Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за мащабът...  
Авторcaмo дa питaм (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 15:49



Така и не се научих да шия бодът,известен като "Gobelin Stitch",а кръстатият не ми харесва - стават много грубовати.
Та какво би се получило,ако ушия гоблен,указан да се шие с кръстат бод ,в"petit point",или 1:1,както си го зная?
А ако опитам да шия от гобленарски в 1:1?Само размерът ли ще променя,или и на вид ще е много различен?Как да постигна оригиналният размер в такъв случай?
Извинете че много питам..



Тема Re: за мащабът... [re: caмo дa питaм]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано07.05.07 16:07



Аз трансформирам доста кръстчета на 1:1. Стига да няма полукръстчета и подобни, се получава доста добре. И да няма блендирани цветове - не че не става, ама изглежда малко по-различно.

А за размера - нашата панама е каунт 22, ако шиеш 1:4 големината ще стане с големина на кръсчета на 11-ти каунт. Ако имаш модел за Аида 14 или 18, почти няма начин да го направиш на същия размер.
Освен ако не пробваш да шиеш на материите, на които кръстчето се шие през нишка и на тях да шиеш 1:4 на всяка нишка.
Или евентуално с 3 или 4 нишки на 14 или 16 каунт с нашия си бод, ама на мен това ми идва грубо....

Надявам се, че ме разбра :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: за мащабът...нови [re: Beнaбили]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано08.05.07 09:15



На мен в 9 сутринта ми се вижда много заплетено, или по скоро не ми се вижда в прекия сисъл

Ще пробвам даго прочета пак някъде следобедните часове , белким вдяна нещо



Тема Re: за мащабът...нови [re: Гълъбицa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 10:57



ако се шие 1:4 на нашата панама вместо на Аида, ще стане по-голяма от оригинала с 1/3
сега ясно ли е?
и на мен не ми харесва
трябва си панама със същия размер 55 кръстчета или там каквито бода са да отговоря на 10 см
което се равнява на:
10 кутийки от модела = 1.8 см
а нашата панама, която се продава по магазините, разграфена или не е
10 кутийки = 2.3 см

Аида е по-плътна панама и по-гъсто тъкана
затова ако я има, ще е и доста по-скъпа



Тема Re: за мащабът... [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 11:00



говоря за Аида 14, която най-често се иска в моделите



Тема Re: за мащабът... [re: Beнaбили]  
Авторcaмo дa питaм (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 13:23



Много благодаря!!!
Това за кръстатият в 1:1 се надявах да го чуя,и съм окуражена.
А за гобленарският - имам схемата на "Коне на водопой",в указан размер 35х43.А във Вилер-каталогът е дадена с размер 33х45,гобленарски бод,и съм склонна да мисля че е просто техническа грешка на преписвалият размерът.
А аз имам панама Аида,черна,ама не съм погледнала колко см е.Ще погледна,и ако става...Ако не,конете ще се шият големи май - 1:4
Благодаря много !



Тема Re: за мащабът... [re: caмo дa питaм]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано08.05.07 15:53



Чакай, че леко се шашнах!
Наистина ли имаш намерение да шиеш "Коне на водопой" на черна "Аида", или нещо не съм разбрала?





Тема чакай.... [re: caмo дa питaм]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано08.05.07 17:42



И аз като Петкана - стооооооп.
Ако смяташ да шиеш 1:1, недей на аида. Вземи си от нашата панама или нещо подобно - evenweave например... макар че аз от нея само 27 съм подхващала и ми е едра за 1:1. А и на черно? Недей... няма смисъл - ще си избодеш очите... да не говорим, че може и светлите цветове леко да прозират.

А за размера - не искам да те плаша, ама аз такива разминавания съм виждала и в други случаи -- когато схемата е попреработвана, за да изглежда друга. Но може и да си е просто грешка при преписването.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...

Редактирано от Beнaбили на 08.05.07 17:44.



Тема Re: чакай....нови [re: Beнaбили]  
Авторcaмo дa питaм (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 08:36



Не,няма да опитвам конете на черна Аида-няма смисъл.Те нито са за черна основа,нито си струва да хабя Аидата.
Просто казах,че имам такава панама,ама не съм поглеждала каква е точно.
А конете- иска ми се да ги ушия,и след вашите отговори-може би е малко по-смислено да са с друг размер,отколкото да направя някаква каша от преправяни схеми......
Няма да бърза,обещавам:)
Благодаря!



Тема Re: чакай....нови [re: caмo дa питaм]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 10:10



защо не вземеш готов комплект, няма ли хубави?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.