броене по три пъти, че мразя да разшивам - а никога не ми се разминава

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: sofka]  
Автор katia34 ()
Публикувано19.03.08 21:36



Напоследък шия на ред и сменям конците постоянно ,и така се развличам да не ми омръзва,а и придобива вид,не пестя конците и режа когато се налага ,подпъхвам под предишния и става много чисто,доскоро не го правех ,но сега съм доволна от усилията ,защото подпъхването отнема почти толкова колкото и шиенето ,но си заслужава заради задоволството от резултата което изпитва човек ,или поне при мен е така,успех!



Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: katia34]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано20.03.08 09:08



А преди да почнеш да подпъхваш как си шила ?



Тема Re: Добро утро,мили дами!:)нови [re: katia34]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано20.03.08 10:19



Това става, ако нямаш твърде много цветове на всеки ред.

Като закача десетия цвят и започвам да заплитам конци и настава още по-голяма лудница (поне при мен де)

А и зависи как идва същия цвят на следващия ред - ако всеки път имаш измествания с по няколко символа, и се оказваш с твърде много диагонали... или твърде много подпъхване.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.