Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема разочарована съмнови  
Авторkatia34 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 20:49



Разочарована съм от комплектоването на милена стил с конци ариадна,това ми е 3-ти гоблен ,но и последен на тази фирма,май дмс и анхор си остават фаворити,чак губя желание да го довърша ,цветовете са ужасни.





Тема Re: разочарована съмнови [re: katia34]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано14.03.07 21:33



абе аз - като съвсем, ама съвсем начинаеща - изказах мнение, че е най-добре човек сам да си комплектова конците.
Точно поради тази причина, която ти изтъкваш, и майка ми е разочарована от готовите гоблени. Поне 2-3 от готовите й гоблени се оказаха с не съвсем подходящи цветове. Голяма част от тях тя се опита да смени, но като няма номера от ДМС това е доста трудна задача.
А пък аз точно поради това реших, че е по-добре да си избера сама конците.
Малко по малко (за да не дразня продавачките с безкрайно сравняване на ДМС с другите възможности) си събрах подходящите конци и поне за сега съм доволна от съчетанията.
Вярно е обаче, че ДМС имат някои нюанси, които нямат аналог в останалите фирми. Добре, че при мен се случи така, че тези нюанси бяха много малко като брой и в много ограничен размер.

Следващите (тези, които съм си запланувала засега!) обаче съм решила да шия с ДМС ...



Хубавото предстои...

Тема Re: разочарована съмнови [re: ДжoДo]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 07:58



Мили момичета,заели сте се с мн трудно начинание.Чак Ви съчуствам искренно,защото да събираш конци за гоблен си е на право ходене по мъките.А в 1 провинциален град-направо невъзможно!На времето,когато имах възможност си изписвах Вилер,но сравних бълг на Казанлък с оригинала и останах шашната-никаква цветова разлика.По-късно случайно се запознах с н-к отд Пласмент на Казанлък и от нея знам,че работели с ориг вилерови бои.Но бълг конец беше някак по-пресукан/тънък/и по-тъмните цветове оставаха някак "назъбени",когато се шие с обикн.бод.Сега се пръкнаха фирми и фирмички и като гледам произведенията им се побърквам-има такива "набутани"цветове,че да се чуди човек кой ги е избирал.Слепец ли,далтонист ли?!Важното е обаче удоволствието от направеното-сега вече си позволявам и аз,щом не мога да "пия вода от извора"!Желая Ви от сърце-приятно бродиране и наслада от направеното дъъъълги години след това-Маргарита....



Тема Re: разочарована съмнови [re: MaMи]  
Авторkatia34 (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 09:18



Е,това ще ми остане за урок.До скоро шиех само на кръстчета и винаги сама си избирах конците,но сега от както се научих и по този начин реших да опитам с готови комплекти.Да не ви казвам ,че най напред реших да шия на щампован и до днес се чудя дали да не го изхвърля,просто защото цветовете се застъпват и не мога да го довърша,скъсах си нервите.Сега като видя щампи по магазините направо излизам.А,за подмяната на конците е идея ама ще ми излезе солено,но ще си помисля.В смисъл че комплекта на милена стил мисе вижда малко скъпичък и като си купя нови дмс конци работата става дебела,но ще видиме.А гоблена за който жаля е Коне в реката.Реката изглежда като блато.Благодаря за вниманието !





Тема Re: разочарована съмнови [re: ДжoДo]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано15.03.07 16:33



И аз почти винаги на готови окомплектовки сменям поне 2 цвята , или се оказват ама съвсем еднакви или изобщо не прилича на цвета който очакваш да е на това място. Та и аз така, вече сама си купувам конците и мисля , че с ариадната не става зле





Тема Re: конете в рекатанови [re: katia34]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 14:47



и мен ме ядосаха-уших го с мерак,но белия кон се оказа 1 тумбест-като урод.С късо тяло.Мъжа ми ме успокояваше,че бил засегнат от Чернобил.Така и не го харесах,сложих в рамка,а захвърлих-скатан е някъде,макар и довършен,но не го обичам.



Тема Re: разочарована съм [re: katia34]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано17.03.07 16:57



Не съм съгласна за щампованите гоблени. Аз правя в момента едни слънчогледи (някой път ще ги снимам и ще ги кача в клуба). Номера е да шиеш по малките квадратчета. И да проявяваш въображение на границата на двата цвята.



Тема Re: конете в рекатанови [re: MaMи]  
Авторkatia34 (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 19:58



И аз вече го сложих на страни да чака ред за подмяна на конците,мина ми мерака,а ги шия конете заради мъжа ми,понеже си отглеждаме в къщи и ги обичаме.Ще подхвана друг който ще си комплектовам сама.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.