Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Здравейтенови  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано22.03.07 19:27



Радвам се, че има клуб като вашия, в който дори незапознати като мен могат да получат ценни съвети, а за вас предполагам е истинско удоволствие да говорите на обичана тема.
Без да ви губя повече времето, ще ви изложа моето питане и предварително благодаря за всички отговори.
Моя близка приятелка е запален любител на гоблени и имам голямото желание да й подаря такъв за близкия й рожден ден.
Прегледах някои линкове в темата с полезни връзки, но така и не видях къде в София може да се купи гоблен, затова ще съм ви благодарна да ме посъветвате с конкретни адреси на магазини.
Другият ми проблем е, че не искам подаръкът да е класически мек пастелен пейзаж, искам нещо с много цветове и то доста ярки (за пример, може би нещо като картина на Гоген). Имате ли някъкви насочващи идеи за сюжет?

Отново благодаря за всички отговори



Горе главата! - казал палачът на осъдения.

Тема Rбих те насочиланови [re: EvaB.]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 07:19



към Маковете /полски букет /на вилер-има го и в 1:4 и 1:1 варианти.Когато го получих и отворих-честно-уплаших се от цветове и съчетония,но се оказа прекрасно.Много харесвам и имам кит/японски/пролет и есен-те са едни такива "дълги",но стоят хубаво и весело на стената.Зависи и приятелката ти какво има,предпочита.Аз не бих взела котета,кученца/а обичам тия животни/към разни пиленца /дори и "славеевата любов "на вилер/имам резерви.Прекрасни са цветовете и на "хубавата Мадона" и "Мадона де ла седия"-пак на Вилер./дори и бълг им варианти не са лоши.Вече разбра,че съм консервативна,защото "предлагам"само Вилер.На някаква бълг фирма има нещо наистина много хубаво-на Сандро Ботичели една мъничка Мадона със зелен фон-много е нежна и мъничка-шие се за не повече от 10-ина дни.Ако си в столицата-имаш невероятен избор,за който наистина ви завиждам./уф,не знам как се прави усмивка!/



Тема Re: Здравейтенови [re: EvaB.]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано23.03.07 09:29



Иди на Ботев и Пиротска , можеш да откараш там часове да гледаш гоблени от магазин в магазин, ако искаш да вземеш нещо на момента. Другия вариант е да си го поръчаш онлайн .
И аз искам такъв подарък





Тема Re: Здравейтенови [re: EvaB.]  
АвторKATlA34 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 12:25



Освен на ботев и пиротска ,можеш да погледнеш на люлин на кооперативния пазар,по точно на така наречения Руски пазар-има два магазина,единия е клон на тези от центъра,другия продава гоблени на Милена стил,но аз лично не ги харесах като конци,в първия са с ДМЦ.Също така виж на красно село на самия пазар има базар във който има щанд с конци,панами и гоблени.



Тема Re: Rбих те насочиланови [re: MaMи]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано23.03.07 13:20



Благодаря за отговора.


Всъщност съм и малко объркана, мислех, че ще е достатъчно да вляза и купя?
От Петкана, която ми обяснява преди време знам, че под Вилер разбирате схемите на германеца, който преработил картини за подходяща форма на бродерия. Ако вляза в магазина, да им кажа, че искам Вилер ли или те по принцип са си на него?
Иначе, никакви цветя, нито религиозни теми, нито животни, това за есента и пролетта ме заинтересува, особено заради формата.

Горе главата! - казал палачът на осъдения.

Тема Re: Здравейтенови [re: Гълъбицa]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано23.03.07 13:22



С удоволствие, какво предпочиташ


Всъщност в момента съм в чужбина и искам да попитам има ли разлика, ако го взема от тук или от България? В смисъл, българките със схеми на нашия език ли са и ако не са, могат ли все пак да се използват? Само да отбележа, че тя разбира само руски, така че ако има езикова бариера, не мога да й взема от тук.

Горе главата! - казал палачът на осъдения.

Тема Re: Здравейтенови [re: KATlA34]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано23.03.07 13:23



Ох, съвсем се обърках...


Трябва ли да купувам конци отделно?
Какво е ДМЦ?

Горе главата! - казал палачът на осъдения.

Тема Re:не би трябвало [re: EvaB.]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 17:51



да има проблем със схемите от "езикова бариера".ДМЦ/ДМС/,Анхор и мулине са различните марки конци.Обикновенно гоблените се продават с конци,схема ,панама,а по някога и игла за шев.Не купувай от чужбина-ще ти излезе по-солено.



Тема Re: Здравейтенови [re: EvaB.]  
Авторkatia34 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 20:17



Не ,не трябва ,но просто където продават конци продават и готови комплекти,казах го като ориентир,не се плаши щом е за подарък избираш комплектован,но все пак искай да е с конци марка ДМС,ОЩЕ ПОВЕЧЕ ,ЧЕ ЩЕ БЪДЕ ЗА ЧОВЕК КОЙТО Е ЗАПАЛЕН И РАЗБИРА И ПО МОЕ МНЕНИЕ ЩЕ ГО ОЦЕНИ
.Ако имаш съмнения не бързай с избора разгледай възможно повече модели и си помисли.



Тема Благодаря ви!нови [re: katia34]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.03.07 10:40



Купих й гоблен по картина на Делакроа. Взех и допълнително различни конци, макар продавачката да каза, че няма нужда.
Надявам се да й харасе, а на вас отново изказвам благодарности за съветите



Горе главата! - казал палачът на осъдения.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.